Skocz do zawartości

Prerejestracja pojazdu zarejestrowanego?


Rekomendowane odpowiedzi

laptop

Taka o to sytuacja:

Właściciel jest w posiadaniu pojazdu (od nowości) lecz z upływem lat utracił DR - 40 lat temu zapewne inaczej się to nazywało, wpis do ewidencji czy jakoś tak. Udał się więc do WK gdzie otrzymał zaświadczenie, iż pojazd faktycznie nie został wyrejestrowany, widnieje w dokumentacji, dane nie zostały migrowane do CEPiK. Zasugerowałem aby pobrał PC, wtedy WK umieści pojazd w CEP i będzie możliwość wykonania BT. Niestety "nasz" WK jest baardzo oporny w kwestii PC i oczywiście odesłał klienta na SKP wskazując, iż to stacja ma wykonać pre-rejestrację.

Czy faktycznie SKP powinna rozpocząć tą całą procedurę? Nie mamy żadnego dokumentu oprócz owego zaświadczenia. Jak to się ma do § 2 ust.1 pkt 1 ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k

Nie masz dokumentu właściwego do identyfikacji pojazdu. WK ma obowiązek wydać PC i czerwone tablice na wniosek, a przy okazji wprowadzić pojazd do CEP.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak to? Wk może ale nie musi, a Ty musisz chociaż nie możesz zrobić zgodnie z PORD.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
laptop

Czyli prawidłowo postępuję. Od początku takie jest moje stanowisko, niezmienne. Klient był już 4 razy w WK i wciąż nie może doprosić się PC.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim WK to samo. Zawsze mają jakiś problem. Kiedyś podpowiedziałem klientowi aby oficjalnie wystąpił z pismem o wydanie PC i od razu pomogło, a jeździł tam 3 razy. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag

Wydrukuj klientowi fragment z PoRD

 

Cytat

 

Art. 74
1. Czasowej rejestracji pojazdu dokonuje, w przypadkach określonych w ust. 2, starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania (siedzibę) właściciela pojazdu, wydając pozwolenie czasowe i zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne.
2. Czasowej rejestracji dokonuje się:

1)

2) na wniosek właściciela pojazdu - w celu umożliwienia:

a)

b)

c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy;

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badanie wykonujesz na podstawie jednego z tych dokumentów:

 

(Dz. U. z 2015r., poz. 776 z późn. zm.) rozp ws zakresu i sposobu wykonywania btp


§ 2
1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:
1) 9) identyfikację pojazdu, w tym:
a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi w:
- dowodzie rejestracyjnym,
- pozwoleniu czasowym, w tym dla pojazdu, o którym mowa w art. 70d ust. 3 ustawy wraz z kartą pojazdu, o ile została wydana,
- karcie pojazdu dla pojazdu zarejestrowanego, o ile została wydana, łącznie z danymi i informacjami, o których mowa w art. 80b ust. 1 pkt 1 i 13 ustawy,
- pokwitowaniu, o którym mowa w art. 132 ust. 2 ustawy, łącznie z danymi i informacjami, o których mowa w art. 80b ust. 1 pkt 1 i 13 ustawy,
b) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mówię wam niech się zgłosi do WK z oficjalnym pismem i niech mu oficjalnie odpowiedzą że odmawiają. Urzędnik 2 razy się zastanowi. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafi90

Jak mają problem to  im wydruk podeślij, albo niech na piśmie podadzą podstawę prawną odmowy wydania PC. Mogą jeszcze dodać podstawę do prejestracji bez dokumentu, to będziesz miał materiał jak znalazł żeby ośmieszyć ich brak wiedzy. Co prawda robi się czasem prejestrację, ale tylko wtedy gdy masz DR, lecz pojazd nie emigrował do CEP. W takiej sytuacji w porozumieniu z WK można z poziomu stacji wprowadzić pojazd do CEP , jednak to wydział komunikacji musi pełne dane później sprowadzić, dopisać, itd.

W Twoim przypadku PC masz dostać , robisz BT i klient idzie do WK. Tyle i aż tyle.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nesiasps

Może klient się denerwuje i nie wie jak to powiedzieć w okienku WK - pomóż mu, a co tam - zadzwoń i "poproś" o wydanie wymaganego dokumentu niezbędnego do identyfikacji wspominając przy okazji, że nie jest to badanie przed pierwszą rejestracją na terenie RP, a Obywatel zasługuje na szacunek w praworządnym Kraju :))

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LukaszK

Ale to nie trzeba nic robić w okienku. W urzędzie jest coś takiego jak biuro podawcze (różnie się to nazywa, czasem obsługuje to sekretariat). Wystarczy tam złożyć wniosek o rejestrację czasową w celu przejazdu na badanie techniczne do którego należy dołączyć niezbędne dokumenty. Urząd ma 30 dni na wydanie decyzji. Nie będą mieli podstaw do odmowy i muszą wydać tablice i PC (chyba, że są inne okoliczności które nie zostały tutaj opisane).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, LukaszK napisał:

nie trzeba nic robić w okienku. W urzędzie jest coś takiego jak biuro podawcze

Owszem, można i tak ale nikt nie nastawia się odrazu na "drogę służbową". Udajesz się do WK z myślą, że załatwisz sprawę normalnie. Grzecznie ustawiasz się o 5 rano w kolejce, o 7.30 biegniesz do kolejkomatu i już masz 20 numerek. Wchodzisz koło 10 i słyszysz, że można też bez PC. Klient wraca, stęka bo mu tam powiedzieli że wymyślam, a co ja się tam znam, WK zawsze ma rację.

U nas nie tylko rejestrują ale też doradzają. Po prostu jedź na inną SKP i wszyscy wiedzą gdzie. Jeszcze trochę i sam będę wysyłał.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafi90

Ja bym tego tak nie zostawił na pewno no ale to już Twoja sprawa. Tym bardziej że

9 minut temu, laptop napisał:

bo mu tam powiedzieli że wymyślam, a co ja się tam znam, WK zawsze ma rację.

U nas nie tylko rejestrują ale też doradzają. Po prostu jedź na inną SKP i wszyscy wiedzą gdzie. Jeszcze trochę i sam będę wysyłał.

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
10 minut temu, laptop napisał:

U nas nie tylko rejestrują ale też doradzają. Po prostu jedź na inną SKP i wszyscy wiedzą gdzie.

O jakość nadzoru nad SKP ze strony WK nie śmiem nawet pytać :cool:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i w protokole mają wpisane zastrzeżenia co do sposobu wykonywania BT, nie wiem. Co rocznie to samo i nic sobie z tego nie robią. Nie ma co się rozwodzić na ten temat.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.02.2020 o 10:24, MCH82 napisał:

niech mu oficjalnie odpowiedzą że odmawiają.

to będzie czekał 30 dni na odpowiedź 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LukaszK
1 minutę temu, Wacek napisał:

to będzie czekał 30 dni na odpowiedź 

ileś lat temu utracił DR więc 30 dni go nie zbawi ;) z doświadczenia wiem, że to trwa góra kilka dni, chyba że ktoś będzie po prostu złośliwy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa załatwiona na podstawie PC dzięki uporowi klienta. Po co tak utrudniać sytuacje tak błahe...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.