Skocz do zawartości

Tablice rejestracyjne zmniejszone


PeterSTG

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wydaje się dwóch różnych TR w przypadku zmniejszonych. Jeśli przynajmniej jedno miejsce jest przystosowane do małej TR, to spełnia wymagania PORD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

tablice rejestracyjne - gdzieś jest o tym ale nie mogę znaleźć to zapytam tutaj.

1. Fabrycznie nowy samochód, pierwsza rejestracja, auto bez haka, kombiak, będą wybierane tablice indywidualne.
Czy da się zamówić 3 tablicę? Bo się właśnie zacząłem zastanawiać czy opłaci się teraz wziąć trzecią o ile się da nie mając haka czy na razie odpuścić temat.

2. Co do tablic indywidualnych - rejestracja w starostwie właściwym dla miejsca zamieszkania kobitki i można zamówić tablice indywidualne przed rejestracją nowego auta żeby nie wybierać tablic zwykłych czarnych lub też czerwonych (tymczasowych). Info z WK, ogólnie milutka pani itp gdzie jest wniosek, jak wypełnić, wpłacić i po sprawdzeniu zamówią a jak będzie faktura+ŚH itp to od razu wypiszą na tablice indywidualne bo po co płacić za czerwone lub czarne a potem zmieniać. Spotkaliście się z takim podejściem do petenta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

Czy da się zamówić 3 tablicę?

Da się.

6 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

Spotkaliście się z takim podejściem do petenta? 

Ale w sensie że z jakim? Tablice indywidualne "zamawia się" składając wniosek o rejestrację. Wtedy organ zwraca się do organu, który wyznacza pojemność tablic i po pozytywnym potwierdzeniu zamawia się tablice i można wtedy od razu rejestrować na indywidualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to że można złożyć niekompletny wniosek o rejestrację (nie ma jeszcze faktury) ale z podanym wyróżnikiem tablic żeby zamówili te tablice i były w chwili zgłoszenia się z fakturą+ŚH itp.
Na tablice czeka się ze 2-3 tygodnie. To mnie zdziwiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to spory że można pominąć rejestrację na czarnych/czerwonych tablicach itp tylko nie spodziewałem się że jest to możliwe w wydziałach komunikacji. No i pytanie czy ktoś coś takiego przerabiał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 3. 1. W przypadku gdy właściciel pojazdu we wniosku o rejestrację pojazdu zwraca się o wydanie dla pojazdu tablic indywidualnych, organ rejestrujący:
1) sprawdza, czy określony przez właściciela pojazdu wyróżnik indywidualny pojazdu odpowiada warunkom określonym w rozporządzeniu o rejestracji pojazdów;
2) wysyła, nie później niż w terminie 5 dni roboczych od dnia złożenia kompletu dokumentów wymaganych do rejestracji, pisemny wniosek do organu, który prowadzi ewidencję tablic indywidualnych, o wpisanie wyróżnika indywidualnego pojazdu do prowadzonej ewidencji;
3) zamawia tablice indywidualne po uzyskaniu informacji, że wyróżnik indywidualny pojazdu, o którym mowa w pkt 1 i 2, został wpisany do ewidencji tablic indywidualnych;

 

W sumie literalnie to nic nie zabrania wysłania wniosku przed złożeniem kompletu dokumentów, jednak osobiście czekałbym na złożenie kompletu, żeby nie "blokować" numeru nie mając pewności, czy komplet kiedykolwiek się pojawi.

Edytowane przez michal_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z ręki " rzeźbiłem " : :silent:

- Umieszczenie jednorzędowych zmniejszonych tablic rejestracyjnych na pojeździe, który nie posiada zmniejszonych wymiarów miejsca konstrukcyjnie przeznaczonego do umieszczenia tablicy rejestracyjnej, art.60. ust.1 punkt 3b). Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 110, 284, 568, 695,1087 i 1517).

:smile:

  • Piwo 4
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zaznaczeniu N przechodzisz na drugą stronę zaswiadczenia wybierasz F5-usterki, klikasz, pojawia się "inna usterka" klik, wpisujesz co trzeba, zaznaczasz UI, następnie " ok, zapamietaj" i po bólu. :wink:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kolegą @cezary w sprawie zapisu usterki z grupy 11-stej ( tej z ręki ).

Podoba mi się również,  jak to mówią ? :

-  * " do wyboru do koloru "

* że można wybrać " stopień zagrożenia " - od ( UD do USZ włącznie ) :smile:

----------------------

Ciekawi mnie czy po wpisaniu tej usterki i zamknięciu BT z wynikiem "N" na innej SKP po zaciągnięciu danych z CEPiK będzie widać jej *zawartość ?, bo wynik "N" za pewne będzie.

* treść, którą wprowadziłem wpisując tą usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem gdzie pracuję formalnie! :cry:

Z jakiej ręki, z jakiej jedenastej? U mnie na dziesiątce się kończy i ni jak dalej. :cry:

Przecież ta apka jest gorsza od tej z Bielska, a podobno od tej z Bielska już nic gorszego nie ma.:cry:

OK, coś tam pokapowałem i przećwiczyłem nawet. ZNALAZŁEM! :hooray:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Paprock napisał:

przećwiczyłem nawet

A to czyni z Mistrza Arcymistrza ( z terminologii szachowej), brzmi zdecydowanie dostojniej.  :OK:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz taki myk potrzebuję jeszcze rozwikłać, Wpisuję usterkę istotną, wiadomo i dalej dopisuję z ręki przykładowo "zalecana wymiana" i jak to zrobić, żeby dopisek z ręki było widać na innej stacji u kogoś?

Przykładowo: b) Amortyzator jest uszkodzony i wykazuje duże wycieki lub uszkodzenie. [UI] (i dopisek z ręki) - uszkodzenie dotyczy wszystkich amortyzatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisać w wierszu z usterką, by było czytelniejsze używam formy skróconej usterki i za nią dopisuje swoje przemyślenia.

opis usterki.jpg

Edytowane przez mirek_handlarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paprock napisał:

Wpisuję usterkę istotną, wiadomo i dalej dopisuję z ręki przykładowo "zalecana wymiana" i jak to zrobić, żeby dopisek z ręki było widać na innej stacji u kogoś?

Ale po co? Diagnosta na innej skp widząc UI np.  5.3.2.b "Amortyzator jest uszkodzony i wykazuje duże wycieki lub uszkodzenie." sprawdzi wszystkie i odpowiednio się ustosunkuje do całego pojazdu mniemając, że przyjechał jakiś k....., no cwaniak, natomiast reksio oleje bez względu na to, co by nie było opisane, ponieważ u niego tego nie będzie "widać" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony te "dopiski" są dla klienta, niejednokrotnie trzeba dopisać więcej szczegółów by Pan mechanik nie nadużył kieszeni klienta - co niestety często się zdarza.

Edytowane przez mirek_handlarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mirek_handlarz napisał:

niejednokrotnie trzeba dopisać więcej szczegółów

Ja robię tak że na zaświadczeniu daję tylko same usterki. Dodatkowo daję do tego zaświadczenia karteluchę z ręcznie wypisanymi "po chłopsku" usterkami (np lewa tylna sprężyna amortyzatora - zalecana wymiana obu) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.