Skocz do zawartości

Jak macie zabezpieczony kanał?


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

U nas są tylko podwyższone ranty, a przeważnie to ja wjeżdzam na kanał. A przepisy chyba nic nie mówią w jak wielu sprawach. :?::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wogóle zabezpieczeń na rantach. Ja nie potrzebuję, a w większości to właśnie ja wjeżdżam. Natoniast inną sprawą jest to, że przydały by się małe ranciki po to, żeby woda z podłogi (jesienią i zimą) nie zaciekała mi do kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy przyspawane rurki na krawędzi kanału

Ja też tylko jest czasami mały problem z dojściem (prz niskich autakach nie idzie ręki wcisnąć - więc podnośnik kanałowy i heja)

a w większości to właśnie ja wjeżdżam

W 99,9% też sam wjeżdżam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Bezpośrednio przed kanałem , na jego szerokości, mamy 5 cm podwyższenie , a na bokach ranty. Jeśli się źle wjeżdża to od razu się to poczuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spróbuję poszukać po necie, gdyż znalazłem kiedyś protokół z kontoli BHP stacji kontroli i wydaje nam się tylko,że mamy wszystko OK. Protokół dotyczy kontroli SKP po tym, jak wpadł człowiek do kanału i kontrolę zlecił prokurator. Wtedy wyszło wszystko. Spróbuję poszukać bo znalazłem to z 3 m-ce temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przykrywany to on na pewno nie będzie, bo to jest kanał przeglądowy, a nie naprawczy.

Kiedyś mieliśmy drobny wypadek na stacji i żądano od nas regulaminu stacji i to jest chyba jakaś furtka wyjścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spróbuję poszukać po necie, gdyż znalazłem kiedyś protokół z kontoli BHP stacji kontroli i wydaje nam się tylko,że mamy wszystko OK. Protokół dotyczy kontroli SKP po tym, jak wpadł człowiek do kanału i kontrolę zlecił prokurator. Wtedy wyszło wszystko. Spróbuję poszukać bo znalazłem to z 3 m-ce temu.

Tu kolega ma rację ale sa to odrębne przepsiy BHP. Dlatego zlaezy jaki jest regulamin stanowiskowy BHP, bo można w regulaminie stanowiskowym zaznaczyć, że na Stcję wjeżdza tylko przeszkolono osoba itd itp. To zależy od inpektorka BHP co wymyśli i co zatwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio przed kanałem , na jego szerokości, mamy 5 cm podwyższenie , a na bokach ranty. Jeśli się źle wjeżdża to od razu się to poczuje

tez tak mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Odświeżę temat.

 

Mieliśmy kontrolę z Inspekcji Pracy i inspektor zakwestionował oznakowanie konturowe kanału (na krawędziach i wokół przyrządów mamy oklejone taśmą żółto czarną). Stwierdził, że kanał musi być... ogrodzony. Szczęka mi opadła, ale cóż. Podstawy prawnej oczywiście nie podał. Chłopaki z warsztatu zrobili ładne słupki z oczkami na górze i mamy (mieliśmy podczas kontroli) cały kanał dookoła ogrodzony. Paranoja.

 

Spotkaliście się z tym kiedyś? Wiem, że to samo spotkało niektóre inne stacje które odwiedził w okolicy. Zna ktoś podstawy prawne z zakresu BHP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba troszkę gościu się zapędził. Przerabialiśmy ten temat kilka lat temu na naszej SKP. Z tego co pamiętam tak na szybko, to stanęło na tym, że najazdy i obrzeża kanału muszą być oznakowane zgodnie z odpowiednią normą. Zakryte mają być kanały nieużywane. Tylko tu oczywiście brak jednoznacznej definicji kanału nieużywanego. Uznano jednak, że kanał w SKP nie może być traktowany jako nieużywany, nawet, jeśli chwilowo (sic!) jest pusty (tzn. nie jest wykonywane badanie). To tyle mojej wiedzy na ten temat, tak z pamięci. ::claus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa jest tylko o otworach i zagłębieniach, które powinny być zamknięte właściwymi pokrywami lub ogrodzone i oznakowane.

 

No i coś właśnie pitolił, że kanał jest takim otworem/zagłębieniem ale chyba mu się to pomyliło ze studzienkami i wykopami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Z KANAŁEM NA STACJI JEST TAK

NIE MUSI BYC ZAKRYTY BO STACJA TO NIE WARSZTAT

OZNACZONY MOŻE BYĆ ALE NIE MUSI

MY NA STACJI NIEMAMY ANI OZNAKOWANEGO ANI ZAKRYTEGO

POPROSTU INSPEKTOR TDT MIAŁ JAKIEŚ SWOJE WIZJE JAK WIADOMO Z NIMI SIE NIEDUSKUTUJE, PEWNIE ZA ROK BEDZIE KTO INNY I POWIE PO CO TE OZNACZENIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.