Skocz do zawartości
bartekacprzak

Oświadczenie o wymianie drogomierza

Rekomendowane odpowiedzi

LukaszK

A z czego to wynika, że to oświadczenie masz przesłać do jakiegokolwiek starosty?

 

29 minut temu, koperfild82 napisał:

Mała zagwostka!

Klient wymienił licznik w nieprzerejestrowanym pojeździe (inne województwo) i raczej to się nie zmieni. Chce zrobić Badanie Odczytu, oświadczenie itd i tu pytanie, czy wysyłam to ośw. do naszego Starostwa, czy tego z rejestracji?

"1) starosta właściwy w sprawach rejestracji tego pojazdu – w odniesieniu do pojazdu zarejestrowanego na terytorium
Rzeczypospolitej Polskiej;"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koperfild82
22 minuty temu, LukaszK napisał:

A z czego to wynika, że to oświadczenie masz przesłać do jakiegokolwiek starosty?

 

 

DU  Poz. 2519

§ 3. Stacja kontroli pojazdów, w której złożono oświadczenie, niezwłocznie przekazuje to oświadczenie właściwemu
organowi, o którym mowa w § 2, bezpośrednio albo przesyłką poleconą za pośrednictwem operatora pocztowego.
§ 4. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2020 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
janmarek

Powiedzcie mi kto wymyśla takie buble prawne?

To ja zamiast właściciela  mam dymać do swojego WK lub tracić 3.50 zł na znaczek  żeby wysłać oświadczenie klienta, a on jaśnie Pan klient ma tylko coś tam nabazgrolić i może jeszcze z moja pomocą!!!

To może niech Diagnosta wozi za klienta wszystkie inne badania do WK , jak np.badanie DIP,HAK i jeszcze niech za niego zarejestruje mu pojazd.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koperfild82
Napisano (edytowane)

Nawet nie WK tylko Starostwo i nie 3.50 zł tylko polecony ponad 5zł lub osobiście.

Poza tym, czy może ktoś zna odpowiedź na moje wcześniej zadane pytanie w tej kwestii ?

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzednieg posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wrc69

Ja znam.

§ 2.1) Dla pojazdu zarejestrowanego na terytorium RP

§ 2.2) w odniesieniu do pojazdu nie zarejestrowanego na terytorium RP.

Cytowanego przez @koperfild82 aktu prawnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
43 minuty temu, janmarek napisał:

To ja zamiast właściciela  mam dymać do swojego WK lub tracić 3.50 zł na znaczek  żeby wysłać oświadczenie klienta

 

Ech biedne te stacje. 50 zł skasują za krótką czynność, a płacz o list polecony za 5 zł. Tak mi Was żal...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koperfild82
Napisano (edytowane)

Moja SKP i klient ma Starostwo DOL, pojazd TR z OST. Do którego wysyłam?

 

 

 

dla przypomnienia :!:  :!:

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzednieg posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wrc69

§ 2.1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bartosz
Napisano (edytowane)

Witam,

Fiat Ducato wyświetla przebieg do 399kkm. Jak to klient może ogarnąć? Oświadczeniu przewiduje wymianę licznika. Może go z zerować?

 

Jak to jest  podpiąć pod "Wymiana licznika lub zmiana wartości licznika w komputerze pokładowym pojazdu?

 

 

 

 

Edytowane przez bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Licznik ma być sprawny, odmierzać przebieg i go kontrolującym/sprawdzającym pokazywać.

Niech sobie klient ogarnia razem z ministrem zakup i wymianę nowego, liczącego, tykającego, wskazującego, pokazującego.

Za kręcenie liczników kryminał przewidziany - nie taki mały, a tu jeden z drugim "zmianę wartości" wymyśla.

Ja bym się ostudził łykając zimnej wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
19 minut temu, bartosz napisał:

Ducato wyświetla przebieg do 399kkm

 

Niektóre VW do 299999

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bartekacprzak
Napisano (edytowane)
W dniu 3.01.2020 o 09:35, yogi1984 napisał:

Kolega dziś robił wymianę licznika na Patronacie i podobno  oświadczenie w nim idzie z automatu czesciowo już wypełnione,klient tylko swoje dane uzupełnia. 

 

Miałem okazje robić już te badanie, też pracuję na patronacie . NIESTETY kolega chyba źle Cię poinformował .  Takich ułatwień nie ma i raczej nie będzie , bo to jak już pisano wcześniej -  piłeczka po stronie klienta.  Co najwyżej można mu pomóc dając do ręki czysty druczek .

Żadne oświadczenie w patronacie się nie drukuje . Klient sam musi je napisać i przedłożyć.

Jedyne co się drukuje to :                                                 "Dokument potwierdzający dokonacie odczytu drogomierza"   dodatkowo do zaświadczenia .

 

Edytowane przez bartekacprzak
korekta błędów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sven

Wczoraj wykonywałem badanie polegające na odczycie drogomierza. W programie SKP PRO wystarczy uzupełnić imię, nazwisko, miejsce i datę urodzenia, miejsce zamieszkania oraz PESEL. Po zatwierdzeniu gotowe oświadczenie drukuje się i klient składa tylko swój podpis.

przebieg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź

Ja tam się nie znam ,tylko zastanawiam się jak to się ma do tego:

§ 3. Dokonanie odczytu przeprowadza się po:
1) pobraniu opłat, o których mowa w art. 81b ust. 3 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, zwanej
dalej „ustawą”;
2) przyjęciu oświadczenia, o którym mowa w art. 81b ust. 5 ustawy;

 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
praktyk
1 godzinę temu, sven napisał:

Wczoraj wykonywałem badanie polegające na odczycie drogomierza. W programie SKP PRO

Czy to jest program FIRMY JAPA, czy gdzieś można znaleźć adres do jego klientów?

Raczej to niemożliwe aby miał tylko jednego klienta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurant2000
1 godzinę temu, praktyk napisał:

Czy to jest program FIRMY JAPA

Tak to JAPA , osobiście nie jestem zadowolony z tego programu, chodźmy dlatego, że wylicza więcej nie 14 dni na usuniecie usterek, gubi usterki wpisane klientowi i trzeba je na nowo wprowadzać , drukuje nieraz czyste kartki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet
W dniu 9.01.2020 o 12:36, koperfild82 napisał:

DU  Poz. 2519

§ 3. Stacja kontroli pojazdów, w której złożono oświadczenie, niezwłocznie przekazuje to oświadczenie właściwemu
organowi, o którym mowa w § 2, bezpośrednio albo przesyłką poleconą za pośrednictwem operatora pocztowego.
§ 4. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2020 r.

 

przekazuje? W jakiej formie? Może być pdf podpisany podpisem elektronicznym i wrzucenie na skrzynkę starostwa/WK ;)
Nie nie jestem diagnostą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mecher
Cytat

bezpośrednio albo przesyłką poleconą za pośrednictwem operatora pocztowego.

Skoro bezpośrednio, to osobiście

Skoro za pośrednictwem operatora pocztowego, to nie przez pocztę mailową, ale każdy może sobie tłumaczyć jak mu pasuje.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jarek1

Jeszcze zapomnieli o opłacie na poczcie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cezary

no nie przesadzajmy z tą opłatą pocztową, że to taki straszny wydatek, 50 zł przychodu skp za parę minut ( i tu nie ma co naginać że 5 min to mało :wink:)  roboty zły nie jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Demart

Klient ma zepsuty drogomierz, który wyświetla ---. Znalazł serwis, który mu naprawi tą usterkę z tym że licznik zacznie liczyć od zera. Klient na naprawę będzie miał fakturę i pyta czy musi zgłaszać to na stacji. W PoRD i rozporządzeniach pisze tylko o wymianie drogomierza i obowiązku zgłaszania, a o naprawach nic nie ma. Wg. mnie to klient nie musi tego zgłaszać. Tylko czy nie zostanie oskarżony o cofanie licznika przy najbliższej kontroli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek_handlarz

Tu powstaje pytanie - czy to naprawa - czy może wymiana elementu licznika powoduje ponowne odliczanie kilometrów? Skoro korygowanie wskazań jest zakazane - to wydaje się, że tu będzie miała miejsce korekta - chyba, że naprawa polega na wymianie np pamięci EEPROM - gdybam, nie znam się na tym - to może należało by to traktować jako wymianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
32 minuty temu, Demart napisał:

pyta czy musi zgłaszać to na stacji.

 

Nie musi, a nawet nie może jeśli nie było wymiany.

 

32 minuty temu, Demart napisał:

Tylko czy nie zostanie oskarżony o cofanie licznika przy najbliższej kontroli?

 

To już nie jest sprawa diagnosty i uchyliłbym się od odpowiedzi na to pytanie :P

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leski66
26 minut temu, Demart napisał:

Wg. mnie to klient nie musi tego zgłaszać.

Ja mam " ciut " odmienne zdanie, ponieważ w przyczynach wymiany drogomierza jest :

licznik.JPG.a0699b0de7f323aabacd0f626667d14d.JPG

A jakby nie patrzył to zmiana wartości drogomierza nastąpi, sugerowałbym klientowi : " inne czynności wymiana licznika lub drogomierza ". ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Demart

W programie tak jest, ale czy jest to poparte przepisami bo czytam i pisze tylko o wymianie. Poza tym jeżeli jest możliwość naprawy takiego licznika i jest to dużo korzystniejsze (ze względów ekonomicznych) niż wymiana. To dlaczego nie można tego legalnie zrobić mając na to rachunek z serwisu? Moim zdaniem jest to nie do końca doprecyzowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.