Skocz do zawartości

ile za jedną poprawkę lub więcej przy ponownym sprawdzeniu .


mietek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć od kolegów, jakie kwoty pobieracie przy jednej lub więcej usterek poprawkowych. Ja zawsze pobieram 20 zł niezależnie od ilości stwierdzonych usterek, żeby nie straszyć klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już jest określone Dz.U Pobieramy zgodniez cennikiem Dz.U223 Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dn.29 września 2004r.Za każdą usterke wypisaną w zaświadczeniu policyjnym osobno 20zł oczywiście do kwoty badania tech. pojazdu.np(98zł) Czyli przykład: 3 usterki to 60zł, ale 5 usterek to 98zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłatę pobiera się zgodnie z cennikiem zawartym w Dz.U. :

1. przy skierowaniu z policji - po 20zł od usterki lub 98zł gdy suma za usterki przekracza kwotę za badanie okresowe

2. przy usterkach w badaniu poprawkowym - wg cennika od 14 - 20 lub 36 zł zależnie od tego co za usterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest odstraszanie klienta to jest niezdrowa konkurencja.

Patrz DZ. U. 223. Punk 4 Lp. 4.1

Strach na lachy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

CZesc

A to już jest określone Dz.U Pobieramy zgodniez cennikiem Dz.U223 Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dn.29 września 2004r.Za każdą usterke wypisaną w zaświadczeniu policyjnym osobno 20zł oczywiście do kwoty badania tech. pojazdu.np(98zł) Czyli przykład: 3 usterki to 60zł, ale 5 usterek to 98zł

 

Ale chyba kolega nie dokladnie o to pytal...Ja pobieram za usterki wyszczególnione w cenniku 2,1-2,9 osobno (nie wiecej niz 98) a za inne nie wyszczególnione (caly czas pisze o poprawkach) 20 pln bez wzgledu na ich ilosc. Czy robie dobrze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy jednej lub więcej usterek poprawkowych

 

przy usterkach w badaniu poprawkowym - wg cennika od 14 - 20 lub 36 zł zależnie od tego co za usterka

 

a za inne nie wyszczególnione (caly czas pisze o poprawkach)

Ale badanie poprawkowe polega na sprawdzeniu pojazdu w zakresie usunięcia wyszczególnionych usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eżeli suma za usterki przekracza 98 zł to nie pobiera się więcej niż te 98 złotych.

Jeśli suma usterek przekracza 98 to robi się okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba kolega nie dokladnie o to pytal...Ja pobieram za usterki wyszczególnione w cenniku 2,1-2,9 osobno (nie wiecej niz 98) a za inne nie wyszczególnione (caly czas pisze o poprawkach) 20 pln bez wzgledu na ich ilosc. Czy robie dobrze???

Dobrze robisz. wszystkie inne ( choćby 10 ) za 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Dobrze robisz. wszystkie inne ( choćby 10 ) za 20zł.

 

Dzieki, mlody stazem jestem wiec wole podpytac... a wokol mnie same skamienialiny :).

Czasem Ci "doswiadczeni" diagnosci (zwlaszcza z PSK) opowiadaja taki smieszne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli suma usterek przekracza 98 to robi się okresowe.

To miałem na myśli.

 

Dz. U. Nr 223, poz. 2261 z dnia 29 września 2004 w punkcie drugim wszystko pisze.

Wymienione usterki mają określone ceny za ponowne sprawdzenie. A wszystkie inne 20 zł łącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

robię tabliczkę zastępczą ,zapisuje następne badanie jako poprawkowe ,w cenniku jest podana cena jaką należy pobierać za badanie poprawkowe ,ale czy jest napisane ,że należy ja pobierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mam skasować 20 zł za ponowne sprawdzenie tego co sam robiłem ?

Tak, a jak inaczej ustalisz wynik badania okresowego jako P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.