Skocz do zawartości

Wymiana drogomierza a PSKP


Rekomendowane odpowiedzi

mariusz gruszka

Witam. Odczyt drogomierza w pojazdach pow. 3.5t tylko na OSKP czy też na PSKP? Pytam ponieważ różne opinie słyszałem. pzdr

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. Formalnie odczyt drogomierza nie jest badaniem, więc zapisy PORD dotyczące SKP nie mają tu zastosowania. Poza tym te czynności ograniczają się do identyfikacji i samego odczytu, więc mogą zostać wykonane poza stanowiskiem kontrolnym. Ja nie widzę problemu, żeby każda SKP mogła dokonywać tych czynności bez względu na to, jakiego pojazdu one dotyczą.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Teraz, aboz napisał:

Ja nie widzę problemu, żeby każda SKP mogła dokonywać tych czynności bez względu na to, jakiego pojazdu one dotyczą.

Zwłaszcza, że może trafić się pojazd, który nie podlega badaniom technicznym a odczytu dokonać trzeba a wówczas to rodzaj stacji jest totalnie bez znaczenia.

  • Lubię 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dominik_z
1 minutę temu, aboz napisał:

Poza tym te czynności ograniczają się do identyfikacji i samego odczytu

Tak samo jest z badanie VAT :)  powiedz mi jakich to przyrządów trzeba użyć żeby ocenić czy pojazd odpowiada dodatkowym warunkom na VAT, żeby badanie robić na OSKP? 
W mojej ocenie jeśli auto powyżej 3,5t to na OSKP 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dominik_z napisał:

Tak samo jest z badanie VAT

Zapoznaj się z art. 83 PORD. Mówi on wyraźnie jakie badania techniczne wykonuje jaka stacja. Badanie VAT jest przypisane wyłącznie dla OSKP. Odczyt drogomierza nie jest badaniem technicznym.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
13 minut temu, aboz napisał:

Zapoznaj się z art. 83 PORD. Mówi on wyraźnie jakie badania techniczne wykonuje jaka stacja.

 

Dokładnie. Odczyt licznika badaniem nie jest, czyli może wykonać dowolna stacja.

 

Analogicznie - wydałem kiedyś dla przyczepy decyzję o nadaniu numeru na PSKP, która nie wykonuje badań przyczep. Nie stało to jednak na przeszkodzie do wykonania innej czynności, czyli nabicia numeru.

  • Lubię 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.