Skocz do zawartości

HAK - czy SKP może dokonać wpisu do DR ?


pablo

Rekomendowane odpowiedzi

Dz.U.Nr 4 o którym pisze kolega Piotr to właśnie "instrukcja" o której wspomniałem nieco wyżej, która weszła w życie 26 marca 2001. Z gazem chyba jednak była nieco inna kwestia... Z tego co pamiętam w 2000 roku u nas na pewno gaz wbijały jeszcze stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe badanie techniczne pojazdu po zamontowaniu instalacji zasilania gazem zostało zniesione przez zmianę ustawy PORD z 2001r, Dz.U.129, poz.1444, pkt 46 (zm. ust.8, art.81) z datą wejścia w życie od 01.01.2002r. Tak więc od tej daty SKP nie mogły już dokonywać w DR adnotacji o przystosowaniu pojazdu do zasilania gazem gdyż po prostu nie wykonywały takich badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odnośnie haka, dzisiaj zostałem poinformowany, że przyszło pismo z innego WK, w którym proszą o wyjaśnienie "mojego" Dyrektora WK dlczego diagnosta wbił do dowodu w 2005 r "przystosowany do ciągnięcia przyczepy" pomimo, że przepis tego zabraniał od 2004. A więc myślę, że do DR nie wbijamy od 2004. Poza tym mam problem bo zrobiłem babola, jak myślicie jakie konsekwencje mnie czekają? Obecnie nie pracuję na stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że nic Ci nie mogą zrobić

Chyba, że naczelnik wydziału będzie miał zły dzień i zastosuje art 84 ust3 pkt2 "prawka" czego Ci nie życzę i mam nadzieję, że obejdzie się na reprymendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie

ale jak to traktować czy jest to poświadczenie nieprawdy (badanie przeprowadzono prawidłowo tylko zamiast zaświadczenia wbiłem pieczątkę do dowodu) czy zgodnie z art 84 należy mówić, że niezgodnie z przepisami i za to grozi cofnięcie uprawnień. Czy dyrektor WK zgodnie z art 84 powinien cofnąć mi uprawnienia czy może zastosować inną karę?

za każdą odpowiedź będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Do DR diagnoście wolno wpisać obecnie tylko termin następnego BTP - i nic więcej ...
Dodałbym że jeszcze datę wykonania badania i podpis

Ale w żadnym wypadku "HAK" ; "GAZ" czy coś jeszcze...

na dzień dzisiejszy możemy (musimy)

§ 9. W przypadku popełnienia oczywistej omyłki w:

1) wystawionym zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu' date=' uprawniony diagnosta prostuje ją w rejestrze oraz wystawia nowe zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu;

2) dokonanym wpisie w dowodzie rejestracyjnym, uprawniony diagnosta prostuje ją w rejestrze oraz poprzez skreślenie omyłkowego wpisu [b']i podanie właściwej informacji w dowodzie rejestracyjnym, która powinna być opatrzona datą, podpisem uprawnionego diagnosty oraz jego pieczątką imienną.[/b]

Dz. U. nr 155 poz. 1232

ale wiadomo, że lepiej się nie mylić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.