Skocz do zawartości

PIERWSZE BADANIE PO RAZ DRUGI


patronat

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie czy to jest jakiś błąd jak klient wykona po dwóch tygodniach jeszcze raz pierwsze badanie z zagranicy urzędniczka z wydziału komunikacji mi dzwoniła że nie powinienem wykonać takiego badanie jeśli było robione dwa tygodnie temu na innej stacji zrobili błąd na tym badaniu i klient przyjechał do mnie i zrobiłem jeszcze raz a teraz kłopot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli był już w Cepie to dajemy N za brak tablic...(możesz mieć problem jak dałeś P)

Mógł udać się do miejsca gdzie wcześniej zrobił badanie, zrobili by korektę i po strachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko, że " program stacyjny " przy ponownej prerejestracji np. po ( Vin-ie ) nie pokazał, że pojazd taki już istnieje w Cep-ie 8/mimo źle wpisanej TR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, patronat napisał:

tablice miał

PL??

Jeżeli działasz na takim programie co masz login, to przed zrobieniem prerejestracji pyta: "Czy chcesz sprawdzić czy ten pojazd jest w CEP??" (czy jakoś tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program wysyła zapytanie , ale można odhaczyć opcję " nie" i nie będzie szukał, co prawdopodobnie miało miejsce. Inaczej zassało by dane pojazdu , w oknie programu wystarczyłoby poprawić nr rej. , wystawić DIP. I było by po sprawie.

11 minut temu, patronat napisał:

 czy jest taki przepis że nie można po raz drugi robić prerejestracji

Obecnie mamy system CEP 2 , a to wcale nie oznacza że może zawierać dane dwóch pojazdów o identycznym VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, patronat napisał:

no ale jeśli był

To wtedy " bazujesz " na informacjach, które już są w Cep-ie,  tym bardziej , że (skopane) były parametry - DMC i TR i są do tego odpowiednie usterki ( a tak w CEP są dwa pojazdy o tym samym (Vin-ie) i o różnych " parametrach " ) .:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ciągle pozostaje pytanie czy zrobienie drugiej prerejestracji czymś grozi czy jest jakiś przepis że nie można wykonać po raz drugiej prerejestracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z samego założenia "prerejestrację" można wykonać tylko raz, jest to tzw. czynność  przygotowawcza do celu końcowego, czyli  zarejestrowania pojazdu, miałem takie przypadki i wykonywałem już nie prerejestrację tylko badanie okresowe i dołączałem DIP, sprawa na tym się kończyła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie prerejestrację możesz robić choćby codziennie, tak jak badanie okresowe, ważne aby badanie to było zrobione przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Natomiast dane z badania prerejestracyjnego przekazywane są co CEP, i pobierane przez WK celem zarejestrowania pojazdu. W związku z powyższym jak zrobiłeś drugą prerejestrację to doszło do jakiegoś konfliktu danych i z tego wynika podejrzewam problem w WK. Nie wiem w jakim programie pracujesz ale dane dotyczące prerejestracji powinien Ci również wyłapać program przy wysyłce do CEP. Przynajmniej tak mi się wydaje no chyba, że robiłeś to badanie w trybie awaryjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze anulować prerejestrację,  tylko przy pomocy (udziale) producenta programu i wykonanie jej od nowa z właściwymi danymi (info  z serwis desk cepik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, patronat napisał:

urzędniczka z wydziału komunikacji mi dzwoniła że nie powinienem wykonać takiego badanie jeśli było robione dwa tygodnie temu

 

Bzdura. Badanie okresowe można wykonywać nawet codziennie.

 

6 godzin temu, patronat napisał:

dmc przyczepy

 

A czy w DIP występuje taki parametr? Czy był podany gdzieś w uwagach?

 

6 godzin temu, keymil7 napisał:

Jeżeli był już w Cepie to dajemy N za brak tablic..

 

A na jakiej podstawie?

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, michal_k napisał:

Badanie okresowe można wykonywać nawet codziennie.

Pełna zgoda ( byleby forsy w portfelu nie zabrakło ) :wink: Ale żeby trzaskać ( powtórną - " z małą korektą " )   prerejestrację tego samego pojazdu :? - i z tym mam problem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klienta, który przyjeżdża co roku motocyklem na okresowe przed I rej. Pamiętam, go jeszcze jak pracowałem na PSKP.

W grudniu 2016r wykonywałem takie badanie w obecnym miejscu pracy. W maju 2019 pojawia się ponownie, pojazdu w CEPiK brak. Prerejestracja + okresowe przed I rej. a za rok się zobaczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prerejestrację mamy od 11.2017 tak więc w moim przypadku była ona wykonana jeden raz - w maju 2019. Wcześniej było okresowe przed I rej. Tak czy owak pojazdu w cepik-u nie było.

A jak to wygląda w cepie jak mamy zrobioną prerejestrację 2 krotnie? Po nr np. vin mamy dwie pozycje na liście, tak jak w przypadku krótkich nr gdzie mnożą się różne pojazdy różnych producentów?

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, laptop napisał:

 

A jak to wygląda w cepie jak mamy zrobioną prerejestrację 2 krotnie? Po nr np. vin mamy dwie pozycje na liście, tak jak w przypadku krótkich nr gdzie mnożą się różne pojazdy różnych producentów?

 W niejednoznacznych sytuacjach program( Patronat) wyświetla listę pojazdów z CEP posiadających wspólne dane : numer identyfikacyjny( ramy, podwozia ), czasem numer rejestracyjny przy wydanym PC  i jeżeli jest na liście właściwy należy go wybrać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.