Skocz do zawartości

Fiat Doblo Maxi 5 miejsc Vat 1


Rafi90

Rekomendowane odpowiedzi

A ja tam nie widzę żadnych podstaw o dopominanie się producenckich poświadczeń na punkty mocowania kraty/przegrody. Poza tym trzeba zgadnąć kto jest finalnym producentem tej całej ciężarowej zabudowy. Nie zawsze jest to włoski Fiat/tabliczka/homologacja i nie zawsze jest to polski Fiat/tabliczka/homologacja. Mógł być homologowany po dyrektywie, a mógł być również homologowany po polskich dopuszczeniach.

Jakoś przy instalacji gazowej też żadnych homo nie wymagam, ani nie sprawdzam poniższych wytycznych:

4. Mocowanie zbiorników do pojazdu powinno zabezpieczać przed ich przemieszczeniem przy działaniu na pojazd przyspieszenia wyrażonego iloczynem liczby i przyspieszenia ziemskiego – „g”:

A może robię coś nie teges...:-? Choroba może to "g" jednak powinienem ten-teges...:-? Nie wiem...:-?

A jak Panowie z tym u Was jest? Sprawdzacie przy zbiornikach LPG czy ich mocowanie spełnia ten warunek?

No bo, jak to-tak to, że na kratę kwity, a na zbiornik nie-e? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paprock napisał:

No bo, jak to-tak to, że na kratę kwity, a na zbiornik nie-e?

jak to nie? a "papier" z ze sposobu montażu instalacji gazowej wystawiony przez uprawnionego "gazownika" to co? tylko takie "cóś" żeby było, czy dokument świadczący o spełnieniu wszystkich wymogów poprawności zamontowania tejże instalacji. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mówię o badaniu. Nie mówię o wydziale komunikacji. Mówię o badaniu gdzie trzeba się odnieść do takiego elementu zabudowy pojazdu jakim jest przegroda/krata w tym przypadku. Usłyszałem, że jakieś potwierdzenie, dokument, oświadczenie, papier producencki jest wymagany.

Przyrównałem to do podobnego elementu zabudowy jakim jest zbiornik gazowy i jego sposób mocowania opisany w rozporządzeniu zwanym warunkami technicznymi pojazdów. W tym samym rozporządzeniu, w którym jest również opisane tematyczna przegroda/krata. I pytam jak to jest, że do jednej zabudowy (krata) papier producencki podobno jest wymagany, a do innego elementu zabudowy (zbiornik) już takiego papieru się nie wymaga.

Ktoś mógłby mi to objaśnić?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Paprock napisał:

Ktoś mógłby mi to objaśnić?

Wydaje mi się że kolega jast odniósł się w swojej wypowiedzi do podpunktów 8.9 i 8.10 warunków technicznych. Jako że, zmiany będą teraz wykonywane to pojazd musi spełniać aktualne warunki techniczne, sęk w tym że w tych punktach jest napisane że dotyczy pojazdów zarejestrowanych po dniu 31 grudnia 2016r. czyli te przepisy omawianego pojazdu nie będą dotyczyć. Dla przykładu jeżeli w nowym blaszaku zmieniamy liczbę miejsc z 3 do 6 zachowując rodzaj pojazdu ciężarowy to trzeba dołożyć kanapę oraz przegroda trwała musi zostać przesunięta. Pojazd musi zostać przebadany przez PIMOT lub inną jednostkę uprawnioną i na ich zaświadczeniu będzie informacja zarówno że pojazd spełnia wymagania 9b oraz 8.9 (z warunków technicznych). W takich przypadkach wymagane jest potwierdzenie że przegroda spełnia odpowiednie wymagania. W pojazdach zarejestrowanych przed 2017r, czyli w omawianym przypadku takiego potwierdzenia bym nie wymagał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam że potwierdzenie nie jest potrzebne zważając m.in na rok produkcji samochodu, jednak chciałem przeczytać jakie jest wasze zdanie na ten temat. Czyli podsumowując . Zmiany konstrukcyjne, zmiana liczby miejsc, WK, nowy dowód, potem badanie na VAT z wynikiem P i finito. Chyba że jeszcze coś ktoś to chętnie, będą informacje na przyszłość ?

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie FINITO.Tylko ja jak ostatnio takie coś robiłem to klient nie zmieniał dowodu tylko w starym WK wpisał ''Dokomano zmian"i info w CEPiK że juz 2 a nie 5 miejsc też było.Obyło się bez żadnych poświadczeń producenta o ścianie/przegrodzie:).

Edytowane przez yogi1984
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, yogi1984 napisał:

to klient nie zmieniał dowodu tylko w starym WK wpisał ''Dokomano zmian"

 

Zmieniał dowód, ale na czas wydania nowego w starym DR była pieczątka "zgłoszono zmianę danych".

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam  uwagę na kilka kwestii tej  zmiany. Jak pisze zainteresowany,poj.jest z 2009r.Jeżeli wyprodukowany po 29 kwietnia 2009 ,nie musi spełniać warunków w sprawie kraty oddzielajacej przestrzeń pasażera od ładunkowej. To moje pytanie. Czy te punkty mocowania są w tym typie pojazdu ,czy ich tam nie ma ? CO do kraty,wiadomo z par 8 jest opis jaki warunkom musi spełniać,szczególnie podpunkt  "d" jest bardzo istotny.Pełna zgoda akurat w tym przypadku oceny dokonuje diagnosta i on decyduje . Dla tego należy dochować wszelkiej staranności ,by nie bylo tak, że podczas wypadku ,krata z ładunkiem i osobami wyleciały przez przednią szybę.Ta zmiana wbrew pozorom ma kilka miejsc newralgicznych,mocowanie kratki i sama krata /wytrzymałość/. Warto się upewnić czy mocowanie kraty to fabryczne wykonanie,czy samoróbka.Czy krata spełnia warunki par 8 rozporządzenia o warunkach tech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszajcie nowemu Koledze. Ok - jeśli jest homologowany wg 2007/47 to nie musi mieć kraty, aby uznać go za ciężarowy (wystarczą uchwyty w bagażniku), ale jest to bez znaczenia dla badania VAT, bo dla uznania pojazdu na VAT przegrodę mieć musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Logen napisał:

 Jako że, zmiany będą teraz wykonywane to pojazd musi spełniać aktualne warunki techniczne,

Było by tak, gdyby następowała zmiana rodzaju pojazdu. Tutaj to nie ma miejsce. 

11 godzin temu, blakop napisał:

Nie mieszajcie nowemu Koledze. Ok - jeśli jest homologowany wg 2007/47 to nie musi mieć kraty, aby uznać go za ciężarowy (wystarczą uchwyty w bagażniku), ale jest to bez znaczenia dla badania VAT, bo dla uznania pojazdu na VAT przegrodę mieć musi.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Kolega @Logen jasno się wyraził, więc nie rozumiem po co wycharatany fragment jego wypowiedzi, a pod nim komentarz jakby @Logen nie wiedział co gada. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.