Skocz do zawartości
ddaro

miejsca parkingowe

Rekomendowane odpowiedzi

ddaro

czy miejsca parkingowe dla klientów SKP muszą być oznaczone tablicami lub opisane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mecher

Tablicami tak, co do opisania, to na tablicach, że dla SKP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ddaro
Napisano (edytowane)

a gdzie to znajde że ma być tablica z napisem że dla skp, pomożesz?

Na podstawie art. 84a ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2003 r. Nr 58, poz. 515, z późn. zm.2) tu tego nie ma

 

Edytowane przez ddaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Nigdzie nie ma opisane. Nie oznaczaj miejsc, niech byle burak staje.

Jak ma zapewnić, to ma zapewnić. Skąd będzie wiadomo dla kogo miejsce przeznaczone jak anonimowe?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ddaro

chodzi o odbiór TDT, czy musi bo kiedyś zwrócili na to uwageże powinny być oznaczone, a teraz ponowny odbiór będzie, natomiast zarządca terenu (dzierżawa) każe zdjąć tablice

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

§ 5. 1. Stacja kontroli pojazdów powinna zapewniać możliwość zaparkowania pojazdów oczekujących na badanie techniczne.

2. Liczba miejsc do parkowania powinna wynosić co najmniej:

1) 4 miejsca — dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t;

2) 2 miejsca — dla pozostałych pojazdów.

 

 

Powiedz, gdzie widziałeś miejsca nieoznaczone? Już pomijam zarządcę.

A opcja "szukaj" też boli, prwada?

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/14756-oznakowanie-parkingu-przy-okręgowej-stacji-kontroli-pojazdów/&do=findComment&comment=277244

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ddaro
Napisano (edytowane)

widziałem i czytałem wiec nie boli,  bardziej chodziło o zapisy prawne, czy jest wiecej niz podawałem wyżej

pomiędzy miejscem zapewnionym np placem, a wymalowanymi miejscami z tabliczką np dla skp jest chyba różnica, chodzi o zapis prawny!

 

Edytowane przez ddaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Jak chcesz zapewnić ludziom miejsca, jak nie powiesz, nie wskażesz, nie oznakujesz, że to dla nich te koperty, mazaje na asfalcie, znaki i temu podobne hieroglify powydziwiane.

Zawsze można przycumować żula do płotu, niech klientów kieruję lub odbiera samochód i sam parkuję. Jak przed dobrym hotelem boy parkingowy to robi. :evil:

Wyobraź sobie, że to Ty jesteś Inspektorem, który przychodzi na kontrolę i co?

Szukasz, węszysz, pytasz ciecia gdzie auto może klient zostawić przed stacją? Tak? Tak to ma wyglądać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mecher
2 godziny temu, ddaro napisał:

a gdzie to znajde że ma być tablica z napisem że dla skp, pomożesz?

Nie wiem gdzie znajdziesz. Jednak dlaczego podczas odbioru/kontroli przez TDT, czy WK, czy też mieszane kontrole robią foty tabliczkom parkingowym dla osobówek i TIR ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Może cokolwiek zawarli w tych samych paragrafach, gdzie opisali wyposażenie biura w krzesło i blat, jak i kibelek na zapleczu stacji. :hihi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ddaro
Napisano (edytowane)

problem mamy taki że bez przedstawienia podstawy prawnej nie jesteśmy w stanie dzierżawcy przedstawić żadnego argumentu którym można ich przekonać do pozostawienia tabliczek czy malowania bruku... pozostaje poczekać na zalecenia pokontrolne.

Edytowane przez ddaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k

Jeśli dostaniesz takie zalecenia - wklej skan. Ciekawe na co się powołają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

No ale tu nie ma co debatować. Należy zapewnić, to należy zapewnić. Tak samo jak na parkingu przed ratuszem na znaku [P] wiesza się tabliczkę [8 x dla urzędu + 2 x naczelnik]. :wink:

Już nie mówić o żonie na plaży! :evil:

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą, ocean, na zewnątrz, woda i przyroda

Fotka bez niczyjej zgody skopiowana ze strony: https://www.facebook.com/393890674137591/photos/rpp.393890674137591/395653497294642/?type=3&theater

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.