Skocz do zawartości

W jaki sposób pobieracie CEPIK


wojtek1150

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o to w jaki sposób opobieracie opłatę CEPIK czyli jaki wystawiacie dokument zapłaty czy wbijacie CEPIK na kasę fiskalną ,czy bijecie pieczatkę na paragonie (pobrano opłate CEPIK 2 zł) , czy na fakturę bo z tego co zaciągałem informacji to tez jest dużo sprzeczności np.nie można wystawić paragonu z CEPIK 0% VAT. na kasę fiskalna,

My wystawiami tylko dowód wpłaty KP jet to troche kłopotliwe chcielibyśmy to trochę usprawnicwic czekam na opinę kolegów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    6

  • max72

    4

  • JANUSZ60

    4

  • jaka

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na początku było KP, a teraz pieczątka na paragonie z dopisanym numerem rej.

Na fakturze pozycja z cennika o pobraniu opłaty ew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłata CEPIK nie wchodzi w dochód firmy i jest całkowicie pobierana i przelewana na konto CEPIK do 10-go każdego miesiąca (całe 2 PLN ),przy dobrym programie działajacym na SKP, np.STACJA 2000,jest tam wszystko uwzglednione,w zadnym wypadku opłaty CEPIK nie nabija sie na kasę fiskalną,ale równie dobrze można wypisywac ręcznie DOWÓD WPŁATY tzw.KP.co jest zgodne z prawem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(całe 2 PLN ),przy dobrym programie działajacym na SKP, np.STACJA 2000,jest tam wszystko uwzglednione

 

w jakiej formie wydaje program pokwitowanie wniesionej opłaty ( wydruk na A4 ,A5)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to w jaki sposób opobieracie opłatę CEPIK czyli jaki wystawiacie dokument zapłaty czy wbijacie CEPIK na kasę fiskalną ,czy bijecie pieczatkę na paragonie (pobrano opłate CEPIK 2 zł) , czy na fakturę bo z tego co zaciągałem informacji to tez jest dużo sprzeczności np.nie można wystawić paragonu z CEPIK 0% VAT. na kasę fiskalna,

My wystawiami tylko dowód wpłaty KP jet to troche kłopotliwe chcielibyśmy to trochę usprawnicwic czekam na opinę kolegów.

Pozdrawiam

 

Na pewno nie wbijasz na kasę fiskalną. Co do reszty do przynajmniej na programie Stacja 2000 wg życzenia klienta możesz mu wydrukować pokwitowanie a przy fakturze jest opcja przy której zaznaczasz iż taką opłatę pobrałeś i jest ona tam odnotowana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakiej formie wydaje program pokwitowanie wniesionej opłaty ( wydruk na A4 ,A5)?

Jest kilka metod:

- KP / Nota Księgowa na A5 (oryginał / oryginał i kopia / kopia)

- odpowiednia ramka na dokumencie płatności - nie zliczana do dochodu firmy i podatku VAT, nie przenoszona na paragon fiskalny

 

Ja osobiście preferuję ten 2. sposób.

 

Oczywiście zestawienia pobranych opłat nie zależą od sposobu ich pobierania (np. - można zapomnieć wydać KP, a program podsumowuje kwotę należną za CEPiK z odpowiednio zaznaczonego - lub nie - pola w oknie BTP).

 

Są i zestawienia potwiedzeń dotyczących opłaty CEPiK - tyle pobrano na podstawie FV, tyle - paragonów, tyle - KP ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo postuluję, żeby zaznacznie w BADANIU przenosiło się automatycznie na dokument finansowy (pargaon, lub faktura) To co teraz robimy recznie dublując czynność a mogłoby działaś tak jak przenoszeniu nr rejestracyjnego.

I jeszcze jeden postulat, żeby na pargonie drukowała się uwaga o pobraniu 2 PLN na takiej zasadzie jak np. godziny otwarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracujemy nad poprawą funkcjonalności - przede wszystkim nad połączeniem BTP - FV ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przybijam pieczątke na paragonie Jeżeli wystawiam fakturę to w ostatniej pozycji jest wpis:

POBRANO OPŁATĘ EWIDENCYJNĄ (NIEPODLEGAJĄCĄ PODATKOWI WAT) 2 ZŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nerbercie że powiedziałeś aby ten temat dać na forum. Nie miałem pojęcia że te 2 złocisze to tyle zamieszania(sposobów pobierania).Mi chodziło tylko o program ITS Patronat.Ale dużo więcej wiemy wszyscy(albo mniej) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposobów pobierania jest co najmniej kilka.

 

Generalnie - jest to opłata specjalna i jako taka nie może wchodzić do podatku dochodowego firmy i zestawień VAT(czyli ni e powinna być umieszczana jako pozycja na FV i paragonach fiskalnych).

 

W moim odczuciu można nie dokumentować faktu pobierania opłaty chyba, że klient bardzo się uprze. I tak trzeba odprowadzić te 2 zł na mocy rozporządzenia i tak - bez względu na to, czy wyda sie pokwitowanie, czy też nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale firma panu kierowcy nie odda 2 zetów bo na fakturze jej nie będzie czyli musi być dodatkowe posw. CEPIK dla własnie p.kierowcy co przyjechał ne bad firmowym autem(czyli popularne KP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale firma panu kierowcy nie odda 2 zetów bo na fakturze jej nie będzie czyli musi być dodatkowe posw. CEPIK dla własnie p.kierowcy co przyjechał ne bad firmowym autem(czyli popularne KP)

Tak, ale powinno to być na zasadzie dopiski na FV z drugim podsumowaniem a nie pozycja na FV ze stawką zwolniony lub 0 % :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku biliśmy w kasę fiskalną ale księgowa się doczepiła. Jeżeli ktoś jednak upomni się o paragon ( jakiś 1% klientów) to informujemy o opłacie dodatkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jednak upomni się o paragon ( jakiś 1% klientów) to informujemy o opłacie dodatkowej.

Oj, igrasz z ogniem. Ty masz obowiązek wydać 100% paragonów bez upominania się, a klienta broszka co z nim zrobi. Ja kazałem postawić z boku kosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paragon i tak wydajemy za każdym razem ale tylko ten 1% przed zapłatą informuje, że chce paragon i go zabiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem stworzyły przelewowe faktury bo kierowcy nie mają kasy lub nie chcą płacic.

Dzięki panowie za podpowiedzi i usprawnienie pracy.Wybrałem pieczatkę i faktura z Patronat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć tą księgową, która przeleje dodatkowe 2 PLN "dobite" pieczątką. Obawiam się, że ka nie będzie na fakturze podsumowania łącznego badanie + opłata = należność 100 PLN to długo będziesz czekał na tą dwójkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokłednie żadnych przelewów na 2 złocisze.To jakas bzdurka.Pan kierowca musi niestety u nas mieć gotowe 2zł nawet jażeli płacone jest przelewem :!:

Oczywiście przelewem płacone bad. tech.np(98zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokłednie żadnych przelewów na 2 złocisze

To jestem pewnien, że część klientów już do Was nie przyjeżdża.

 

Ja miałem tyle sygnałów z Polski zwracających uwagę na takie postępowienie klientów, że nie chce mi się wierzyć, żeby na Waszej SKP chciało być inaczej ...

 

Waro to zmienić ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposobów pobierania jest co najmniej kilka.

 

Generalnie - jest to opłata specjalna i jako taka nie może wchodzić do podatku dochodowego firmy i zestawień VAT(czyli ni e powinna być umieszczana jako pozycja na FV i paragonach fiskalnych).

 

W moim odczuciu można nie dokumentować faktu pobierania opłaty chyba, że klient bardzo się uprze. I tak trzeba odprowadzić te 2 zł na mocy rozporządzenia i tak - bez względu na to, czy wyda sie pokwitowanie, czy też nie ...

Jasna sprawa tak jak napisal Norbert. Do paragonow z drukarki fiskalnej nie dolaczamy zadnego KP tylko info dla klienta ze zostala pobrana oplata na CEPIK i ludzie nie robia zadnych problemow, a na druku F VAT jest ladna ramka i wpis ze: "Naliczono dodatkowa ....." i jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry.

Juz jakis czas temu ustawa taka i taka weszła w życie i o ile sobie przypominam (a jak już coś przeczytam to pamiętam dokładnie) to:

OPŁATA EWIDENCYJNA JEST ZWOLNIONA Z WSZYSTKICH PODATKÓW. PRZEKAZYWANA JEST PRZEZ SKP NA KONTO MIN. SPR. WEW.

NIE MA NABIJANIA NA KASĘ FISKALNĄ jest to nie zgodne z Ustawą.

Wystawiamy na 2 zł KP- recznie lub z programu.

 

dArEk

 

[ Dodano: 07-02-2006, 14:41 ]

SORRY JUZ NIE PALĘ.

 

 

MUSZĘ ZMIENIĆ ZDJĘCIE.

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE

 

DAREK

 

SORRY ŻE KRZYCZĘ TAKĄ MAM NATURĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.