Skocz do zawartości

Samobójstwo diagnosty


Blaze

Rekomendowane odpowiedzi

Straszne ? jak widać wytrzymałość ludzkiej psychiki kiedyś się kończy. Jednak nie znając wszystkich faktów należą się wyrazy Współczucia. Czasami  ciśnienie z kilku stron Pracodawca, Klienci ,WK i jak tu żyć? w takim Kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrazu współczucia dla bliskich tego człowieka.. Zgadzam się z poprzednia wypowiedzią ,że "parcie"  jest z wielu stron , często praca wykraczająca ponad normę. Nic dziwnego ,że wśród środowiska diagnostów tak wielkie poruszenie wywołał projekt zmian w systemie badań technicznych , defacto zwiększający jeszcze parcie na pracę diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że podstawą  zmian w przepisach w związku z wprowadzeniem dyrektywy 45/2014 jest uniezależnienie pracy diagnosty od jakichkolwiek nacisków przedsiębiorców w związku z wykonywaną przez diagnostów oceną techniczną badanych pojazdów.

Moim zdaniem 80% patologii na stacjach bierze się z tego powodu, a pozostałe 20% to diagności, którzy nie powinni się nimi nazywać.

Mam np. kolegów diagnostów, których miesięczne wynagrodzenie uzależnione jest od ilości wykonanych badań i to też jest uważam patologia, bo tu przecież nie o ilość tylko o jakość chodzi.

Na szczęście ja pracuję w takim rejonie Polski, w którym jest duży deficyt diagnostów i w związku z tym mój pracodawca liczy się z tym, że jak nie będę pracował u niego  to równie dobrze mogę pracować u kogoś innego. Powiem jednak szczerze, że  w okresie mojej kilkuletniej pracy były kilkukrotnie wywierane na mnie naciski. Odpowiadałem na to, że zawsze mogą mnie zwolnić i poszukać inną osobę na moje miejsce. Ale jak długo taka sytuacja naszym rynku pracy będzie trwała, tego nie wiem.

Przedsiębiorca i diagnosta na swojej stacji też rodzi patologię, ponieważ w większości pieniądze zaślepiają przedsiębiorcy zdroworozsądkowe myślenie.

Najlepszym rozwiązaniem w mojej ocenie byłoby, aby diagnosta był urzędnikiem samorządowym lub państwowym, tak jak np. egzaminator prawa jazdy, a jego praca byłaby monitorowana. Stacja wynajmowała by od urzędów diagnostów do wykonywania badań, ale chyba się zagalopowałem i dlatego kończę ten przydługi post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To  ja dodam, iż całe szczęście, że nowe przepisy nie weszły w życie bo w trybie natychmiastowej wykonalności takich samobójstw było by więcej. Czy można jakoś rodzinie pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na Naszym Forum możemy zaapelować do Kolegów,  którzy mają wiedzę w tej sprawie lub tam pracowali cytat :

zgłoście się na Policję lub do Prokuratury i zeznajcie prawdę, Prawdę, PRAWDĘ (!!!) o tym, w jakich warunkach pracowaliście, jakie były zasady Waszego wynagrodzenia, czego konkretnie oczekiwał od Was właściciel tej SKP, jak wyglądała Wasza codzienna współpraca z tym pracodawcą! (...)

Zróbcie to dla Waszego tragicznie zmarłego Kolegi, aby już nigdy więcej podobna sytuacja się nie powtórzyła!!!

Wobec ciosu, który spadł na  Rodzinę Naszego Kolegi, niełatwo znaleźć słowa otuchy. Mogę jedynie życzyć sił do zniesienia tego bólu, który tylko czas może złagodzić.

]

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, markes30 napisał:

To  ja dodam, iż całe szczęście, że nowe przepisy nie weszły w życie bo w trybie natychmiastowej wykonalności takich samobójstw było by więcej.

A może jednak nie. Diagnosta mógłby odstąpić od badania, gdyby czuł się naciskany przez przedsiębiorcę. Powiadomiłby TDT o zaistniałej sytuacji, co i tak w sytuacji widma zwolnienia nie mogłoby mu zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @aboz bo była by przynajmniej oficjalna droga na złożenie zażalenia, któro w trybie administracyjnym było by rozpatrzone. Obecnie to co najwyżej można zgłosić sprawę w starostwie a jak działa nadzór nad SKP wszyscy dobrze wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nic nie pisać ale...

Jest to na pewno smutna wiadomość . Powiem tylko tyle- jest jeszcze takie coś jak sytuacja rodzinna.Dlatego wolałbym nie oceniać nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Grzegorz Łódź napisał:

 

 Powiem tylko tyle- jest jeszcze takie coś jak sytuacja rodzinna.Dlatego wolałbym nie oceniać nikogo.

Też się z tym zgadzam i nie oceniajmy za w czasu.

Mimo, wszystko wyrażam ogromnie współczucie .*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.