Skocz do zawartości
zbych1916

Mobilna stacja kontroli pojazdów w Polsce zaprezentowała swoje możliwości

Rekomendowane odpowiedzi

adamos
Napisano (edytowane)

Badałem dwie naczepy po ich kontroli...Obie roczne wieltonki z usterkami sił hamowania, u mnie żyleta...tyle to jest warte....Pewnie istotne było to, że przewoźnikami były firmy ze wschodu...Mam poważne wątpliwości co do części ich kontroli, mają sprzęt za grube miliony i teraz muszą się wykazywać, bo na pewno mają przeszkolone kadry, w szczególności młode panie, które podpisują się jako młodsze inspektorki....Podejrzewam, że każą im hamować na szlag i wychodzą im wtedy różnice sił hamowania i za to DR lecą. Pomijam faktycznie pojazdy nie nadające się do uczestniczenia w ruchu, których pewnie jest nie mało...

Edytowane przez adamos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
duchu

Przy odrobinie dobrej chęci i mając do wyboru  praktycznie nie ograniczony przekrój wiekowy  pojazdów można odpowiednio statystyki nadciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mirek_handlarz
15 minut temu, adamos napisał:

Badałem dwie naczepy po ich kontroli...Obie roczne wieltonki z usterkami sił hamowania, u mnie żyleta.

Nie były przed wizytą u Ciebie "tiuningowane" ?  🙃

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adamos

Pracuję w takiej lokalizacji, w której ITD dość często się ustawia, włącznie z mobilną stacją i te pojazdy akurat zjechały do mnie bezpośrednio po kontroli...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mirek_handlarz

Wrócili do krokodyli po odblokowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leski66

Ciekawe czy przed wjazdem na " mobilną ścieżkę " też ciśnienie w ogumieniu sprawdzają ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kurant2000
14 minut temu, leski66 napisał:

też ciśnienie w ogumieniu sprawdzają

ciekawe też, czy miernik na pedał hamulca zakładają , no i jak światła mijania sprawdzają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adam1501

Koledzy to jest kontrola drogowa a nie badanie techniczne. Używanie przez redaktorów hasła "mobilna stacja kontroli pojazdów" jest niewłaściwe i nie powinno być używane. Jest to mobilne stanowisko kontrolne jeżeli już. 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rewers

Podobno nasze starostwo chce wykorzystać takie mobilne urządzenia do kontroli stacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mirek_handlarz

Już "wypożyczają" między komórkami ITD to cudo. Jestem za. Niech kontrolują - trochę się co poniektórym oczęta pootwierają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adamos
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, mirek_handlarz napisał:

Wrócili do krokodyli po odblokowanie ?

Nie pamiętam, może być też że to był pojazdy zagramaniczne...i fizycznie odbierali dokumenty.

4 godziny temu, mirek_handlarz napisał:

Już "wypożyczają" między komórkami ITD to cudo. Jestem za. Niech kontrolują - trochę się co poniektórym oczęta pootwierają.

Przeczytaj co napisałem w pierwszym swoim poście, dwie dobre nowe naczepy uznali za niesprawne. Szczęście, że do mnie trafiły po, a nie przed ich kontrolą. Rozumiem dbanie o stan techniczny, ale jak ktoś nie potrafi tego cuda obsłużyć, to ja dziękuję za taką pomoc.

Edytowane przez adamos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
drogba

u mnie na rolkach hamulce ok , a u nich różnica ponad 50% na kołach jednej osi . Zapytałem drivera o co chodzi , okazało się , że kazali gwałtownie naciskać pedał hamulca . I wszystko jane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rafi90
40 minut temu, drogba napisał:

... że kazali gwałtownie naciskać pedał hamulca . I wszystko jane.

To jak by u mnie tak było w okolicy to bym podjechał pod tego zielonego nagrał filmik jak bada hamulce i puścił w internet niech ludziska się śmieją z idioty a później już ruszyła by lawina i rzecznik zielonych by się pocił przed kamerami i sprzedawał jakąś ckliwą historyjke.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JANUSZ60
46 minut temu, drogba napisał:

okazało się , że kazali gwałtownie naciskać pedał hamulca .

Komu kazali, kto naciskał ??

Gdyby kazali do studni wskoczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wadi
Godzinę temu, drogba napisał:

kazali gwałtownie naciskać pedał hamulca . I wszystko jane.

Jak kazali tak robił. Ciekawe czy ogólnie mają czujniki ciśnienia do siłowników ? 

Tu mamy typowy przykład robienia propagandy z niczego. Dla diagnosty , nieprawidłowe przeprowadzenie badania ( pomiaru ) wiadomo jaki może mieć skutek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cezary

a tak abstrahując od sposobu przeprowadzania badania hamulców ( choć nie widziałem w przepisach z jaką szybkością należy naciskać na pedał hamulca), czyż hamulec nie powinien zadziałać prawidłowo niezależnie jak naciskamy na tenże pedał ?, czy w sytuacji drogowej awaryjnej kierowca ma się zastanawiać jak hamować, żeby było dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leski66

Na wyposażeniu mają , ale czy używać umieją :silent: Pewnikiem jest , że ciśnienia w ogumieniu nie sprawdzają ( bo nie mają czym ) :nausea:.

Cytat

Mobilna stacja diagnostyczna umożliwia także badanie pojazdów z napędem 4×4. W wyposażeniu dodatkowym zawarty jest:

itd.JPG.b205427c1a47e86c70eb0eeb1e306cb5.JPG

specyfikacja dodatkowego wyposażenia " mobilnego stanowiska kontrolnego " :wink:

-----------------------------------------------------

Z " szwarc folią " na szybach też byłby problem - bo na wyposażeniu dodatkowym brak urządzenia :confused:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rafi90
Napisano (edytowane)

Skoro nazywają się "mobilną stacją kontroli pojazdów" to obowiązuje ich "Zakres i sposób przeprowadzania badań technicznych" Każde niedopełnienie procedury dokumentować i później w eter skoro tak chcą błysnąć, albo wziąć za łeb na stacje książkowo przeprowadzić badanie co do punkciku i "inspektora" zbłaźnić najlepiej publicznie bo nie wierzę że na stacji jest dobrze a na drodze  nagle źle (mówie o 100% dobrze przeprowadzonym badaniu na SKP bo często też pozostawiają one wiele do życzenia o czym wszyscy dobrze wiemy)

Edytowane przez Rafi90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

Ja bym do jednego wora nazewnictwa nie wrzucał. Jest Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów i jest Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów. Te stację mają swoje rozporządzenia, zakresy czy tam wytyczne. To jest podobnie jak z badaniem okresowym i okresowym przed pierwszą rejestracją. Czyżby jedno i drugie badanie, toćka w toćkę, było takie samo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leski66
W dniu 31.05.2019 o 09:34, adam1501 napisał:

Jest to mobilne stanowisko kontrolne jeżeli już.

Czyli,  to jest adekwatne ( jeśli chodzi o nazwę ).:wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wadi
19 minut temu, Paprock napisał:

Czyżby jedno i drugie badanie, toćka w toćkę, było takie samo?

Takie samo tylko .....trochę inne. 😏 

Wracając do tematu , to jeszcze niejednokrotnie będziemy spotykać się z absurdami powstałymi w związku z akcjami  na mobilnych stanowiskach kontrolnych , gdyż ITD skupia się na ilości zatrzymanych DR a nie jakości i poprawności przeprowadzanych badań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

Powtórzę za @blakopem: każdy but sportowy to adidas potocznie, jak i każdy samochód terenowy to Jeep potocznie. Z tą konstrukcją jest tak samo. Nasze społeczeństwo jest światłe przecież (pacz chociażby wyniki ostatnich wyborów) i nie ma potrzeby im w głowach mieszać. Wiedzą, że są stacje kontroli, więc żeby łatwo poszło przyswoić co i jak z tym sprzętem, to najłatwiej po "stacji kontroli". ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leski66
10 minut temu, Paprock napisał:

(pacz chociażby wyniki ostatnich wyborów)

:nausea:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi