Skocz do zawartości

Faktura zbiorcza czy da się w Stacja 2012 ?


Qnick

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie czy jest możliwość wystawienia jakoś z automatu faktury zbiorczej czy trzeba ręcznie wszystko wklepać. Na razie pomińmy kwestie prawne że faktura ma być przed badaniem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi raczej aby wystawić jedna fakturę na koniec miesiąca ze wszystkimi pojazdami jednego kontrahenta.

Aby to zrobić to jakieś dokumenty WZ trzeba by generować po (przed) każdym BT, które miały by trafić na wspólna fakturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pamięci zostają faktury pominięte, na przykład z ostatnich 30 dni. Rozwijam zbiór tych wszystkich pominiętych i z palca konkretne pozycje (pojazdy) wklepuję do jednej faktury.

Zawsze tak na koniec miesiąca dla kilku firm robiłem. Jedna faktura, a na niej kilka, kilkanaście pozycji (pojazdów). Trzeba uważać i dokładnie ręcznie filtrować, żeby komuś całkiem niechcący nie przykleić cudzego samochodu.

Póki nie wykona się dokumentu sprzedaży, czyli faktury, to żadne WZ, KP i inne takie nie tworzą się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to dawno. Ze dwa lub trzy lata temu. Nie pamiętam gdzie i jak był wtedy zet opłaty ewidencyjnej pobierany w tamtej firmie.

 

A co do braku kasy w kasie, to coś czuję, że @Qnickowi o przelewowe płatności idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej chodzi o to iż obrót nie zgadza się z kasą - na koniec miesiąca może to się wyrówna ale ... nie wiem co na to księgowa - to tak jak przelew bez przelewu

Taka  płatność odroczona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w programie odptaszkowane li tylko badanie z propozycją pobrania OE i pobrania odpowiedniej kwoty za samo badanie. Takie coś jeszcze nie tworzy dokumentów księgowych.

Na koniec miesiąca siadasz i wyłapujesz te wszystkie odptaszkowane pozycje i zamieszczasz do jednej faktury. Do tego paragon fiskalny i KP . Jeden dokument księgowy z pozycjami za cały miesiąc.

 To chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Paprock napisał:

o przelewowe płatności idzie

Raczej nie - na koniec miesiąca chciałby zrobić jedną fakturę zbiorczą z miesiąca dla danego kontrachenta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paprock napisał:

Na koniec miesiąca siadasz i wyłapujesz te wszystkie odptaszkowane pozycje i zamieszczasz do jednej faktury

Jeśli tak  - to raczej na podstawie paragonu imiennego z nr płatnika a potem - faktura do paragonu

To chyba jedyny sensowny proces 

Przy drukarce podpiętej do systemu - to całkiem przyjemna może być zabawa

Osobiście takie rzeczy tylko w obrąbie bieżącego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVVO. Przez miesiąc nie wystawiam ani faktur, ani paragonów. Ptaszkuję w systemie tylko kwoty za opłaty ewidencyjne i za badanie.

Na koniec miesiąca wystawiam jedną fakturę, która zawiera ileś tam przebadanych z danej firmy samochodów. Do tej faktury dopisują się OE plus kwoty za badania i wychodzi jeden jedyny konkretny dokument. Następnie paragon z kasy fiskalnej i z kompa KP. KP z z sumą za badania, i KP z sumą opłat cepikowych.

 

Dla ułatwienia. Pracuję na programie ZONK, który obsługuje badania. Natomiast faktury wystawiam na programie MINA służącym do fakturowania. Te dwa programy, to osobne organizmy na biurku diagnosty. Jeden nie widzi co robi drugi, a drugi nie widzi co robi pierwszy. Na koniec miesiąca zasiadam do MINY i wystawiam fakturę wyłuskując pojazdy z ZONKA. 

I grra gitarra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bo nie zaglądałem. Szykuje mnie się dość duża firma transportowa na przeglądy i chce fakturę przelewową jedną na koniec miesiąca za wszystkie badania (pozytywne i negatywne też oczywiście jeśli takie bedą). Jak zrobić fakturę za kilka badań wiem, myślałem tylko o tym czy jest możliwe zrobienie jej automatycznie czy jednak trzeba wszystkie pozycje przeklepać ręcznie ale wychodzi na to że ręcznie czyli muszę sobie zrobić gdzieś zestawienie wszystkich badań i na koniec miesiąca je poprzypinać do jednej faktury i ją wystawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Norcomie pozostaną w pamięci rekordy, do których faktury nie wystawiono. Rozwiniesz sobie za dany okres (miesiąc) i pojedynczo trzeba będzie wklepać wszystko.

Raptem kilkadziesiąt klików. No bo ile może być w miesiącu takich samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

Raptem kilkadziesiąt klików. No bo ile może być w miesiącu takich samochodów.

Tak właśnie Panie trzeba będzie robić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, IVVO napisał:

Nie wiem ile się mieści na jednej f-rze - ćwiczyłem do 6 max - zadzwoń do norcomu

Chyba nie ma ograniczeń ja chyba kiedyś 11 robiłem w poprzedniej pracy. Pozycji będzie dwie za ciągnik bo wszystkie raczej pow.16t lub za naczepę też pow 16t., a ilość można wpisać dowolną chodzi tylko o ilość rekordów w uwagach z numerami rejestracyjnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ilość pozycji w f-rze raczej nie chodzi lecz o NR rejestracyjne pojazdów które się kumulują pod nią / których płatność dotyczy/- chyba że będzie bez nich - ale firmy życzą sobie by były  

To może być ograniczenie w ilości - jeden rekord - jeden pojazd

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Klient się uparł na badania VAT. PIT, CIT.

Więc dostał zbiorczą na trzy jednakowe pozycje cennika pod każda przypisana pod ten sam numer. Więc uważam, iż Norcom też ma taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mecher napisał:

iż Norcom też ma taką możliwość

Dlatego zaznaczyłem iż jak na razie ćwiczyłem do 6 pozycji/ sześc nr rejestracyjnych - badań/ - może jest większa możliwość - ale jak na razie wiem - 6 sztuk wchodzi na jedną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Qnick napisał:

o ilość rekordów w uwagach z numerami rejestracyjnymi.


 

Cytat

 

Błędny numer rejestracyjny samochodu na fakturze a prawo do odliczenia VAT

 

Obecnie przepisy ustawy o podatku od towarów i usług nie wymagają, aby ujmowany był numer rejestracyjny samochodu na fakturze. Z jednej strony okoliczność ta jest korzystna dla podatników z uwagi na mniejszy formalizm, z drugiej jednak strony obliguje to przedsiębiorców do opisywania takich faktur celem wykazania związku zakupu usługi/towaru z wykonywaniem czynności opodatkowanych. Brak obowiązku ujmowania na fakturach takich danych, jak numer rejestracyjny samochodu, którego wydatek dotyczył, nie daje jednak jeszcze odpowiedzi na pytanie, jak należy postąpić, gdy wpisany zostanie błędny numer rejestracyjny, tzn. czy podatnikowi przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z takiej faktury.

Korzyść wynikająca z tego, że podatnik nie ma obowiązku, aby umieszczać numer rejestracyjny samochodu na fakturze, jest dość oczywista. Podatnicy nie muszą bowiem za każdym razem sprawdzać, czy numer rejestracyjny samochodu na fakturze został wpisany, a w przypadku gdy okaże się on błędny lub nie zostanie w ogóle wpisany, zabiegać o wystawienie faktury korygującej czy też wystawiać noty korygującej.

 

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-numer-rejestracyjny-samochodu-na-fakturze-czy-jest-obowiazkowy

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy?
Wprowadzenie udogodnienia, jakim jest możliwość wystawiania faktur zbiorczych, stanowi efekt implementacji przepisów unijnych na grunt polskiego prawa. W art. 233 dyrektywy 2006/112 widnieje zapis, iż warunkiem wystawienia faktury zbiorczej jest, aby VAT od dostaw towarów lub usług wymienionych na tym dokumencie  był wymagalny w ciągu tego samego miesiąca kalendarzowego.

Co do zasady, obowiązek podatkowy w VAT powstaje z chwilą wydania towaru lub wykonania usługi. Jeżeli jednak powinny one być potwierdzone fakturą, wówczas obowiązek podatkowy powstaje z chwilą jej wystawienia, nie później jednak niż w 7 dniu, licząc od dnia wydania towaru lub wykonania usługi.

Jednak od tej zasady istnieją określone wyjątki, jak w przypadku usług budowlanych lub transportowych. Dla tego typu świadczeń, obowiązek podatkowy powstaje w dniu otrzymania całości lub części zapłaty, nie później jednak niż 30 dnia od dnia wykonania usług.

Ustawodawca nie przewidział szczególnego momentu powstania obowiązku podatkowego w VAT, dlatego można uznać, iż w przypadku dokumentowania kilku czynności jedną fakturą zbiorczą, obowiązek podatkowy powstanie w miesiącu sprzedaży, chyba że w stosunku do dostaw wskazanych na tym dokumencie obowiązek podatkowy powstaje na zasadach szczególnych. W drugim przypadku podatnicy muszą zwrócić szczególną uwagę na terminy powstania obowiązku podatkowego.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-faktura-zbiorcza-kiedy-mozna-ja-wystawic

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój post odnosił się do

Godzinę temu, IVVO napisał:

To może być ograniczenie w ilości - jeden rekord - jeden pojazd

co napisałem trzy pozycje do każdej ten sam numer

A nie do ilości jaka sie zmieści na zbiorczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.