Skocz do zawartości

Czerwone tablice przed badaniem zgodności ?


driven22

Rekomendowane odpowiedzi

ja sie nie obrażam, prędzej miałem na myśli że zanim ktoś głupotę napisze to pomyśli dwa razy.... i mam tu na myśli również siebie, to że tu jestem nie świadczy o tym że jestem tu żeby podnosić sobie EGO krytykując i obrażając innych a po to by podnosić poziom wiedzy, niestety tutaj niektórzy dalej żyją na poziomie ja wiem wiem chce bo mogę i co mi zrobisz?

a że ja się tak zapytam... czy człowiek z filmu nie miał racji ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • motonita

    14

  • michal_k

    8

  • Rafi90

    6

  • yogi1984

    5

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Można odmówić. Np. przy braku odpowiednich dokumentów. I to chyba jedyny przypadek, poza oczywistymi jak brak pojazdu czy podstawienie innego. Natomiast brak odpowiednich dokumentów to pojęcie dość sz

Ale jakie konsekwencje??,Kara chłosty,na tydzień w dyby....?? Zawsze jeszcze można powiedzieć że system wysiadł na Pana/ni widok i nie wiem kiedy i czy zadziała....🙂

Zawsze, do każdego badania.

2 godziny temu, motonita napisał:

no niestety.... ale czy rzeczoznawca certyfikowany jest rzeczoznawcom samochodowym zgodnie z Art.  79a?

 

Aby zostać rzeczoznawcą samochodowym, konieczne jest spełnienie warunków wskazanych w ustawie prawo o ruchu drogowym. Zgodnie z art. 79a rzeczoznawcą samochodowym jest osoba, która:

  • posiada co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe,
  • posiada co najmniej 2-letnią praktykę zawodową w dziedzinie związanej z motoryzacją,
  • posiada prawo jazdy kategorii A, B oraz C1 lub C,
  • posiada certyfikat w zakresie rzeczoznawstwa samochodowego wydany przez jednostkę akredytowaną w polskim systemie akredytacji,
  • nie była karana wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne,
  • została wpisana na listę rzeczoznawców samochodowych.

Potocznie przyjęło się, że tak...

A wracając do zabytku bez DR itp, przed cepik być może coś takiego mogło mieć miejsce, ale na dzień dzisiejszy wpis do rejestru musi odbyć się na podstawie jakiegoś dokumentu, to że władza nie nadąża nad aktualizacją rozporządzeń to nie jest zmartwienie diagnosty. Osobiście też odmówił bym wykonania badania na zgodność bez jakichkolwiek dokumentów choćby z powodu ograniczeń systemowych. Brak pojazdu w cepik uniemożliwia wykonanie innego badania niż sprowadzony z zagranicy, a że Twój pojazd nie ma żadnych dokumentów, to nie pozostaje nic innego niż wziąć PC i tablice próbne z WK i nie widzę w tym jakiejkolwiek winy diagnosty. Tego miodu w naszej pracy jest wiele, jak chcesz to wyrabiaj pieczęci i zasmakuj jak to wygląda z drugiej strony. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kolego przyjęło się że nie, w swojej pracy spotkałem bardzo wielu rzeczoznawców PZM, rzeczoznawców firm ubezpieczeniowych, rzeczoznawców firm sprzedających części.... i innych.... każdy ma tytuł rzeczoznawcy a żaden z nich nie jest na liście ministerialnej, fachowość i umiejętności powyższych nie mi oceniać.....

ale jest jasno napisane że badanie zgodności przeprowadza się na podstawie wniosku... nic innego nie jest potrzebne..... brak pojazdu nie uniemożliwia... spotkałem sie nie raz z pojazdem zarejestrowanym którego nie ma w cepiku.... i co wtedy? nic wprowadzasz zamykasz awaryjnie i po sprawie. Sam w przeciągu roku zrobiłem ponad 10 pojazdów bez jakichkolwiek dokumentów, są zarejestrowane i jedyne tablice jakie miały to żółte.... 

ja wiem kolego jak to jest bo stoję "po środku", i cały sęk w tym polega że wielu już nauczyło się pracować dobrze, a są też tacy co żyją w średniowieczu uważają sie za nie wiadomo kogo... a szkolenia mieli ostatnie 19xx... roku.... takich po prostu unikam choć czasem jestem zmuszony z nimi współpracować....

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To PZM kłamie zatem:

https://www.pzm.pl/centrum-certyfikacji-rzeczoznawcow/lista-rzeczoznawcow-samochodowych

Nie wiem jak w innych przypadkach, ale w Norcom nie wcisnę do rejestru nic nawet w trybie awaryjnym, bo musze pobrać pojazd z cep lub zrobić okresowe przed pierwszą rejestracją...

Sprawdziłem i da się przecisnąć bez cepiku faktycznie...trzeba trochę powalczyć ale da się...

 :) Teoretycznie masz rację, ale pamiętaj że to WK nas nadzoruje i warto konsultować ich punkt widzenia na ten temat, przykład: zabytek z LPG BT na rok i co im zrobisz?

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
10 minut temu, adamos napisał:

zabytek z LPG BT na rok i co im zrobisz?

Akurat przy badaniu zgodności nie określa się żadnego terminu (nie ma takiej rubryki), więc ich bzdurne widzimisię nie ma znaczenia.

Zapytaj tych matołów ze swojego WK czy autobus L albo autobus z gazem też masz robić na rok ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie i argumenty znają, konsultacje były i zostało na rok :) Dopóki NIK nie przyjdzie, to mam spokój ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, adamos napisał:

To PZM kłamie zatem:

https://www.pzm.pl/centrum-certyfikacji-rzeczoznawcow/lista-rzeczoznawcow-samochodowych

Nie wiem jak w innych przypadkach, ale w Norcom nie wcisnę do rejestru nic nawet w trybie awaryjnym, bo musze pobrać pojazd z cep lub zrobić okresowe przed pierwszą rejestracją...

Sprawdziłem i da się przecisnąć bez cepiku faktycznie...trzeba trochę powalczyć ale da się...

 :) Teoretycznie masz rację, ale pamiętaj że to WK nas nadzoruje i warto konsultować ich punkt widzenia na ten temat, przykład: zabytek z LPG BT na rok i co im zrobisz?

 

oczywiście :) ale WK nie może od was wymagać rzeczy niezgodnych z prawem, ja rozumie że wielu naczelników nie ma wiedzy lub... ma innego rodzaju problemy, 

co do LPG jak widzę w zabytku to w ogóle nie podchodzę, taka moja zasada, nie muszę, z doświadczenia wiem ze konserwatorzy okoliczni też nie, po za tym jestem jak najbardziej ZA robieniem przeglądów dla pojazdów z LPG....  bo ja Yebnie to jeno gwizdnie :) chodzi o dopuszczenia butli... i inne... zabytkowość nie zwalnia z bezpieczeństwa

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yogi1984
W dniu 15.01.2021 o 10:35, michal_k napisał:
W dniu 15.01.2021 o 10:32, danielg539 napisał:

na mocy tego samego przepisu nie można ukarać diagnosty za odmowę wykonania badania?

Może by i można - bezzasadna odmowa usługi, ale... mądry diagnosta się odpowiednio wytłumaczy.

Dziś właśnie czytam w miesięczniku branżowym że zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 26czerwca2019(sygn.sktK16/17)że art.138 ,,Kodeks Wykroczeń",w części zawierającej slowa: albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia ,do którego jest zobowiązany,jest niezgodny z art.2 Konstytucji

Co wyeliminowało (według autora)całkowicie możliwość ukarania diagnosty za odmowę nieuzasadnioną wykonania usługi

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 months later...
W dniu 16.01.2021 o 00:29, motonita napisał:

co do LPG jak widzę w zabytku to w ogóle nie podchodzę, taka moja zasada

czyli można Cię pozwać za odmowę wykonania usługi ?

W dniu 15.01.2021 o 10:53, motonita napisał:

jak już napisze to co ma być .... wyciągam pieczątke i sie podpisuje

a ja zapraszam za 2 tygodnie o godz 7.00  bo mam poumawianych klientów do tego terminu . nie odmawiam wykonania tylko proponuję wolny termin .

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, piter1973 napisał:

czyli można Cię pozwać za odmowę wykonania usługi

Pewnie sarkazm ale co tam rozpętam burzę. Było już mówione że możesz sobie wybierać badania jakie chcesz i takie sobie robisz. Nie ma dla nas konsekwencji za odmowę badania, jest tylko pracodawca <-> diagnosta za niewykonywanie swoich obowiązków.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.