Skocz do zawartości

Oświadczenie o wymianie drogomierza


Rekomendowane odpowiedzi

Grzegorz Łódź
3 godziny temu, GRUBY83 napisał:

Po wymianie licznika robimy badanie wymiana drogomierza i pozniej juz badanie okresowe?

Tak Kuba,mama czy jeszcze nie wiem jak....

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 140
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    13

  • aboz

    12

  • Paprock

    10

  • IVVO

    9

Top Posters In This Topic

Popular Posts

w załączniku dokument napisany wg wzoru z rozporządzenia  opublikowanego w DZ.U.   z dnia  23.12.2019  poz. 2482  Jest napisany w OPEN OFFICE  więc powinna się otwierać w większości programów jak

Ja tam się nie znam ,tylko zastanawiam się jak to się ma do tego: § 3. Dokonanie odczytu przeprowadza się po: 1) pobraniu opłat, o których mowa w art. 81b ust. 3 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r

Panowie - zapytam wprost - jaki jest sens robienia tego za klienta ? To jego oświadczenie, nie Wasze ...

Posted Images

 

 

4 godziny temu, GRUBY83 napisał:

Po wymianie licznika robimy badanie wymiana drogomierza i pozniej juz badanie okresowe?

Jeśli brak licznika, to wymiana na aplikacje licznika lub na inny brak ale homologowany :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 5 months later...

Mam pytanie. Przyjechał klient, który kupił auto z zepsutym licznikiem, następnie ten licznik wymienił i przyjechał na odczyt drogomierza, a auto w dalszym ciągu zarejestrowane jest na starego właściciela. Jak zrobię mu odczyt bo właściciel jest teraz nowy to gdzie wysłać oświadczenie? Do WK gdzie pojazd jest dalej zarejestrowany czy do WK w którym klient będzie auto rejestrował?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Demart napisał:

Do WK gdzie pojazd jest dalej zarejestrowany (...)

Wydaje mi się, że TAK - przynajmniej ja bym tak zrobił. :smile:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

§ 3. Stacja kontroli pojazdów, w której złożono oświadczenie, niezwłocznie przekazuje to oświadczenie właściwemu organowi, o którym mowa w § 2, bezpośrednio albo przesyłką poleconą za pośrednictwem operatora pocztowego.

§ 2. Oświadczenie przechowuje:

1) starosta właściwy w sprawach rejestracji tego pojazdu – w odniesieniu do pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;

2) starosta właściwy terytorialnie dla stacji kontroli pojazdów, w której właściciel lub posiadacz pojazdu złożył oświadczenie – w odniesieniu do pojazdu niezarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;

 

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190002519/O/D20192519.pdf

  • Piwo 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem tylko na oświadczeniu będzie ktoś inny niż w DR. Czy nie będą szukać dziury w całym? Próbowałem się tam dodzwonić, ale nikt nie odbiera.

 

2 minuty temu, biker100 napisał:

 

§ 2. Oświadczenie przechowuje:

1) starosta właściwy w sprawach rejestracji tego pojazdu – w odniesieniu do pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;

 

Czyli tam gdzie jest obecnie zarejestrowany. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Demart napisał:

tylko na oświadczeniu będzie ktoś inny niż w DR

no i co z tego? Skoro ma umowę kupna sprzedaży to jest właścicielem, poza tym w przepisach mowa jest o właścicielu lub posiadaczy pojazdu:

Art. 81b. 1. Właściciel lub posiadacz pojazdu, pojazdu wolnobieżnego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej lub motoroweru, także niezarejestrowanego, który dokonał wymiany drogomierza, jest obowiązany w terminie 14 dni od dnia wymiany tego drogomierza przedstawić pojazd w stacji kontroli pojazdów w celu dokonania odczytu wskazania drogomierza, o którym mowa w art. 81a zdanie drugie, wraz z jednostką miary. Przepis art. 81 ust. 13 stosuje się odpowiednio.

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190000870/O/D20190870.pdf

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Demart napisał:

Też tak myślałem tylko na oświadczeniu będzie ktoś inny niż w DR.

To dorzucić " ksero umowy ". :smile:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
17 minut temu, leski66 napisał:

To dorzucić " ksero umowy "

Logika tak podpowiada ale brak podstawy prawnej na takie postępowanie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, danielg539 napisał:

Logika tak podpowiada

ale w jakim celu? Skoro w KC czytamy:

Art. 336. Definicja posiadacza zależnego i posiadacza samoistnego

Posiadaczem rzeczy jest zarówno ten, kto nią faktycznie włada jak właściciel (posiadacz samoistny), jak i ten, kto nią faktycznie włada jak użytkownik, zastawnik, najemca, dzierżawca lub mający inne prawo, z którym łączy się określone władztwo nad cudzą rzeczą (posiadacz zależny).

Nie widzę tutaj żadnego powodu abym musiał coś załączać tym bardziej, że:

6. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 5, składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia. Klauzula, o której mowa w ust. 5 pkt 7, zastępuje pouczenie o odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.

 

Edytowane przez biker100
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
5 minut temu, biker100 napisał:

ale w jakim celu?

Już miałem akcję z jednym WK, który miał problem, bo gdy oświadczenie otrzymał, to pojazd był już zarejestrowany w innym WK i posiadał inny nr rejestracyjny i pojawiły się insnynuacje, że odczyt drogomierz został zrobiony w inny pojeździe. Krótkowzroczność urzędników bywa porażająca.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, danielg539 napisał:

Krótkowzroczność urzędników bywa porażająca.

Czy poprzedni właściciel nie składa w swoim WK informacji o zbyciu pojazdu? Jaki problem prześledzić chronologię zdarzeń? Tylko trza chcieć.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Godzinę temu, wrc69 napisał:

Tylko trza chcieć

Dokładnie trza chcieć, bo jak już musieli to przełknąć, to chronologicznie byli w stanie to ogarnąć.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, danielg539 napisał:

pojawiły się insnynuacje, że odczyt drogomierz został zrobiony w inny pojeździe.

Oj tam, oj tam. Mnie pani urzędniczka zarzuciła, że pojazdu nie widziałem na oczy. Robiłem sprawdzenie haka w pojeździe, który przeszedł ZK z ciężarowego na osobowy, ale miał jeszcze PC na ciężarowy (zmiany chcieli zgłosić w WK razem z hakiem). To było zanim w danych z CEP pojawiały się informacje o BT.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2020 o 11:02, aboz napisał:

Robiłem sprawdzenie haka w pojeździe, który przeszedł ZK z ciężarowego na osobowy, ale miał jeszcze PC na ciężarowy (zmiany chcieli zgłosić w WK razem z hakiem). To było zanim w danych z CEP pojawiały się informacje o BT.

Kiedyś dawno tez to przerabiałem.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.