Skocz do zawartości

Specjalny - vat

duchu
 Share

Rekomendowane odpowiedzi

NIE ROBIMY! Specjalne niejako z automatu się łapią:

9. Do pojazdów samochodowych, o których mowa w ust. 4 pkt 2, należą:
1) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą:
a) klasyfikowane na podstawie przepisów o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van lub
b) z otwartą częścią przeznaczoną do przewozu ładunków;
2) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, które posiadają kabinę kierowcy z jednym rzędem siedzeń i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu;
3) pojazdy specjalne, które spełniają również warunki zawarte w odrębnych przepisach, określone dla następujących przeznaczeń:
a) agregat elektryczny/spawalniczy,
b) do prac wiertniczych,
c) koparka, koparko-spycharka,
d) ładowarka,
e) podnośnik do prac konserwacyjno-montażowych,
f) żuraw samochodowy
– jeżeli z dokumentów wydanych zgodnie z przepisami o ruchu drogowym wynika, że dany pojazd jest pojazdem specjalnym.
10. Spełnienie wymagań dla pojazdów samochodowych określonych w ust. 9:
1) pkt 1 i 2 stwierdza się na podstawie dodatkowego badania technicznego przeprowadzonego przez okręgową stację kontroli pojazdów, potwierdzonego zaświadczeniem wydanym przez tę stację, oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu zawierającego odpowiednią adnotację o spełnieniu tych wymagań;
2) pkt 3 stwierdza się na podstawie dokumentów wydanych zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/14080-badanie-vat-dla-pjazdu-specjalnego-pomoc-drogowa/

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/12304-samochód-specjalny-pomoc-drogowa-a-badania-vat-2/

• Lubię 1

• 1 year later...
W dniu 12.06.2019 o 08:29, Paprock napisał:

Do pojazdów samochodowych, o których mowa w ust. 4 pkt 2, należą:
1) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe

W dniu 12.06.2019 o 08:29, Paprock napisał:

2) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, które posiadają kabinę kierowcy z jednym rzędem siedzeń i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu;

Panowie i Panie niech ktoś rozwieje moje wątpliwości bo dziś zacząłem wątpić jak to jest w Vatem dla specjalnego. Dziś miałem pogrzebowego specjalnego klient chciał badanie VAT bo księgowa kazała zrobić oczywiście wytłumaczyłem że dla specjalnego się nie robi ale czytam a w ustawie takie zapisy jak w cytatach nieocenionego @Paprock a przecież sam. specjalny to też samochód inny niż osobowy. Ktoś pisał że specjalny ma odliczenie VAT z automatu pytanie z czego to wynika pkt. 3 mówi że można dla specjalnych ale o odpowiednim przeznaczeniu gdzie akurat pogrzebowego brak. To jak to w końcu jest ? 

12 minut temu, leski66 napisał:

co do karawanu - Dz.U. 2014 poz. 407

No właśnie jednak jakiś stary Dz.U czytałem i tam pogrzebowego nie było tylko tak jak @Paprockzapodał.

Napisano (edytowane)

Stacja wystawia tylko 3 podstawowe /zdefiniowane/- reszta to sprawa księgowych - nic nam do tego

Ostatnio znowu wysyp PIT-owych  

Edytowane przez IVVO

• 3 months later...

"agregat elektryczny/spawalniczy" 

Jakie warunki musi pojazd sposobność aby był specjalny - agregat elektryczny/spawalnicz?? 

Czy pickup z agregatem przymocowanym na stałe (trwałe) i 5 osobowy będzie mógł być specjalnym??

13 minut temu, Jacdiag napisał:

A to o czym piszesz to jak "bankowóz" z kasetką na pieniądze w bagażniku ... 

..., których czasy bezpowrotnie się skończyły. 

Też kiedyś byłem taki filozof, że do bagażnika na wkręty spawarka z Castromary i już specjalny mamy. A figa z makiem! 🖕

12 godzin temu, supermajku napisał:

Czy pickup z agregatem przymocowanym na stałe (trwałe) i 5 osobowy będzie mógł być specjalnym??

Do mnie zeszłą jesienią, przyjechał na zmiany na specjalny, trzyosiowy z plandeką. Na pace przymocowane dwa zbiorniki po chyba 1000 l na wodę, przewody, wiertła, mały agregat prądotwórczy i coś tam jeszcze.  Do tego miał opinię rzeczoznawcy, że teraz jest specjalny obsługa wiertnic (czy jakoś tak opisany).

Innym razem przyjechała na OBT ciężarówka z tzw kontenerem i windą (bez dozoru), a w DR specjalny pomoc drogowa. Najazdy oczywiście miał, a jakże, na pace ...