Skocz do zawartości

Czy mogą w Polsce występować 'Pierwsze badanie techniczne' ?


danziger
 Share

Rekomendowane odpowiedzi

Art. 81. 2. Pierwsze badanie techniczne jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją.

(......)

4. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, (.....) przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 2 lat od dnia przeprowadzenia badania, a potem corocznie.

5. Przepisy ust. 4 (...) dotyczą również samochodu osobowego, (...) zarejestrowanych po raz pierwszy za granicą. W tym przypadku za dzień pierwszej rejestracji, o której mowa w ust. 4, przyjmuje się dzień pierwszej rejestracji za granicą.

 

Krótko: Ustawodawca ustalił dla pojazdów sprowadzonych z za granicy, że 'datą pierwszej rejestracji' jest 'dzień pierwszej rejestracji za granicą', więc skoro 'Pierwsze badanie techniczne jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją' to Pierwsze badanie może być tylko wyłącznie wykonane też za granicą :mrgreen:. Pojazd zaś sprowadzony do Polski podlega badaniom tylko i wyłącznie okresowym, z tego wzgledu że pierwszą rejestrację ma już za sobą bo ustawodawca uznaje że 'dzień pierwszej rejestracji'='dzień pierwszej rejestracji za granicą'. Na pewno w moim rozumowaniu jest błąd, ale niestety nie mam dostępu do prawników, więc jeśli ktoś wie to proszę wyjaśnić czy mogą w polsce występować 'Pierwsze badanie techniczne', prosze pamiętać że my mówimy o ustawie a nie o rozporządzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesu, heru w nowym wydaniu ????

 

[ Dodano: 15-02-2006, 11:38 ]

My robimy badanie pierwsze pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą (przed zarejestrowaniem w kraju)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

Ale masz nawet w cenniku formułke "Pierwsze badanie techniczne pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danziger, Widzisz-Psuj aż chwycił się za głowę.

Od mieszania w przepisach są politycy-Proszę, nie zabieraj im chleba :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Od mieszania w przepisach są politycy

I dlatego mamy takie prawo, jakie mamy...

A polityków takich, na jakich sobie zasłużylismy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesu, heru w nowym wydaniu ????

 

Psuj nie bądź taki ostry. Ja myślę że kolega kwestionuje zasadność wykonywania badań przed pierwsza rejestracja po wejściu Polski do Unii. Zapomina jednak przy tym że warunki techniczne w poszczególnych krajach członkowskich różnią się od siebie. Poza tym jako diagnosta, ( o ile nim jest ) nie wziął pod uwagę tego ze to jest spora kasa na naszym koncie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj nie bądź taki ostry

Spox, ja tylko żartowałem. Mi też się zdarzy czasem coś walnąć jak łysy warkoczykami o kant okrągłego stołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesu, heru w nowym wydaniu ????

Jak łatwo jest wykreować symbol!!!!!

 

On się sam wykreował ...jako główny kandydat do „oślej ławki” . Ale, ale panowie czyżbyśmy tęsknili za tym niepoważnym dyskutantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Share

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.