Skocz do zawartości

KULKA GAŁKA UCHWYT na kierownicę


Rekomendowane odpowiedzi

Ma może ktoś wiedzę , czy jest dozwolone założone na kierownicę w samochodzie osobowym  GAŁKĘ UCHWYT na kierownicę ?

Jeżeli nie można, to proszę mi podpowiedzieć gdzie taki zapis znajdę.

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafi90

Nie jest to nigdzie wprost zabronione przepisami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nesiasps
Napisano (edytowane)

TU załącznik nr 3 wiersz 4 oraz  §10.1

Przepisy te stosuje się również do producentów, importerów, dystrybutorów oraz podmiotów montujących i świadczących usługi (par. 10 ust. 2 rozporządzenia). Tzw. “kulka” do kierownicy jest elementem ułatwiającym operowanie kołem kierownicy przy manewrowaniu pojazdem (używana jest również w pojazdach dla osób niepełnosprawnych) i staje się częścią mechanizmu kierowniczego a ten, zgodnie z załącznikiem nr 3 do wspomnianego rozporządzenia, jest elementem wyposażenia pojazdu wpływającym na bezpieczeństwo użytkowania pojazdu.

Oczywiście - nie że zabronione....tyle że homologowane być winno

Edytowane przez nesiasps
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Godzinę temu, nesiasps napisał:

Oczywiście - nie że zabronione....tyle że homologowane być winno

A z tym będzie duży problem.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Jacdiag locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.