Skocz do zawartości
praktyk

Siedziba TDT.

Rekomendowane odpowiedzi

wrc69

"News" nie jest nowy. Już od paru miesięcy na "portalach spiskowych" piszą otwartym tekstem, że TDT wypstrykał się z kasy na pałac i nowelizacja Ustawy PORD jest skokiem na kasę dla podreperowania budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
praktyk
16 minut temu, wrc69 napisał:

"News" nie jest nowy. Już od paru miesięcy na "portalach spiskowych" piszą otwartym tekstem, że TDT wypstrykał się z kasy na pałac i nowelizacja Ustawy PORD jest skokiem na kasę dla podreperowania budżetu.

A mnie się wydawało że nowy, napisał:

Jacek Gądek 25.01.2019 09:49
Będą kolejne.

A jakby tak jedno piętro dla diagnostów i ich rodzin.?? Co po?marzyć sobie nie można...... co Wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czmarek1

Bardzo dobry list :OK:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wadi
3 godziny temu, praktyk napisał:

A jakby tak jedno piętro dla diagnostów i ich rodzin.?? Co po?marzyć sobie nie można...... co Wy na to??

No co Ty , w Warszawie tam jest smog , będziesz miał ograniczona swobodę , a wątpię aby diagności mieli kasę na procesowanie się .:icon_razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bogusław Maćkowski

"(...) Wieża TDT ma 19 pięter, 55 metrów wysokości i ponad 15 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. A pod ziemią jeszcze 121 miejsc postojowych w garażu. Obiekt jest w ostatniej fazie budowy. (...)

Budynek jest długi na 87 metrów i szeroki na 22. Ma trzy główne części: konferencyjną (poziom 01), biurową (02-06) i hotelową (07-15). Będzie też restauracja (na parterze) i część usługowa. Są i sale: klubowa oraz bankietowa."

Naiwnie do tej pory myślałem, że pieniądze ze stacji pójdą na poprawę BRD np. jakieś akcje dla ludzi bezpłatnego sprawdzenia hamulców, świateł czy spalin, albo kursy bezpiecznej jazdy.

W najróżniejszych pomysłach nie wpadłem na to, że Instytucja Państwowa jaką jest TDT wyda te pieniądze oraz oszczędności na budowę hotelu 9 piętrowego plus piętra na sale bankietowe w centrum Warszawy.

Trochę na budżecie się znam i nie słyszałem, żeby Instytucja Państwowa na koniec roku mogła mieć oszczędności nie mówiąc przez kilka lat. Zwrot nadwyżki powinien wrócić do budżetu Państwa, z którego jest finansowana ta instytucja. W końcu nie jest to Sp. z o.o. czy S.A.

No ale, "Pan Prezes" z mównicy wstrzymał słusznie 3,5 zł. dla TDT przez co nie będzie na klimatyzacje do pokoi hotelowych.

Swoją drogą skoro Instytucja Państwowa pobudowała luksusowy hotel w centrum Warszawy to ja, który płacę podatki rozumiem, że mogę tam nocować za darmo, gdy odwiedzę z rodziną stolicę?

To chyba ewenement, że Państwo buduje hotele z zysku za stacje kontroli pojazdów, doradców ADR i wszelkich innych urządzeń dozorowych.

PS. Proponuję w KRS TDT-u dopisać PKD: działalność hotelowa, gastronomiczna, bankietowa - tylko czy to, aby nadal powinno być finansowane przez budżet Państwa i Stacje Kontroli Pojazdów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi