Skocz do zawartości

Problem z WK


Demart

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wydziałem komunikacji. Robiłem badanie zabytku i wystawiłem zaświadczenie ze zgodności badania pojazdu zabytkowego i protokół z oceny stanu techn. poj. zab. Zawsze tak robiłem i nie było problemu, ale teraz trafił się WK i żąda żebym wystawił zwykłe zaświadczenie z BTP z bezterminowym terminem bo inaczej nie zarejestrują pojazdu. Ja takiego zaświadczenia nie wystawię bo nawet program nie pozwala mi na to. Jak im wytłumaczyć że do takiego badania nie wystawia się takiego zaświadczenia? Wydział twierdzi że do tej pory wszyscy diagności wystawiali takie. Mogę prosić o radę co z tym zrobić?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakim programie stacyjnym pracujesz, ale w Patronacie można wydrukować i w okienku NTB wyskakuje " xxxx ", oczywiście cały czas mówimy o Roadworthinrss Certificate. :wink:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajesz to do czego zobowiązują Cię przepisy. Przytocz

18 minut temu, smaug napisał:

...d.2013 poz 337  na podstawie którego wykonuje się badania zabytków i wydaje się odpowiednie dokumenty dla tego badania 

I skoro się nie da na Twoim programie wydać zaświadczenia z BTP to jak masz im to wydać ? Możesz zapytać czy mają na to jakiś sposób.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, smaug napisał:

Tylko ze takiego zaświadczenia nie wydajemy dla zabytków .

Raczej nie mamy takiego obowiązku, jak już.

Ja wystawiam ...

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

DzU 2013 poz 337

§ 2

3.Wzór zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdu zabytkowego określa załącznik nr 3 do rozporządzenia.

 

 

21 minut temu, Mecher napisał:

Ja wystawiam ...

I stąd potem

 

Godzinę temu, Demart napisał:

Wydział twierdzi że do tej pory wszyscy diagności wystawiali takie.

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dobrze bo jak zaczynają mi gwiazdorzyć to zawsze mówię że dzwoniłem do ITS i mogą im wysłać pismo że... (i tu dowolna regułka). Działa jak woda święcona na diabła  ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bronić swoich racji - .. bo inni wystawiają .. - to żadna podstawa - ustawodawca określił w załączniku jakie dokumenty do zabytku są wystawiane 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, blakop napisał:

Raczej? 

Obowiązek to masz wystawić dokumenty zgodnie z przepisami, a nie na zasadzie mogę - nie muszę. 

Obowiązkowo wystawiam dokumenty "obowiązkowe"... 

A że zaświadczenie nie jest obowiązkowe ?

Sam kiedyś i nie raz (jeszcze na starym forum) pisałeś "Co nie jest zabronione jest dozwolone",   więc zaczynasz wykazywać braki w konsekwencji, na zasadzie jak ci pasuje. Wiec podobnie do mnie ...

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest prosta - diagnosta, który wystawia "zwykłe" zaświadczenie robi to niezgodnie z przepisami. Dla badań zabytków jest odpowiednie rozporządzenie, a w nim wzory dokumentów, które wystawia diagnosta. Niech głupek w WK sobie doczyta :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagnostów wielu jest którzy nie mają pojęcia o tym co robią ale też w urzędach nie brakuje... Ostatnio miałem styczność z WK który wmawiał mi że Rolnicza przyczepa  SAM nie może być na dwa lata tylko na rok "bo tak zawsze było" I konsultowało się  z sobą 4 osoby i każdy uważał tak samo.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, michal_k napisał:

Niech " głupek " w WK sobie doczyta.

A jak to " kobitka ":silent:  Ale i tak mi się ( podoba )...... no, żeby doczytać oczywiście :P

Edytowane przez leski66
literówka
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wydział zarejestrował klientowi pojazd po jego pisemnym oświadczeniu że nie będzie używał go do celów zarobkowych (paranoja, a co jak zmieni zdanie to cofną mu rejestrację?). Po za tym poinformowali go że będą wymagać od diagnostów wystawiania tego zaświadczenia bo do tej pory wszyscy im wystawiali 

(podobno około 100-etki zaświadczeń takich mieli:omg:) tylko ja jestem jakiś inny i nie chcę wystawić. Dzwoniłem jeszcze do naczelnika swojego WK przedstawiając mu sprawę że może być tel. lub notatka z tamtego WK i poparł moje stanowisko (siedzi w przepisach i się interesuje). Także trzeba walczyć o swoje tym bardziej jak się jest pewnym że robi się zgodnie z przepisami.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, danielg539 napisał:

jak pojazd zabytkowy miał by być użytkowany zarobkowo to gdzie to wpisać i gdzie termin wyznaczyć?

 

Na zaświadczeniu z OBT, któremu taki pojazd podlega.

  • Lubię 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, danielg539 napisał:

czy można wykonać jednocześnie OBT wraz z badaniem zgodności?

 

To są niezależne badania. Nic nie stoi na przeszkodzie do wykonania ich "kolejno" na tej samej stacji. Oczywiście zakładam, że ma dokument wymagany do identyfikacji przy OBT.

  • Lubię 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Demart napisał:

podobno około 100-etki zaświadczeń takich mieli:omg:)

I tak powstaja dziwologi , i klopoty  dla diagnostow wydających dokumenty zgodnie z prawem , 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.