Skocz do zawartości

Zdublowany numer dowodu rejestracyjnego

Rekomendowane odpowiedzi

Czolgista

Witam szanowne grono.

Mam następujący problem, kilka lat temu odkupiłem od wujka motocykl rodzimej produkcji, zarejestrowany itd. W zeszłym roku w końcu postanowiłem podjąć sprawę rejestracji na siebie. Niestety odbiłem się od maszyny biurokratycznej, otóż problem dotyczy numeru dowodu rejestracyjnego. Okazuje się, że CEP już jest pojazd o takim numerze DR, pani z mojego WK odesłała mnie do "drugiego WK", gdzie ten motocykl był wcześniej zarejestrowany. Pracownicy drugiego WK stwierdzili, że w ich rejestrach wszystko zgadza się ze stanem faktycznym, tj. numer dowodu rejestracyjnego pokrywa się z tym, który mam w ręku, natomiast do CEP jest wpisany numer dowodu rejestracyjnego wystawianego podczas pierwszej rejestracji. W związku z tą sytuacją drugi WK wystąpił do "helpdesku" o wprowadzenie prawidłowego numeru DR do CEP, a mi kazano odezwać się "za jakiś czas" (ok. 6 miesięcy). Wczoraj dzwoniłem do "drugiego WK", z zapytaniem czy udało się załatwić moją sprawę i dowiedziałem się, że niestety nie... Ponieważ w CEP już istnieje taki nr DR i nawet administracja CEP nie może przypisać tego samego numeru DR do dwóch pojazdów (???), co nie do końca wydaje mi się prawdą patrząc na często dublujące się numery nadwozi.

Tak czy inaczej, czy mój WK miał w tym momencie prawo odmówić rejestracji? Czy jest jakaś prawna droga, aby ten temat przebrnąć z pomyślnym rozwiązaniem?

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do odpowiedzi
michal_k

Nie pozostaje nic innego jak "oficjalne" złożenie dokumentów (wniosek o rejestrację + załączniki) na dzienniku podawczym (+ potwierdzenie przyjęcia). Wtedy WK nie będzie Cię nigdzie odsyłał tylko sam podejmie kroki do wyprostowania sytuacji w CEP i rejestracji pojazdu.

Odnośnik do odpowiedzi
Nikita_Bennet

dokładnie, problem WK niech rozwiązują oficjalnie jak nie chcieli załatwić od ręki.

Odnośnik do odpowiedzi
Czolgista
Napisano (edytowane)

Ok, jutro złożę dokumenty na dzienniku podawczym.

Tylko spodziewam się, że efekt będzie taki jak ostatnio, "nie da się i co nam pan zrobi?".

Dlatego dobrze byłoby mieć jakiś paragraf na poparcie tezy, że to WK ma wyjaśnić całą sytuację. Póki co przeglądałem rozporządzenia o rejestracji pod kątem niezgodności dokumentów z CEP, ale nic konkretnego nie znalazłem.

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do odpowiedzi
michal_k

Nie ma przepisu wprost. Złóż dokumenty i czekaj na odpowiedź pisemną. Bierz jednak pod uwagę, że możesz czekać bardzo długo ze względu na panujące okoliczności.

Odnośnik do odpowiedzi
Czolgista

Podejście nr 2 uważam za nieudane...

Dziennik podawczy niby działa, ale wnioski wraz ze wszystkimi załącznikami należy wrzucić do "skrzynki na wnioski", bez jakiejkolwiek potwierdzenia ich złożenia... Na pytanie, czy dyżurujący pan mógłby mi na kopii wniosku przybić pieczątkę "za zgodność z oryginałem" i "wpłynęło dnia tego i tego", żeby mieć jakikolwiek ślad obecności w urzędzie dowiedziałem się, że "nie, bo urząd nie funkcjonuje do 10.04.2020r., ale proszę do wniosku dopisać nr telefonu, to będą się z panem kontaktować w razie potrzeby". Dom wariatów...

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k

To wyślij pocztą. Przygotuj się jednak na to, że sprawa będzie trwała dłuuuugo.

Odnośnik do odpowiedzi
danielg539

...a kolejka do okienka pocztowego wcale nie musi być krótsza.

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do odpowiedzi
michal_k

Dlatego ja bym sobie w czasie epidemii odpuścił "skomplikowaną" rejestrację motocykla kupionego kilka lat temu.

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.04.2020 o 11:45, Czolgista napisał:

Podejście nr 2 uważam za nieudane...

Dziennik podawczy niby działa ...

A nie można by skorzystać 

Cytat

przypomina o możliwości bezpłatnego korzystania z Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Elektroniczna Skrzynka Podawcza umożliwia składanie wniosków dotyczących rejestracji pojazdów oraz wydawania uprawnień do kierowania pojazdami online, bez potrzeby osobistej wizyty w Urzędzie.

Cytat

By skorzystać z Elektronicznej Skrzynki Podawczej wystarczy zrejestrować się na stronie www.esp.pwpw.pl

Odnośnik do odpowiedzi
Czolgista

Myślę, że na ten moment faktycznie odpuszczę sobie jakiekolwiek ruchy z rejestracją tego wynalazku. BT ważne do października, a raczej do tego czasu sytuacja epidemiologiczna zdąży się unormować i będzie można dokumenty złożyć na dziennik podawczy bez większych ceregieli. 

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Czolgista napisał:

... do października, a raczej do tego czasu sytuacja epidemiologiczna zdąży się unormować 

I oby tak było

Odnośnik do odpowiedzi