Skocz do zawartości

Nauka jazdy po zmianach


wald

Rekomendowane odpowiedzi

Okresowe i Dodatkowe za 98 + 82 i wystawiacie dodatkowe zaświadczenie po zmianach konstrukcyjnych.

 

Odpowiedź:

W zakresie badania dodatkowego "L" nie ma ani słowa o zmianach konstrukcyjnych.

 

 

 

Mam pytanko jak wykonujecie badanie po demontażu podzespołów przystosowujących do nauki jazdy czyli dodatkowych pedałów, lusterek, oznaczeń. Czy robicie Dodatkowe za 82,00 zł

 

Dodatkowe (poz 6.6-48zł)-warunki dodatkowe do "L''

 

Pozycja 1,2 -skreślona :D

 

Pozycja 2(druga strona zaswiadczenia)Nie spełania war "L"-zdemontowano.........................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można tak

klient zgłasza w WK rezygnacje z L

PoRD

Art. 78.

1.

2. Własciciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiazany zawiadomic w terminie nieprzekraczajacym 30 dni staroste o:

1) nabyciu lub zbyciu pojazdu;

2) zmianie stanu faktycznego wymagajacej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie

rejestracyjnym.

dostaje skierowanie na dodatkowe 5,01

i zapłaci 20 zł

 

w p.2 Wymontowano osprzęt L

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacdiag pokazał najlepsze wyjście dla klienta. Ale jak życie pokazuje że ile osób tyle zdań. Czyli jak zrobię okresowe i pobiorę 98 zł to będzie ok, ale jak zrobię dodatkowe i pobiorę 48 zł to też będzie OK. A później klient mówi że jedzie obok bo tam taniej. Ciężko być diagnostą a to dopiero początek :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile osób tyle zdań. Czyli jak zrobię okresowe i pobiorę 98 zł

 

 

Dlaczego robisz tylko okresowe,jak to jest badanie dodatkowe?

W okresowym nie ma nawet zakresu "L" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem się odpowiedzią Wolfa. Powiedzcie po co w takim razie jest pozycja w cenniku 7.9. Myślałem że jak klient chce odstępstwo od war.techn. typu L to robię bad. dodatkowe i kasuję z tej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie po co w takim razie jest pozycja w cenniku 7.9

np. jeżeli pojazd przekracza DMC, nacisk osi, wymiary itd. a miałby być dopuszczony do ruchu.

Czyli gdy nie może spełnić warunków określonych w DzU 32 poz 262 ze zm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakresie BT nauki jazdy jest badanie okresowe. Także stosując analogię np. do LPG, jak pojazd przyjeżdża na BT z LPG to kasuję za LPG, jak bez LPG to tylko okresowe.

To samo jest w L, jak przyjeżdża klient na BT z L to kasuję za okresowe i L, jak ma wszystkie dodatki L zdemontowane to tylko okresowe.

I nie ma tutaj żadnego zdzierstwa jak sugeruje blakop, a jak klient przyjedzie ze skierowaniem z WK to chwała, że mu dali (ostatnie skierowanie miałem około 5 -6 lat temu) i zrobię zgodnie ze skierowaniem i cennikiem.

Nie występuje osobno samo badanie na naukę jazdy - zakres jest okresowe + nauka jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że jak ktoś przyjeżdża na okresowe i sobie zdemontował "L" to robimy okresowe ale jak ktoś zrobił okresowe +L np. dwa tygodnie temu a potem demontuje "L" i chce anulować zapis w DR to musi zrobić tylko dodatkowe i zapłacić ???zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja następująca: Półtoraroczne auto przystosowane do nauki jazdy przyjeżdża na badanie. Klient zdemontował całe wymagane przepisami w tego rodzaju pojeździe dodatkowe wyposażenie. Autko staje się normalnym samochodem osobowym. Czy w tym momencie powracamy do badań 3-2-1, czy pozostajemy przy czasookresie corocznym ?

 

w takiej sytuacji wiedząc że auto jeździło jako nauka jazdy ''L" , czyli przez te półtora roku jeździło i było eksploatowane jako nauka jazdy dostaloby u mnie na rok i nic więcej. Co do płatności to 98+82 co do zmian zaistniałych w DR o których jest mowa w dzienniku ustaw. Zaznaczam że to tylko moje zdanie z kórym możecie sie nie zgadzać.PS macie do tego prawo. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i na forum niejednokrotnie poruszane jest termin następnego BT.

Na podstawi jakiej chcecie wracać do 3-2-1 :shock: - nie ma takiej podstawy prawnej.

Zmiany w DR i 82zł - to funkcjonuje przy zmianach konstrukcyjnych, które wpływają na dane w DR (np. zmiana masy własnej), a zapis "L" nie powoduje żadnych zmian. Idąc waszym tokiem myślenia to samo dotyczyłoby HAK,LPG, TAXI... .

 

Sam miałem klienta, który np. dzisiaj zrobił okresowe i po 4 dniach przyjechał na "L" i zrobiłem oczywiście okresowe + "L",

Pirat robisz tylko dodatkowe :shock: , zajrzyj w zakres badania nauki jazdy.

Lepszym wyjściem byłoby skierowanie od WK, ale ten dokument wystawiają tylko niektóre WK (prawie wcale).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie był dzisiaj u nas klient który rezygnował z L wysłałem go do WK bo z jego gadki wynikało że chodzi o kaskę więc zobaczymy co będzie jutro czy dostanie skierowanie czy będzie zmuszony zapłacić 48 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.