Skocz do zawartości

Czerwone tablice przed badaniem zgodności ?

Rekomendowane odpowiedzi

driven22

Witam,

Posiadam motorynkę która została wpisana do rejestru zabytków czyli ma tez białą kartę. Jak to motorynki - nigdy nie była rejestrowana. Podjechałem na OSKP zgodnie z informacją osoby przygotowującej białą kartę i dostałem informację, że koniecznie muszę mieć DR oraz opinie rzeczoznawcy. Powiedziałem że przecież pojazd na przyczepce, w pełni sprawny, wszystko wypisane we wniosku- w jakim celu miękki dowód skoro będzie zabytek. Ale niestety temat nie do przejścia- że badanie zgodności jest badaniem  technicznym gdzie musi być DR, że bez tego nie da rady bo CEPIK itd. Jak to jest na dzień dzisiejszy ?  Faktycznie pół dnia w kolejce do WK + jakieś tam koszty, żeby potem znowu stać kolejne pół dnia po żółte blachy czy to kwestia moich okolicznych stacji okręgowych ? (3 lata temu mimo homologacji na haku jedna ze stacji chciała mieć na papierze homologacje bo na haku ja nie interesuje- więc wszystkiego można się spodziewać (oczywiście w drugiej stacji nie było już takich dziwnych życzeń -stąd moje pytanie. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do odpowiedzi
leski66
22 minuty temu, driven22 napisał:

Posiadam motorynkę która została wpisana do rejestru zabytków czyli ma tez białą kartę.

(...) wszystko wypisane we wniosku

Mi to wystarczy. I nie widzę potrzeby ganiania klienta po urzędach. ( cyt. : " podkradłem " Koledze @Paprock ). :smile:

Przeczytaj ten temat, w którym masz odpowiedź ( uświadom również " diagnostyków " z tej OSKP na , której byłeś ) :

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/12926-zabytek-z-niemiec/

Odnośnik do odpowiedzi
driven22

Byłem dziś w 3 stacjach - wszyscy twierdzą że bez dowodu rejestracyjnego tymczasowego (+ jeszcze opinia rzeczoznawcy, ale to jeszcze jestem w stanie "wymusić żeby ominąć:) nie ma mowy żeby wykonali. Bez tymczasowego wg nich tylko auto z zagranicy. Ręce opadają - tak jest w okolicach Legionowa pod Warszawą. Co lepsze- zadzwoniłem do WK w tej sprawie w legionowie- nie bardzo wiedzieli co i jak, przełączali mnie kilka razy - w końcu powiedzieli, że jednak trzeba czerwone blachy, opłacić, potem na badanie i znowu po blachy (nie wiem czy jeszcze oc nie będę musiał na to wykupić). Musiałbym chyba iść z wydrukowanym czarno na białym fragmentem przepisów mówiących jasno że do takiego badania nie potrzeba opinii rzeczoznawcy i dowodu rejestracyjnego. Nie wiem nawet gdzie szukać stacji która wykona to jak należy.

Odnośnik do odpowiedzi
yogi1984
38 minut temu, driven22 napisał:

jest w okolicach Legionowa pod Warszawą

Wysłałem wiadomośc na priv.

Odnośnik do odpowiedzi
Kryczynski A

Niech poczytają sobie Dz.U.2013. pozycja 337 z dnia 27.02.2013 jest tam krótko napisane zakres badania co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdu zabytkowego ,paragraf 2.1.

Żadne blachy ani dowód nie jest potrzebne nie ma tego w zakresie tego badania , ręce opadają , dotyczy to też kompetencji waszego WK   też ,proponuje zadzwonić gdzie indziej .

Dalej zalecam zmianę stacji zadzwoń do innych w razie W zapraszam do naszego powiatu i tak do stacji jak i do WK .

Odnośnik do odpowiedzi
blakop

A ja zalecam przeprowadzić badanie na tej stacji i uzyskać negatywny wynik. Na tej podstawie rozpocząć zarówno postępowanie administracyjne, jak i pozew cywilny i karny przeciwko diagnoście jak i OSKP.

Marzy mi się, żeby taki diagnosta wyleciał na zbity pysk bez prawa zawodu w branży NA ZAWSZE, a właściciel OSKP stracił cały majątek i wylądował na bruku.... Dla przykładu dla innych.

No ale to tylko marzenia, bo wszystkim to odpowiada.

A jak ze dwa tygodnie temu pisałem w innym temacie, że takie "diagnostyki" są, to postrzegano mnie z rezerwą, że co ja wypisuję.... Eh Polandia...

Odnośnik do odpowiedzi