Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
IVVO

Zaświadczenia

Polecane posty

IVVO

Panowie - doszły mnie słuchy iż za granicą oprócz DR Policja żąda naszego zaświadczenia - dotyczy to z tego co wiem przewoźników zarobkowych. Jak na razie to wiem że sprawdzają to w dwóch krajach  - Węgry i Francja - kierowcy których kontrolowano na Węgrzech powiedzieli mi - kosztuje to 1600 oiro  - nie wiem czy to staje się normą za granicą - ale wydawajcie zaświadczenia.  Dzisiaj drukuję dla jednego z przewoźników duplikaty - bo  na Węgrzech takowe zażądano i faksem wysyła kierowcy

leski66
13 minut temu, IVVO napisał:

ale wydawajcie zaświadczenia

No ale takowe są wydawane, tylko czasami kierowcy gdzieś zapodzieją/wcisną.... ( w Niemczech też słyszałem, że o takie zaświadczenie proszą ):wink:

Paprock

Kłania się dyrektywa: :biggrin:

Świadectwo zdatności do ruchu drogowego powinno być wydawane po każdym badaniu. Powinno zawierać między innymi informacje dotyczące identyfikacji pojazdu oraz o wynikach badania. Wyniki badania powinny być udostępniane drogą elektroniczną. Z myślą o zapewnieniu właściwych działań następczych po badaniach zdatności do ruchu drogowego, państwa członkowskie powinny gromadzić i przechowywać takie informacje w bazie danych, w szczególności do celów analizy wyników okresowych badań zdatności do ruchu drogowego.

IVVO

Znam tą Dyrektywę - tylko do obecnej chwili była "martwa" - przypuszczam iż chodzi o konkurencję w branży transportowej 

26 minut temu, leski66 napisał:

No ale takowe są wydawane

Oj zdziwił byś się

12 minut temu, Paprock napisał:

Wyniki badania powinny być udostępniane drogą elektroniczną

A tu żądają papierka 😀

aboz
4 minuty temu, IVVO napisał:

do obecnej chwili była "martwa"

Nie była martwa, tylko u nas burdel. Zaczęła obowiązywać od 20.05.2018 i od tego czasu obowiązuje świadectwo zdatności.

Paprock

Nie mówię, że nie znasz! Jak widać u nas była i jest martwa, a poza granicami żyje, funkcjonuje i ma się dobrze! 

IVVO

To zobaczymy jak na to zareaguje nasze ITD wobec zagranicznych przewoźników

wrc69

Nie była martwa.

Już jakiś czas temu pisałem na forum o tym, że drukowałem klientowi wtórniki zaświadczeń. Informacja nie została przyjęta poważnie i skończyło się wszystko na dywagacjach na temat przynależności poszczególnych państw do Unii czy do strefy Schengen.

Paprock

No ale na co i po co? Czyja to działka, żeby w to wnikać?

Jest badania, szofer otrzymuje stosowny papier i droga wolna!

A, że u nas każdy mądrzejszy od przepisów, to już inna sprawa.

• Piwo 1

wrc69

Mandat karny jest najlepszym nauczycielem dla "mundrych" (inaczej).

Następnym razem zamiast podcierać się zaświadczeniem włoży, jeden z drugim, do teczki i będzie jeździło z resztą dokumentów.

IVVO

Tylko tyle iż Dyrektywa mówi wyraźnie -  Wyniki badania powinny być udostępniane drogą elektroniczną.- ani ten nasz kwit w multilanguage - co taki Węgier z niego wyczyta - wiadomo - usterki są znormalizowane ale nie do końca

Bardziej chodzi o ochronę swojego rynku

Paprock

Da se radę jak widać!

Tak samo wyraźnie mówi o wydawaniu, więc po co fragmenty wycinać?!

Świadectwo zdatności do ruchu drogowego powinno być wydawane po każdym badaniu.

wrc69
6 minut temu, IVVO napisał:

Wyniki badania powinny być udostępniane drogą elektroniczną.

Przecież są, w CEP 2.0.

Nie każdy ma do nich dostęp? Oups... A to peszek...

biker100
2 minuty temu, Paprock napisał:

Świadectwo zdatności do ruchu drogowego powinno być wydawane po każdym badaniu.

a jak było u nas?

• Lubię 1

IVVO

Niestety i tak jest nadal - znam OSKP na których od lat nie wydają zaświadczeń - wyjątkiem N

Dla tego ten post

U mnie dwa tonery + 2500 kartek - drukarka się nie nudzi😀

Na miesiąc

biker100

O ile do dnia 8 listopada ubiegłego roku interpretacje, z którymi nie zgadzałem się ich autor mógł przedstawiać rożne argumenty na ich obronę tak już od od wspomnianej daty zapis jest klarowny i wytrąca je. A chodziło o słowo "wystawia", które nastąpiono słowem "WYDAJE".

Tak było:

4.9) Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, a także dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

Dnia 8 listopada 2017 poz. 2089 zmieniono na:

„4. Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, 

zwanego dalej „rejestrem”, wprowadza dane do centralnej ewidencji pojazdów z wyłączeniem przypadku, o którym mowa w art. 80bc ustawy,a także dokonuje wpisu terminu następnego badania technicznego do dowodu rejestracyjnego pojazdu, o ile jest  dostępny, oraz wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.”,

IVVO
6 minut temu, biker100 napisał:

niezwłocznie

To słowo nie jednemu uratowało d...

Rafi90

Potwierdzam. Do nas teraz wpadają wszyscy przewoźnicy bo to nie ma , bo zginęło bo nie było. A kary ładują bez ale, Węgrzy szczególnie

Mecher

A szklerózis nem fáj  (w drugą stronę jakoś dziwnie to brzmi)

praktyk
36 minut temu, biker100 napisał:

dostępny, oraz wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.”,

Bez poświadczenia odbioru ???

biker100
16 minut temu, praktyk napisał:

Bez poświadczenia odbioru ???

proszę o wskazanie zapisu o konieczności "wystawiania" poświadczenia oraz jego wzór. Bo jakoś nie mogę namierzyć w obowiązujących przepisach.

Jedyne co znalazłem to zapis:

W przypadku wydawania zaświadczenia o przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu, należy ten fakt oznaczyć symbolem „Z” w rubryce rejestru „Seria i numer dowodu rejestracyjnego” (numer zaświadczenia jest identyczny z numerem rejestru).

Tomek8340

moge sie mylić ale może mieć to  związek  z tym że gdzieś tam sie słyszy jak to podrabiają pieczątki w dowodach rejestracyjnych

danielg539
2 minuty temu, Tomek8340 napisał:

gdzieś tam sie słyszy jak to podrabiają pieczątki w dowodach rejestracyjnych

Jaki jest obecnie sens podrabiać pieczątki skoro ważność badań sprawdzana jest elektronicznie?

Efekt będzie dokładnie taki jak: 

biker100
2 minuty temu, danielg539 napisał:

skoro ważność badań sprawdzana jest elektronicznie?

Danielu w kraju ok ale już w

4 godziny temu, IVVO napisał:

Węgry i Francja

to jedynie kontakt z krajowym punktem kontaktowym, o którym mowa w dyrektywie.

IVVO
8 minut temu, biker100 napisał:

Węgry i Francja

Na razie wiem o tych dwóch krajach - bo rozmawiałem z przewoźnikami - ale jak w innych to nie wiem - Pepik jak znajomy pojechał na narty  na Ramzową i nie miał DR to sprawdził w polskim CEP i nie było problemu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.