Skocz do zawartości

Stacja diagnostyczna - Liczba zatrudnionych


czaszka18
 Share

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Czy ktoś z Was orientuje się może jak to jest z minimalną liczbą diagnostów zatrudnionych na SKP?

Przepisy mówią, że powinno być co najmniej dwóch. Zastanawiam się co w przypadku kiedy jestem właścicielem i pracuje od 8 do 16 (8h)?

Czy przykładowo od 8 do 20 (12h)? Czy jest tu jakiś konflikt z prawem pracy? Noi czy można prowadzić SKP jako jednoosobową działalność gospodarczą?

Pomijam fakt nakładu pracy, braku urlopu, choroby, itd. Chodzi mi bardziej o podejście formalno-prawne i czy da się prawnie obejść wymóg minimum 2 diagnostów.

 

Pozdrawiam i życzę pomyślności w nadchodzącym 2020 !

Łukasz

Edytowane przez czaszka18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się! I po mojemu diagnosta nie występuje w dwóch osobach! Chociaż są podobno tacy, że i w trzech można i w sandałach po wodzie można... :silent:

No chyba... żeby otworzyć stację w MON-ie. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję inną kombinację. Coś mi pachnie pomysłem, że do 15 pracuje diagnosta=szef=właściciel. A na drugą zmianę przychodzi "Sp. z o.o. - badania techniczne", którą był założył i prowadzi jako dodatkową działalność oraz występuje jeden i ten sam, co skończył robotę na pierwszej zmianie. No ale to tylko moje wydumane przeczucie. ;-)

Dziwne przeczucia ciachnęli precyzując je w dwóch zatrudnionych diagnostów i pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział 3
Badania techniczne pojazdów

Art. 83.

(...)

3. Stację kontroli pojazdów może prowadzić przedsiębiorca, który:

(...)

6) zatrudnia uprawnionych diagnostów.

:wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby było że :

6) zatrudnia uprawnionego diagnostę 

oznaczało by że może pracować tylko jeden ?

Najlepiej zapytać nadzoru pod który się podlega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, viproom napisał:

By można było zatrudnić więcej niż jednego, a nie tylko jednego.

 

Wtedy przepis miałby brzmienie - zatrudnia co najmniej jednego diagnostę. W obecnym stanie prawnym musi być liczba mnoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MON-ie może być jeden uprawniony na etacie i jest to wyraźnie w przepisie podane. 

A jak w trasę do Hiszpanii ma jechać co najmniej dwóch kierowców, coby się zmieniali, to jak ma być to na tacy podane, żeby drugim  dnem nie było podszyte? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, michal_k napisał:

Wtedy przepis miałby brzmienie - zatrudnia co najmniej jednego diagnostę. W obecnym stanie prawnym musi być liczba mnoga.

Tak pewnie wszyscy by chcieli by było jasne i klarowne to nasze prawo. Przekonałeś mnie do swojej interpretacji tego zapisu prawnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Share

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.