Skocz do zawartości

Ford Fusion USA

piter1973

Rekomendowane odpowiedzi

piter1973

witam

Ford Fusion z USA - 3FA6P0D94GR231840 . poproszę o pomoc w roku produkcji ( 2015 / 2016 ) , wszelkie inne dane celem weryfikacji mile widziane . dziękuję .

Odnośnik do odpowiedzi
Jacdiag
1 godzinę temu, piter1973 napisał:

wiem gdzie szukać .

#1 google - dla amerykańców

Ford Fusion z USA

jeździł może w USA, ale produkowany w Meksyku 3FA...

Odnośnik do odpowiedzi
dominik_z

z USA

W przypadku samochodów z USA data produkcji ( rok i miesiąc jest na TZ) w tym konkretnym przypadku lewy górny róg: "DATE:09/15"

Odnośnik do odpowiedzi
leski66
Teraz, dominik_z napisał:

W przypadku samochodów z USA(...)

To się wszystko zgadza, ale czasami TZ w tym rogu ( oczywiście w realu - na pojeździe, " potrafi " :  być nieczytelną, porysowaną itd... ) :wink:

A mało to razy padło pytanie z ust klienta :

był u ciebie ten(...)

bo w realu brak narożnika z TZ?:silent:

Odnośnik do odpowiedzi
piter1973

jeszcze raz dzięki za podpowiedzi . to był 1 mój amerykaniec . poszło łatwo , nie taki diabeł straszny . w końcu coś innego się trafiło a nie tylko ciągniki siodłowe i naczepy ,ADR ,

autobusy itd.

pytanie zadałem zanim auto zajechało na stację , najpierw klient był z papierami z zapytaniem bo kilka stacji  nie chciało wykonać badań .

Odnośnik do odpowiedzi
dominik_z
13 godzin temu, leski66 napisał:

narożnika z TZ?

Wtedy bym napisał co najmniej rok wstecz niż twierdzi klient, poza tym takie auto mi się jeszcze nie trafiło, a gdyby się trafiło to nie mam problemu z asertywnością podczas ustalania roku produkcji :) 

9 godzin temu, Kryczynski A napisał:

nie miał tablic i PC

w punkt dlaczego inni nie chcieli zrobić :) 

9 godzin temu, Kryczynski A napisał:

dodatkowe powypadkowe tez zrobiłeś

W żadnym amerykańcu nie robiłem badania powypadkowego z własnej inicjatywy, zawsze klient wracał z pretensjami, że mu nie chcą zarejestrować :wtf:

Odnośnik do odpowiedzi
  • 6 months later...
Tomek8340

Czy jest gdzieś prawny zapis co do określania  roku produkcji auta z USA opierając się na TZ ? Ktoś podpowie?

Odnośnik do odpowiedzi
Tomek8340

No ja rozumiem.  Miałem badanie auta ze stanów.  Rok produkcji zapisałem z tabliczki. Na drugi dzień telefon z wydziału i kierownik chce abym to poprawił. Poprosiłem o kontakt jutro.  Podejrzewam że to jakiś jego znajomy. Stąd moje pytanie 

Ja rozumiem co znaczy rok modelowy a rok produkcji. A w USA  posługują się modelowym. Natomiast na TZ  rok produkcji. Chodzi mi czy ktoś posługuje się jakąś opinią prawną lub coś podobnego 

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

Nie poprawiaj! Niech stawia konkretne zarzuty a nie robi co chce. Fotka tabliczki została wykonana? 

Odnośnik do odpowiedzi
Jacdiag
9 minut temu, Tomek8340 napisał:

Rok produkcji zapisałem z tabliczki.

Przed poprawianiem rocznika "zaproś auto" ponownie na kanał i zrób fotkę TZ.

I oby nie okazało się że w międzyczasie pożądany fragment "przypadkiem" się zadrapał.

Przy ustalaniu danych masz stosować m.in. "inne wiarygodne źródła i publikacje", a TZ producenta na 100% to spełnia

Dla pojazdów z USA wystarczy wpisać VIN do wyszukania w google i często pojawia się dużo ciekawych fotek  :)  

Odnośnik do odpowiedzi
leski66
25 minut temu, Paprock napisał:

Fotka tabliczki została wykonana? 

Podejrzewam, że nie ( jak klient nie " skakał " od razu - to i po co się zabezpieczać ). :silent:

Tak na marginesie jak kupiony z przetargu/aukcji to trza wrzucić Vin w " gogiel " i w większości przypadków TZ można podejrzeć.

:smile:

Odnośnik do odpowiedzi
wojteczek
10 godzin temu, Tomek8340 napisał:

Rok produkcji zapisałem z tabliczki.

Jeżeli wpisałeś taki jak na TZ to nic nie poprawiaj niech napiszą oficjalne pismo.

10 godzin temu, leski66 napisał:

trza wrzucić Vin w " gogiel " i w większości przypadków TZ można podejrzeć

Kiedyś kolega odkrył właśnie w taki sposób że został oszukany. Podmienili TZ.

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz panu kierownikowi powiedzieć, że podżeganie jest przestępstwem (art. 18 par. 2 kk w związku z art. 271 kk). Rok produkcji określił producent na TZ i to jest najbardziej wiarygodne źródło. Jak tego nie zrobiłeś, to możesz na życzenie pana kierownika dopisać do zaświadczenia informację, że właśnie z TZ ustaliłeś rok produkcji.

@Tomek8340 A co to za pojazd?

Odnośnik do odpowiedzi
Tomek8340

Dzięki koledzy. Zostało na moim. Pan się upiera ze ma niezgodność teraz z titllem a badaniem. Dodam że nie robił tego pierwszy raz

Koniec z końców w zaświadczeniu uwaga ze rok produkcji wynika z tabliczki znamionowej  

20201120_150318.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
Karabinieri

Od razu widać, że "ziomek kierownika". Najlepsze, że często nawet jeśli w zagranicznych dokumentach, czyli. np. dowodach rej. / tabliczkach znamionowych jest wskazana data produkcji, niezły % diagnostów wpisuje rok produkcji z daty I rej. (czyt.  m.in. Szwecja/ Belgia/ USA).

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Karabinieri napisał:

niezły % diagnostów wpisuje rok produkcji z daty I rej. (czyt.  m.in. Szwecja/ Belgia/ USA)

Akurat w szwedzkim dowodzie często jest rok produkcji :) a w USA  nie ma daty 1-szej rejestracji, bo nie ma dowodu rejestracyjnego tylko certyfikat własności w którym zawarta jest informacja o roku modelowym pojazdu.

Niestety jest grom diagnostów którzy są "kolegami" handlarzy - i niestety, żałuje że większości, bo 99% urzędów nie wszczyna postępowań w sprawie wydania zaświadczenia niezgodnego ze stanem faktycznym. Poszło by szybko 100 cofnięć uprawnień i reszta by się bała, bo rozumiem, pomylić sie raz, czy nawet nie miec jak sprawdzić, ale jak ktoś zrobi 10 badań z rzedu w których jest 8 błednych roczników to juz jest coś nie tak.

Odnośnik do odpowiedzi
Karabinieri
2 minuty temu, LimonQ napisał:

USA  nie ma daty 1-szej rejestracji, bo nie ma dowodu rejestracyjnego tylko certyfikat własności

Prawda, ale masz TZ, która tak jak wyżej napisano zawiera rok produkcji. Niestety, naprawdę lepiej żyłoby się i diagnostom, i urzędnikom jeśli ten nieszczęsny rok produkcji nie występowałby w DR.

I nie oszukujmy się, każdy* diagnosta chcąc, nie chcąc w karierze zaliczył wtopę.

*Przepraszam, że wrzucam wszystkich do jednego worka

Odnośnik do odpowiedzi