Skocz do zawartości
Bartosz69

Egzamin praktyczny-instalacja LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Bartosz69

Witam kolegów

Może źle szukałem ,ale nie znalazłem odpowiedzi.Proszę o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu.

Przed wjazdem na badania auta z instalacją LPG,należy wykonać test szczelności na wolnym powietrzu. Co powinien zrobić diagnosta w przypadku badania zimą, przy temperaturze poniżej 0 stopni C-w instrukcji podane jest ,że detektor działa prawidłowo powyżej 0.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leski66
2 godziny temu, Bartosz69 napisał:

Przed wjazdem na badania auta z instalacją LPG,należy wykonać test szczelności na wolnym powietrzu

I tak trza robić , a co do temperatury w ową porę proponuję zaopatrzyć się w lepszy ręczny detektor gazu ( np. DGN–7A : temperatura pracy – od -20°C do +50°C ) i zmartwienia miną ;-)

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mike_van_mik

jak trzeba zrobić to trzeba zrobić i koniec kropka ;) żadnej taryfy ulgowej nie ma... tym bardziej jak zdajesz egzamin praktyczny to może cię upier... egzaminator na wejsciu jak nie sprawdzisz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bartosz69

Super,dzięki podpowiedź i rozwiązanie mojego problemu:516:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Diagnostadz

Mam pytanie. Gdzie w dzienniku dokładnie napisane jest że szczelność gazu LPG sprawdza się na dworze,przed stacją ?. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cezary

a zapoznał się Kolega z (Dz. U. z 2015r., poz. 776 z późn. zm.), Załącznikiem Nr 1, Działem I, Tabelą usterek, pkt  10.5. ? chyba w natłoku wiadomości to umknęło :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rafi90

Tylko jak będziesz pokazywał detektorem jak to "sprawdzasz" szczelność to wkładaj głęboko pod podłogę sonde bo będziesz miał zonka jak ja. Egz praktyczny , też miałem LPG, no to biore detektor i jade koło progu dookoła a Pan z TDT się mnie pyta "Sprawdza Pan czy progi dziurawe, czy sprawdza Pan szczelność?" :D Na szczęście chłop był wyluzowany i dodał "pchaj pod auto ta sonde żeby to w miare blisko przewodów było" :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi