Skocz do zawartości

Tablice rejestracyjne zmniejszone


PeterSTG

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli w zasadzie chłop klapę założyć może i zmniejszone TR posiadać i mi nic do tego skoro miejsce na tyle tylko na małą tablice jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe tablice to jeszcze świeżonka, więc coś tam popatrzę, coś postękam pod nosem, ale za wiele nie wskóram w przypadku Passata. A w przypadku Fiacików, to nawet nie rozpoznam, którz z którą podmieniona. 

Ja bym nie kręcił afery, bo jak podmieni klapy z amerykańskiej na europejską, żeby pobrać standardową blachę to będzie dobrze, ale na odwrót to już źle. Tak?

 

Tu dopiero ktoś poszedł po bandzie!

 

Małe tablice.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Paprock napisał:

Ja bym nie kręcił afery, bo jak podmieni klapy z amerykańskiej na europejską, żeby pobrać standardową blachę to będzie dobrze, ale na odwrót to już źle. Tak?

W warunkach technicznych wyraźnie stoi, ze pojazd wyposaża się w miejsce do umieszczenia tablic rejestracyjnych. Wymiary tego miejsca są określone. Wymiana zderzaka tylnego na amerykański powoduje, że pojazd tego wymagania nie spełnia. Przepis dotyczy pojazdów rejestrowanych po 2000 roku.

Jak dla mnie temat prosty. Wynik negatywny. Jest do tego usterka, nie trzeba nic kombinować... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś tu kombinuję?

Napisałem wyżej. Chcecie przeginać, to przeginajcie. Nikt mi nie zabroni podmienić zderzaka, zderzaków lub innych FABRYCZNYCH elementów z miejscem pod tablicę rejestracyjną. Producenci robią po dwa rodzaje; jedno amerykańskie, drugie europejskie, więc zderzak Made in Europa na Made in Europa można wymienieć, Made in Ameryka na Made in Europa też, ale już Made in Europa na Made in Ameryka nie. No gdzie tu sens i logika?

 

1 godzinę temu, Logen napisał:

Wymiana zderzaka tylnego na amerykański powoduje, że pojazd tego wymagania nie spełnia. Przepis dotyczy pojazdów rejestrowanych po 2000 roku.

To bądź jeszcze uprzejmy wykombinować czy do samochodu sprzed tej daty mogę małe tablice pobrać.

1. TAK i dlaczego TAK.

2. NIE i dlaczego NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić lampy amerykańskie na europejskie można... a europejskie na amerykańskie też można ?? Gdzie tu sens i logika ??

1. Samochód wyprodukowany przed tą datą nie musi mieć miejsca pod tablice o określonych wymiarach. Skoro nie musi, to widocznie może mieć miejsce zmniejszone, a skoro ma zmniejszone miejsce to pewnie i tablice zmniejszone może pobrać.

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika jest taka, że nie ma paragrafu, któryby zabraniał wymiany klapy lub zderzaka.

I nie ja szukam logiki, tylko Was o nią pytam.

Mogę przełożyć tylną klapę z tego auta: https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-500-abarth-niski-przebieg-180km-ID6EWsGa.html do zwykłej pięćsetki?

Bo, co do samych zderzaków, to raczej obiekcji żadnych nie będzie. Ale klapa przeszkadza. Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie mógłbyś wypunktować których to warunków nie spełnia, ale tak konkretnie. Tak tip-top. 👌

Teraz idę na funghi. Później, wieczorem tu zaglądnę.

 

A tu taka zagadka, czy jak ledwie wciśnięta dwurzędowa, to można w zamian zmniejszone zamontować. Dokładnie widać, że tablica wystaje poza producencki rozmiar.

Zmniejszone tablice.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granice po za które fantazja niektórych wynosi nie dają się określić, a w temacie tablic nie wszystko zostało jeszcze powiedziane - lud wszędzie szuka inspiracji i niejedna jeszcze rzecz wpadnie mu do głowy. w tym przypadku poprosiłbym chyba o opinię rzeczoznawcy aby ustalił czy mieści się to w definicji dzieła wykonanego przez konstruktora i czy z pewnością ustawę piszący miał na myśli Krzycha z Gudzewa Piotrowięta i jego stodołę w którym umieścił swoje biuro konstrukcyjne i manufakturę. 

nowe zmiany konstrukcyjne.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.