Skocz do zawartości

O CZY 0


S.K.P-POZNAŃ

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wpisanie na zaświadczeniu litery" o" jest błędem.

 

WFONXX........

Ford FOCUS -pierwsze trzy litery -międzynarodowy kod producenta.

D.U.192--14.11.2003

§ 11. 1. Dowód rejestracyjny, pozwolenie czasowe, w tym pozwolenie czasowe

badawcze, z zastrzeAeniem ust. 2-7, wystawia sie zgodnie z nastepujacymi zasadami:

1) czcionka wydruku danych i informacji powinna zapewniac dobra czytelnosc wpisów;

2) numer rejestracyjny, numer identyfikacyjny VIN, numer nadwozia, podwozia lub ramy

drukuje sie z rozróAnieniem cyfry 0 (zero) i litery O poprzez przekreslenie oznaczenia

cyfry 0;

Klient cofnięty z S.P - i bałagan :cry:

 

Z życia ; zatrzymany D.W -policjant wpisał 6 ostatnich cyfr

odczytane z natury i wpisane 0(zero) na zaświadczeniu -a w dowodzie "O"

I pytanie W.K odda dowód czy nie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę dodać, że wspomniany par. 11 jest w załączniku do Dz. U. Nr 192.

 

SKP wystawia zaświadczenia na potrzeby organu rejestracyjnego i musi być to spójne z tymi przepisami. Przykro mi ale postąpilibyśmy tak samo w naszym Urzędzie. Jest to niezgodność cechy identyfikacyjnej i na to przewidziano odpowiednią procedurę.

 

Bałagan powstał przez błędne wpisanie cechy identyfikacyjnej na stacji. Choć mało faktów przytoczyłeś. Tak czy inaczej należy poprawić zaświadczenie lub zatrzymać dowód rejestracyjny jeśli mimo wszystko jest niezgodność.

 

Tak jest to błąd jeśli poda się 0 przekreślone a nie O i odwrotnie.

 

Chyba, że program, który obsługuje Twoją stacje nie ma opcji zero przekreślone wówczas musisz zgłosić to autorowi programu.

 

Zaświadczenie nie może być poprawiane ręcznie.

 

Ale nie sądze by ktoś z tego powodu wszczynał postępowanie administracyjne. No chyba, że już kilka razy zapunktowałeś u Starosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyjaśnienie.-

dodałem w międzczasie inna sytuacje z policjantem.

To po co w załączniku

" drukuje sie z rozróAnieniem cyfry 0 (zero) i litery O poprzez przekreslenie oznaczenia

cyfry 0; "

postępowania nie będzie ,nie jest tak źle . nie punktuje

 

kolego musi zatankować 10 l za jazde kienta . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIN jest konstrukcją alfanumeryczną, z wyjątkiem ostatnich czterech znaków. Dopuszcza się używanie następujących dużych liter łacińskich i cyfr arabskich:

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 A B C D E F G H J K L M N P R S T U V W X Y Z

 

Zezwala się producentom na zamieszczanie znaków oddzielających części VIN-u, WIM, VIS o ile nie są w/w znakami lub takimi, które z w/w znakami można pomylić. Znaki oddzielające nie mogą jednak być używane w dokumentach. Zamieszczony na lub w pojeździe VIN powinien być przedstawiony w jednym lub dwóch wierszach bez miejsc pustych, przy czym ciągłość trzech poszczególnych członów VIN-u, WIM, VDS, VIS nie może być zakłócona. W dokumentach należy podawać VIN jednym ciągiem w jednej linijce.

 

Opis pojęcia i znaczenia VIN-u podano na podstawie normy ISO 3779 (1983).

To jest ze starego forum. Ja jestem zdania (i takiego się trzymam przu pisaniu zaświadczeń), że litera "O" w numerze vin nie występuje. Przy badaniach okresowych nie prostuję tego na siłę u każdego klienta, ale przy spisywaniu z natury zawsze piszę "zero".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania (i takiego się trzymam przu pisaniu zaświadczeń), że litera "O" w numerze vin nie występuje.

Też jestem tego samego zdania .

Z życia(tak było} ; zatrzymany D.R -policjant wpisał 6 ostatnich cyfr

odczytane z natury i wpisane 0(zero) na zaświadczeniu - a w dowodzie "O"

I pytanie W.K odda dowód czy nie :?:

Nasz W.K chyba by oddał a na pewno ktoś by zadzwonił i wyjaśnił sprawę ,ale skrupulatna urzędniczka S.P nie oddała ,stwierdziła błąd-do poprawienia.a klient się wku.....na nas. :oops: Czy słusznie?

Dlatego poruszyłem ten temat ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak samo z zatrzymanym dowodem np po kolizji , przyjeżdża sam Ford Mondeo kombi i nie ma kratki [ zdjął na czas naprawy ] na badanie jedzie blacharz który ten sam naprawiał dowodu nie ma tylko policyjny i co napiszesz osobowy czy ciężarowy do zaświadczenia [ jako jasnowidz to musisz to wiedziec] WUK oczywiście dowodu nie odda bo zapewne napiszesz osobowy , bo na to wskazuje logika ,a powinno być ciężarowy i jeszcze uniwersalny, klient wraca i tez jest wkurzony to samo dotyczy zera czy O , jak jestem na rannej zmianie to zadzwonie do WUK , ale soboty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc badanie pisze to co widze ! A co do numeru to stosuje się do normy ISO 3779 (1983).

Idąc dalej jak gościu zdemontował kratke to jego sprawa. Co mnie to obchodzi. Róbmy swoje a nie bądźmy nadgorliwi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Litera o , czy cyfra 0 .Wszystko to wyjaśniono w DZ.U.133 załącznik nr 9 WZORY CECH IDENTYFIKACYJNYCH I ICH OPIS. PN-92S02060 która odpowiada ISO 3779:1983 gdzie m.in.w par 5 jest napisane.......W numerze VIN zabrania się stosowania liter: I , O , oraz Q , myślnika , gwiazdki [*] oraz innych znaków specjalnych . Nakazuje to nam wpisywać cyfrę 0 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.