Skocz do zawartości

Praca dyplomowa - dane z badań technicznych


bob555

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

Mam  na imię Robert i  zabieram się za pisanie pracy dyplomowej .  W tym celu mam prośbę o  pomoc  w uzyskaniu  danych z przeprowadzonych badań  .  Tj  tematem mojej prac jest Rola i  zadania SKP w utrzymaniu  zdatności . Mam prośbę  czy ktoś z Was mógłby mi pomóc  uzyskać  dane/wyniki  badań  technicznych dla jakiejś wybranej marki  pojazdu  z wynikiem badania pozytywny/negatywny oraz przyczyną  uzyskania negatywu.  Szukałem na stronie Cepiku, ale niestety jest tam tylko  ogólna informacja o  liczbie wszystkich przeprowadzonych badań oraz o  wyniku  pozytyw/negatyw.

pozdrawiam  Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa. Co prawda istnieją opcje udostępniania danych z Centralnej Ewidencji, ale powód pracy dyplomowej jest chyba za słaby.

"Dla wybranej marki"? Oj coś ta praca tendencyjnie się zapowiada. Żeby potem nie było o pomówienia precedensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pokusiłem się i sprawdziłem poprzedni rok, tj. 2019 z podziałem na marki, uwzględniłem te których było min 90 szt., pozycja pierwsza ogółem/usterki istotne:

audi                 134/5

bmw                119/6

citroen            112/4

fiat                   107/12

ford                 206/8

hyundai          115/5

mercedes       97/6

opel                 275/12

peugeot          194/12

renault            184/7

skoda             129/6

toyota             229/2

volkswagen   270/7

ok 98% to samochody osobowe, pozostałe marki japońskie są reprezentowane w mniejszym stopniu, ale procentowy udział negatywnych jest niższy niż w/w, negatywne wyniki to w zdecydowanej większości za niesprawne układy - hamulcowy, zawieszenia, kierowniczy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc - bardzo przydatne dane.  Praca nie ma być  tendencyjna,  nie mam za zadanie obrażać/dyskredytować którejkolwiek z marek pojazdów. Wniosek do Cepiku widziałem , ale właśnie nie wiem czy by coś takiego udostępnili  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bob555 napisał:

Dziękuje za pomoc

 

A tu byłeś / korzystałeś ? Masz bardzo dużo informacji, z pierwszej ręki - pytanie tylko, czy będą to te, o które Ci chodzi. Wszystko za free :-)

strona główna: http://www.cepik.gov.pl/interfejs-dla-cepik

i dokumentacja do tego: https://api.cepik.gov.pl/doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.