Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny warszawa 17.10.18


darkill

Rekomendowane odpowiedzi

 witam wszystkich serdecznie. byłem wczoraj (17,10,18 warszawa) na egzaminie praktycznym - wynik pozytywny ( pierwsze podejście)

Pojazdy na egzaminie: autobus 100 2 osiowy, cysterna tzw solowka FL ADR, panda z gazem LPG. wszystkie auta stanem tech bdb. 

to co pamietam z pytań...ja wylosowalem pande, pyt. detektor gazu, opisac i sprawdzic instalacje gazową, wypelnic dokumenty - badanie okresowe. uwaga dla wszystkich: nie wpisujemy badanie okresowe plus dodatkowe tylko okresowe. ja tego nie wiedzialem. nie bede pisal odpowiedzi bo to...latwizna w porownaniu do adr. AUTOBUS - badanie dodatkowe po wypadku, wypelnic kwity..reszty nie pamietam. no i adr tu nic nie powiem bo byl zakaz gadania a kazdy kto zaliczył przepadal jak kamien w wode. ogolnie nie bylo trudno ale wiedze trzeba miec. komisja ok. jak ktos sie pultal (stres itp) pomagali wyciągnąć i naprowadzić. pozdrawiam serdecznie KOMISJE.. 1-wsza i 2 grupa 80% zdawalnosci. jesli ktos liczy na tzw FUKSA to tam go nie znajdzie, szybko leczą....pozdrawiam. 

aha i jeszcze jedno. jesli ktos się nie czuje na silach, to zrobcie prosze miejsce na egzaminie dla tych, co mają ostatnią szanse. pozdrawiam furumowiczów 

... mile widziany stroj roboczy, wlasna latarka i dlugopis i nie bac się wybrudzic i polozyc na posadzce lub wejsc do kanalu...to tyle jak sobie cos przypomne to napisze o np szczegolach. jak przebiegal egz itp

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również 17.10 w Warszawie miałem praktyczny, ja wylosowałem ADR, także pozytywny. Ogólnie zrobić przegląd, wypełnić zaświadczenie, parę pytań dodatkowych, i sukces. Teoria i praktyka za pierwszym razem.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez 17.10 Warszawa. Panda. Sprawdzenie instalacji gazowej podczas badania okresowego i wystawienie zaswiadczenia z wynikiem przy zalozeniu, ze pozostale podzespoly pojazdu sa sprawne. Atmosfera bardzo pozytywna. Oczywiscie jak Kolega wyzej wspomnial, nie oznacza to, ze poleci na farcie. Wiedza musi byc. Latarka wskazana. Nie bojcie sie pytac, jak cos jest niejasne. Zwracajcie uwage na dokumenty ktore otrzymujecie do badania. Jak ktores uznacie za niepotrzebne przy wykonywaniu badania, to mowcie Komisji, ze wedlug was niepotrzebne. Pozdrawiam Komisje. To tyle. Dziekuje z tego miejsca wszystkim, ktorzy udzielaja sie na forum, gdyz nie raz korzystalem. Sam rowniez postaram sie regularnie zagladac i cos podpowiedziec. 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2018 o 21:12, darkill napisał:

to zrobcie prosze miejsce na egzaminie dla tych, co mają ostatnią szans

Jestem przed kursem, ale sobie czytam forum i co miałeś na myśli pisząc powyższe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodziło o zrobienie miejsca dla tych którym się kończy czas 6 miesięcy na zdanie praktyki po zdaniu teorii gdyż od nowa będą musieli robić teorię. Swoją drogą jak taki obywatel ma stwierdzić że taka osoba tam jest czy coś. Ktoś może iść śmiało i pewnie na egzamin a już w momencie jak dostanie pytanie itp zje go stres a osoba z boku to zobaczy i taki wniosek wysnuje.

PS: zdawałem w tym samym dniu, pierwsze podejście i zdane. Zagadnienie to zrobić dodatkowe badanie na przewóz niektórych materiałów niebezpiecznych. Pojazd jak wyżej. 

Co było mi wiadome zostało już napisane przez w/w kolegów. Od siebie dodam że przyszedł po nas diagnosta jakieś 10 minut przed 8 i zaprowadził na stację. Jesteśmy w odosobnionym pomieszczeniu zostawieni i przychodzi komisja, daje jakieś wytyczne BHP do podpisu i wyczytuje po kolei z listy. Losujesz z koperty pytanie, następnie wybierasz odpowiednie zaświadczenie i idziesz z egzaminatorem pod pojazd. Tam się pyta jakie dokumenty ci są potrzebne i po tym masz jakieś 10-15 minut na wypełnienie tego zaświadczenie i oględziny pojazdu. Przychodzi egzaminator, sprawdza zaświadczenie i pyta jakie warunki musi spełnić pojazd.  Miałem zadane pytania o tylny zderzak, uziemienie zbiornika z podwoziem, tachograf, wyłącznik akumulatora w kabinie i przy aku. Co to L i P na tabliczce zbiornika, oznakowanie. Po wszystkim opuszczasz stację i jak chcesz z kimś ze zdającym pogadać to czekasz przed budynkiem. Na wyjściu ochrona się pytała jaki wynik i sobie coś tam fajkowali na liście.

Grunt to przezwyciężyć stres.

 

Ja korzystałem z zielonej książki, akurat w niej był super opisany przegląd krok po kroku takiego pojazdu.

 

Edytowane przez Andrzej89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jak kolega wyżej. Polecam zieloną książkę. Ja korzystałem z innych materiałów np vademecum.  Widziałem zieloną na egzaminie jak koledzy przed...szlifowali, ale z niej nie korzystałem bo nie wiedziałem że taka jest. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2018 o 11:30, Andrzej89 napisał:

Ja korzystałem z zielonej książki, akurat w niej był super opisany przegląd krok po kroku takiego pojazdu.

 

zielona książka co to takiego ? , możesz podrzucić linka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś przyszło zaświadczenie.

Wszystko zdane za pierwszym razem.

Przystępującym do egzaminów radzę niczym się nie stresować i przed egzaminami nie słuchać problemów i żali innych.

Egzaminatorzy naprawdę są pomocni i naprowadzają na prawidłowe odpowiedzi.

 

Fakt faktem, że wiedzę trzeba posiadać a stres na egzaminie robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.