Skocz do zawartości

Tablice rejestracyjne zmniejszone


PeterSTG

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie lepiej się sprawdza na zaświadczeniu, jest  miejsce, jest czytelnie. Na 100 procent nie ma niedomówień.

"Karteluchy" często dziwnym trafem ginęły. EOT

Edytowane przez mirek_handlarz
  • Piwo 2
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paprock napisał:

U mnie na dziesiątce się kończy i ni jak dalej.

No tak jest po " Naszym " zakresie, ale...( jak kliknie się w " usterka inna " - czyli ta pisana odręcznie, to automatyczni przechodzi ona do grupy jedenastej - stąd ten skrót słowny 11-sta ).

Myślę, że rozwiałem choć trochę Kolegi wątpliwości. :smile:

 

50 minut temu, mirek_handlarz napisał:

Zdecydowanie lepiej się sprawdza na zaświadczeniu, jest  miejsce, jest czytelnie. Na 100 procent nie ma niedomówień.

Tak samo podchodzę do zagadnienia. :piwo

 

 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cezary napisał:

Ale po co?

A po jajjj...! Pomotał Ci ktoś żyłki?

To był tylko przykład. Przykład! Przykład! Przykład! Do rozkminy przykład!

10 godzin temu, leski66 napisał:

Myślę, że rozwiałem choć trochę Kolegi wątpliwości. :smile:

Oczywiście! :piwo

11 godzin temu, mirek_handlarz napisał:

Zdecydowanie lepiej się sprawdza na zaświadczeniu, jest  miejsce, jest czytelnie. Na 100 procent nie ma niedomówień.

OK! Przećwiczę.

Pieprzona apka! :silent::medit::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Paprock napisał:

Pomotał Ci ktoś żyłki?

Oby to raz " broda z kołowrotka wylazła " :evil:

 

49 minut temu, Paprock napisał:

Przećwiczę.

No myślę, żeby nauka nie poszła w las :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 - to jeden z lepszych wynalazków w systemie - wszystko co się nie mieści w zakresie można tam uwzględnić - a jest tego sporo - np różnica między polska a niemiecką tablicą wyróżniającą dla pojazdów ciężarowych przy pierwszej  

wpis- wymiana tablic wyróżniających 

Spełniają normy niemieckie ale nie polskie mimo znaków homologacyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Ivvo-Iwanie jaki Ty radosny, że pracujesz na programie. A ja posmutniałem odkąd męczę się na apce. Powinni ją skasować z rynku na amen! Cóż, takie moje zdanie.

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paprock napisał:

A ja posmutniałem odkąd męczę się na apce.

To ja dodam Ci " animuszu ", że może niedługo się coś zmieni. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wytrzymuję tego biadolenia w sprawie apki. Jest takie powiedzenie - cudze chwalicie, swego nie znacie. Przecież to "oprogramowanie" jest proste jak konstrukcja cepa, przyjmuje wpisy, uwagi, przesyła do cepa itp. czyli wszystko co jest potrzebne do wykonania czynności przynależnych diagnoście. No fakt brakuje mu możliwości wyekspediowania w kosmos, ale która to ma? Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że jak się nie ma tego co się lubi, lubi się to co się ma. Amen. 

P.S. Proszę o nie wywoływanie mnie już w/w temacie do odpowiedzi, bo nie jest moim zamiarem przekonywanie kogoś do czegoś, tylko uświadomienie mu, że w ilości innych, prawdziwych problemów które nas trapią, ten to fraszka, igraszka.

Ukłony dla Arcymistrza :pada:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2021 o 08:38, IVVO napisał:

tablicą wyróżniającą dla pojazdów ciężarowych

Przecież ta usterka jest 6.3.b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Koledzy a co w przypadku gdy jest pole na TR pomniejszone a jest możliwość na tablice dwurzędowe? Czy dopuszczalna jest tzw " mała"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, ten samochód z tyłu ma miejsce powiększone na tyle, że weszłyby dwie małe?

A poważnie, to należy tablicę dobrać do miejsca i nie kombinować. Jeżeli wchodzi dwurzędowa, no to taką pobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mini blachy to ewenement tylko dla naprawdę pomniejszonego przez fabrykę miejsca. Bardzo ładnie różnicę widać w tylnej klapie Fiata 500 w zestawieniu Europa vs. Ameryka.

Ale z przerobionego materiału doskonale widać, że dla klasycznego amerykańca tablice małe są za małe, a dwurzędowe za duże. Jakby nie patrzył, to takie rzeczy tylko w PL. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

Jakby nie patrzył, to takie rzeczy tylko w PL. 

Nie tylko. W Niemczech są dłużej niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Niemców przyjeżdża wiele kamperów a w DR mają dane z "przedzmian" więc tam jest chyba jeszcze bardziej "grubo". Niby tacy wnikliwi ale dwa albo trzy samochody miałem z DE z pomylonym nr VIN a klepane co roku i jakoś szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Rafi90 napisał:

z pomylonym nr VIN a klepane co roku i jakoś szło.

Nr rej. się zgadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie,

Chciałbym zasięgnąć Waszej porady/opinii.

Posiadam auto KIA Pride, które również było sprzedawane jako Mazda 121 i w stanach jako Ford Festiva.

Samochód został zakupiony w polskim salonie, ale posiada pomniejszone miejsce konstrukcyjne na montaż tablicy przedniej (chociaż duża też by weszła, ale by odstawała). Z tyłu, w klapie bagażnika jest miejsce na tablicę standardową.

Byłem na 3 stacjach i wszyscy diagności mówią że wynik przeglądu będzie N.

Jest sens by się szarpać czy lepiej dla świętego spokoju wymienić je na standardowe?

20210227_145101.jpg

20210227_145117.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po drugie, to ten nadlany plastik pod logiem kijanki nie jest obwarowany żadnymi normami. Żadnymi wymiarami. Ot w formie prostokątnej pogrubili zderzak troch, coby lepiej blachowkręty trzymały. No i żeby tablica stała w pionie. ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadro.

Ty tak na poważnie ?

13 godzin temu, mefgab napisał:

Samochód został zakupiony w polskim salonie, ale posiada pomniejszone miejsce konstrukcyjne na montaż tablicy przedniej

To że w naszym salonie nie oznacza iż miał takowe miejsce przy sprzedaży. Więc podpieranie się salonem, nic nie oznacza.

 

paprock.jpg

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.