Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam szanowne grono. Temat umieściłem tutaj bo nie bardzo miałem pomysł gdzie indziej. Jako że jestem świeżym dość diagnostą to kieruje pytanie do was, bardziej doświadczonych. Jakie materiały , pomoce naukowe , "przewodniki po przepisach?" lub inne tego typu papierowe pomoce przydatne na codzień w pracy diagnosty można by zakupić na stację ? Jako że mam możliwość "wymyślania " sobie czego mi tam potrzeba to chciałbym zasięgnąć rady wyjadaczy co było by warte zakupu (z kursu zostało mi Vademecum diagnosty 2018 i w zasadzie tyle) . Nie ma tu na myśli katalogów ITS bo takowe oczywiście są ale właśnie pomoce typu w/w Vademecum które niestety ma trochę błędów. Z góry dziękuje i czekam na ciekawe propozycje że tak powiem :hooray:

Napisano

Niestety ale wszystkie papierowe pomoce szybko się dezaktualizują. Najlepiej zbierać wszelkie linki do stron internetowych i są one dużo bardziej pomocne. Ponoć w internecie jest wszystko tylko trzeba umieć znaleźć.

Napisano

Chodzi o to że nie tylko mi te pomoce będą służyć dlatego właśnie zależało mi na wersji papierowej, za rok np "bibliotekę" można będzie zaktualizować

Napisano

Jest to absolutnie niewykonalne.

Dostęp do dzienników ustaw polecam tylko przez strony rządowe, a resztę cennych regulaminów znajdziesz na forum dla diagnostów.

Napisano

"Pomocnik diagnosty" czy jakoś tak, jest spoko i na bieżąco aktualizują zmiany jeśli takowe są

Napisano
14 godzin temu, Rafi90 napisał:

Jakie materiały , pomoce naukowe , "przewodniki po przepisach?" lub inne tego typu papierowe pomoce przydatne na codzień w pracy diagnosty można by zakupić na stację ? Jako że mam możliwość "wymyślania " sobie czego mi tam potrzeba

Ile jesteś w stanie zapłacić za to co jest tu ? Wystarczy się zarejestrować .

https://forum.osds.org.pl/dload.php

6 godzin temu, blakop napisał:

Dostęp do dzienników ustaw polecam tylko przez strony rządowe, a resztę cennych regulaminów znajdziesz na forum dla diagnostów.

 

Nawet rejestrować się nie musisz. Pytasz się o drogę do lasu w którym jesteś.

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, blakop napisał:

Przysyłają Ci aktualizację co 2 tygodnie??

A gdzie napisałem że co dwa tygodnie?. Nie pij może więcej a jeśli chcesz się przy....ac to rób to z głową.

Edytowane przez yogi1984
Napisano
W dniu 15.06.2019 o 23:26, DARIO64 napisał:

Ile jesteś w stanie zapłacić za to co jest tu ? Wystarczy się zarejestrować .

https://forum.osds.org.pl/dload.php

 

Jestem już zarejestrowany , i wiem że na  obydwu forach jest multum wiedzy z której skorzystałem już nie raz , ale wersje właśnie papierowe miały zasilić "bibliotekę" stacji bo ja o swoją wiedzę dbam sam :hooray:

Napisano

Kiedyś zbierałem różne pomoce. Myślałem, że jak encyklopedia, jak leksykon będą trwała. Ale w tym zawodzie tak szybko wszystko się zmienia, że sensu nie ma. No chyba, żeby dla wartości historycznych trzymać książki, publikacje, katalogi. O popędzie w przepisach nawet nie wspomnę. Nie nadążam, nie ogarniam, a co dopiero wydawnictwa wersji papierowych poprzez druk i dystrybucję. Przecież jak to się w księgarni ukaże, to już będzie nieaktualne.

  • Lubię 1
Napisano

Niezbędnik  diagnosty jest zbiorem przepisów i pomocy. Co roku aktualna wersja papierowa.

Napisano

Rok to w przepisach dotyczących pojazdów zbyt długo, aby przez ten czas uznać ten dokument za aktualny.

Napisano

No więc dla "potrzeb" stacji każe zakupić niezbędnik diagnosty a ja swoją wiedzę będę dalej uzupełniał w "cyfrowy" sposób :D Dzięki za rady Panowie.

Napisano

Kolego - członkostwo i pełny dostęp do materiałów z tym związany z ramienia OSDS. Nie ma lepszego wyjścia.

Plus oczywiście aktywne uczestnictwo w stowarzyszeniu.

Będziesz "lata świetlne" przed współpracownikami i konkurencją w gestii przepisów, planów, interpretacji itd... Pytanie jak to wykorzystasz i czy naprawdę chcesz dostąpić do elity.

Napisano

Jakoś od 2012 roku jestem w OSDS (pod innym nick-em)  na konferencję jeżdżę sukcesywnie ale żebym określił siebie jako lata świetlne przed konkurencją to jednak zbyt duże słowo ( jak dla mnie). Zresztą...jakbym nie czuł niedosytu wiedzy to nie było by mnie tu? a jestem... czego nie żałuję?. Pozdrawiam wszystkich głodnych wiedzy.

Napisano (edytowane)

No tak się składa że byłem(zresztą 5raz ) No i odczucia mam takie....,kilka neutralnych

1- za dużo reklamy

2- mało konkretów z obecnych przepisów

3- zbyt dużo poświęconego czasu na sprawy które przeciętnemu diagnoscie się nie przydadzą.

4- Te odznaczenia czy jakoś.......

No i na plus

5- Jednak mimo to coś w głowie pozostanie i przydać się powinno.

6- Atmosfera nie do opisania (szkoda że tu na forum nikt nic nie organizuje)

7- TDT cos czasem mądrego powie.

8- Jak między przepisami lawirować.

No i na tyle,mogło coś umknąć bo głowa nie do końca rześka była;-).

 

Edytowane przez yogi1984
Napisano

Po pierwsze primo - dlaczego nie podszedłeś i się nie przedstawiłeś??!!

I jakie Ty tam reklamy widziałeś?! Czego?

Pamiętaj, że jako członek zawsze możesz coś zaproponować. Baaa - nawet powinieneś, a nie tylko oczekujesz!

Odznaczeń nie kojarzę. Mylisz pewnie z certyfikatem. Tu akurat większość jest na nie. Ja też.

 

Widzisz - młody jesteś... Zloty diagnostów zaczęły się właśnie tu, ale to już nie te czasy. teraz TYLKO OSDS!! :)

Napisano

Z tym młodym to mógłbym zaskoczyć (nie patrzeć na nick) ale to jeszcze będzie zapewne okazja ku temu.  Miłego wszystkim  weekendu. Także panowie cytując klasyka " Nawet papier toaletowy by być pożytecznym musi się rozwijać" . Nieważne gdzie i z jakich materiałów oraz w jakim stowarzyszeniu ważne by do przodu.

  • 2 weeks later...
Napisano

Dobra Panowie. Na OSDS zarejestrowany jestem, teraz kwestia żeby zacząć w OSDS uczestniczyć... Czyli podsumowując. Jest coś w papierze co warto kupić na stację tak dla świętego spokoju?

Napisano

krzyżówki, gazety lub książki do poczytania ;)

NA pewno kalendarz się przyda do odliczania dni do wypłaty :) Tylko uwaga przy zrywaniu kartek, jak macie tego typu kalendarz ;)

kalnedarz.jpg

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.