Skocz do zawartości

Badanie ADR


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

  Dz II par 2 pkt 6 rozporządzenia w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań ... - chyba wystarczy

@veg, trzeba było koledze odpowiedzieć a nie tylko paluszki pokazywać. Ale skoro umiesz tylko w górę lub w dól, to spoko, rozumiem :yeah:

@Wacek, a ja ci odpowiedziałem i też tylko zapytałem. Przecież sam napisałeś, chyba można to zrobić na tym forum, co ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Panowie, Który termin wpisuje w zakładce ADR jako najbliższy termin badania?

I który termin, gdy wypełniam :

Protokół TDT numer xxxxx z dnia 2018.03.15 ważny do dnia : ??????

Do tej pory był wpisywany termin :2021. 03.31

 

IMG_20210224_130337.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośrednie - przy tak "krótkim" terminie raczej gonię - nie zdążą wyrobić "paska" a TDT się skończy - ale jak klient się upiera - to żaden problem

15 minut temu, uzytkownik2 napisał:

Do tej pory był wpisywany termin :2021. 03.31

Prawidłowo - do pośredniego

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę do pierwszego które "wychodzi"

Bo może nie być daty pośredniego, jeśli będzie się pokrywało z okresowym. ( w skład czynności dla okresowego wchodzą czynności pośrednie)

Ten z foto robiąc pośrednie w marcu, będzie miał tylko datę okresowego, jako nastepne.

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IVVO napisał:

Pośrednie - przy tak "krótkim" terminie raczej gonię - nie zdążą wyrobić "paska" a TDT się skończy - ale jak klient się upiera - to żaden problem

Prawidłowo - do pośredniego

Nie ma to znaczenia . Klient złoży w marcu wniosek z nowym  dozorem o  wydanie " czerwonego paska". Gdyby nawet termin ważnosci protokołu upływał z końcem lutego to można przeprowadzić OBT + DBT  na  " starym " a do wniosku o pasek dołączyć nowy protokół - co jest trochę bezsensownym działaniem , ale przypadki bywają różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wadi napisał:

a do wniosku o pasek dołączyć nowy protokół

To nie przechodzi - TDT chce zaświadczenie ADR z OSKP z nowym dozorem na zakres "czerwonego paska" i wysyłają ponownie na dodatkowe- ale nie znam jak do tego podchodzą inne TDT / Katowice, Wrocław/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wadi napisał:

kierowanie na DBT byłoby nadużyciem

To tak samo można powiedzieć iż nadużyciem jest ogólnie ujmując badanie ADR - przecież dokument wystawia TDT zarówno "czerwony pasek" jak i badanie dozorowe - to w teorii powinno wystarczyć OBT a resztę mają 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak samo, skoro warunek ważności protokołu został spełniony, wyznaczony następny termin OBT.Defacto obydwa badania ważne są rok od daty badania. Zgoda jedynie z tym ,że OBT mają +  ADR mają i to jak twierdzisz powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2021 o 20:17, wadi napisał:

Dlaczego tak samo, skoro warunek ważności protokołu został spełniony, wyznaczony następny termin OBT.Defacto obydwa badania ważne są rok od daty badania. Zgoda jedynie z tym ,że OBT mają +  ADR mają i to jak twierdzisz powinno wystarczyć.

Nawet jeśli wyznaczymy termin do "najbliższego" badania, to moim zadaniem, tak jak już wspomnieliście, TDT - mając przecież te dokumenty u siebie, powinien wydać pasek na rok,
Poniewaz dobrze wiedzą, że okresowe jest jeszcze ważne 3 lata. Moim zdaniem kierowanie na DBT z końcem marca było by właśnie nadużyciem i nieporozumieniem.

 

No ale... Ten kraj zaskoczył mnie już tak wiele razy, że nic mnie nie zdziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDT (przynajmniej u mnie) żąda DBT ADR z protokołem ważnym co najmniej na tyle, na ile ma być pasek. Osobiście robiłem ADR-y z protokołami, którym ważność się kończyła za np. miesiąc, ale z tego co wiem to po badaniu zbiornika takie cysterny przechodziły kolejne DBT. Tu problemem był fakt, że OBT wychodziło przed badaniem cysterny przez TDT, więc właściciel chciał legalnie je dostarczyć na to badanie. My mamy mieć dokumenty ważne w dniu BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zgadzam sie z kolega @aboz. Dokladnie tak to zostalo przedstawione na ostatnim szkoleniu w PISKP. W dniu OBT mamy miec wazne badanie ADR. Reszta jest juz w kwestii klienta.

Edytowane przez czaszka18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam. Czy w którymś programie do obsługi SKP istnieje możliwość wydrukowania standardowego zaświadczenia do badania (załącznik 3 do rozporządzenia) przy badaniu dodatkowym ADR, czy drukujecie tylko zaświadczenie z badania ADR (załącznik 7 do rozporządzenia). Chodzi głównie o nowe pojazdy, którym robi się tylko dodatkowe badanie ADR a nie robi się okresowego... Zdarza się, że TDT cofa takie badanie i trzeba im telefonicznie tłumaczyć, że nic więcej nie da się dodrukować, a okresowego badania nowemu pojazdowi nie będę robił tylko po to, żeby oni mieli dodatkowe zaświadczenie... Gdzie leży problem ??? Czy SKP PRO jest jakieś ułomne i nie pozwala dodrukować standardowego zaświadczenia czy to TDT ma jakieś chore wymagania ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Logen napisał:

Zdarza się, że TDT cofa takie badanie i trzeba im telefonicznie tłumaczyć

Że zaświadczenie z badania dodatkowego ADR jest samoistnym ZAŚWIADCZENIEM, to nie jest załącznik do badania tylko zaświadczenie z tego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajesz zaświadczenie z dodatkowego + ADR - nie sam załącznik ADR - z DR do załącznika ADR wstawiasz datę NTB - klient do TDT przedstawia DR z Datą NBT+ ADR - tak to wygląda przy nowych pojazdach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, IVVO napisał:

Wymagań wewnętrznych TDT - tak się przyjęło

Śmiechu warte.

 

2 minuty temu, IVVO napisał:

jak się chcesz kopać

Niech się kopie klient. Diagnosta ma wykonać badanie i wystawić zaświadczenie zgodne z rozporządzeniem, czyli nie "zwykłe".

Teraz, Logen napisał:

nie mam w ogóle możliwości dodrukować zwykłego zaświadczenia...

I nie drukuj. NIE WOLNO :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - Tobie z pozycji WK - wygląda to jak wygląda a życie życiem - kopać się ze swoim nadzorem - życzę powodzenia - Pyrrusowe zwycięstwo dokąd nie będzie jednoznaczności w przepisach - to jest jak jest - trza było przywyknąć. Norcom - a uważam go za jeden z najlepszych programów pozwala na to, więc Norbert musiał to już przerabiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.