Skocz do zawartości

"Papierowe" wydruki rejestru badań technicznych


Gość młody
 Share

Rekomendowane odpowiedzi

Jak należy traktować "papierowe" wydruki rejestru badań technicznych? Ewidencjonować, rejestrować? Czy tylko po prostu traktować jako dokument pomocniczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz ich robić. Stacja prowadzi rejestr w formie elektronicznej. Ja osobiście raz w tygodniu drukuję i wpinam sobie w segregator. Leży potem w szafie w razie "W".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze są kopie elektronicze - całe reszta (wydruki) spokojnie mogą zostać wykonane później ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Najważniejsze są kopie elektronicze - całe reszta (wydruki) spokojnie mogą zostać wykonane później ...

Mogą zostac wykonane ? czy muszą zostac wykonane?

Czy sa wymagane w czasie kontroli SKP przez W.K/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas kontroli z WK sprawdzali wydruki
:shock:
U mnie rok temu sprawdzali tylko papierki, żadne kopie na CD nie interesowały.
:shock::shock:

 

Dz.U 227

 

par11.1

Stacje kontroli pojazdów oraz okręgowe stacje... ...prowadzą rejestr badań technicznych zwany dalej "rejestrem", w systemie informatycznym...

 

Rozumiem, że urzędnik podczas kontroli prosi o wydruk: rejestru, ilości badań, ,ilości nabić numerów, ilości negatywów itp itd ale tylko aby to ewentualnie dołączyć do protokołu. Nie ma tam nic do sprawdzania i stacja nie musi mieć papierowych ko0pii rejestru ani innych danych. Robi się to z dobrej woli, dokładności lub jako dupochron zbiera się różne kwitki i podłącza się do nich badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas kontroli z WK sprawdzali wydruki

 

U nas takie byyło pierwsze zdanie sprawdzającego"poprosze o wydruki" -mieliśmy więc nie było nieporozumień i dlatego moje pytanie jak u was to sie odbywało czy żądali czy nie , na kontroli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzali tylko wydruki o inne żeczy niepytali.

 

2.CEPIK-opłaty

3.elektroniczny przyrząd do gazu-zgłosic do WK -wyposażenie stacji(nowy przyrząd

4.spr. poprawności wystawiania zaświadczeń itd............................ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tok myślowy kierował mnie ku temu że sprawdzano tylko papierowe wydruki

 

Tak mieli w wytycznych :/ Napewno chodziło o wydruk STATYSYCZNY

-ile badań w okresie kontrolnym

-z jakim wynikiem/ zabrane dowody/ negatywne z usterkami

-jakie pojazdy

-jakie badanie itp.

 

To wszysto pikuś do kontroli US :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSUJ ma rację. Mamy to wszystko zapisane w kompie i Ludzie możemy to wydrukować(ale po co)do WK. Takie całe zestawienie robimy jak nas poprosi Inspektor z WK i OK.Tam są nasze zaświadczenia, negatywy(zabrane dowody) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Odgrzeję temat po sześciu latach,

Czy na ostatnich kontrolach TDT nadal musieliście pokazywać papierowe wydruki Rejestru Badań Technicznych?

Czy znacie inny przepis niż ,

 

§ 5. 1. Rejestr prowadzi podmiot prowadzący stację kontroli pojazdów. Rejestr może być prowadzony z wykorzystaniem systemu informatycznego.

2. W rejestrze zamieszcza się dane i informacje o wykonanych badaniach technicznych pojazdów i innych czynnościach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu. Zakres wymaganych danych zamieszczanych w rejestrze związanych z dopuszczeniem pojazdów do ruchu jest określony w załączniku nr 8 do rozporządzenia.

3. W rejestrze zamieszcza się, poza danymi i informacjami określonymi w ust. 2, dane dotyczące badań zgodności z warunkami technicznymi pojazdów zabytkowych i pojazdów marki „SAM”.

4. Dane i informacje o wykonanych badaniach technicznych pojazdów i innych czynnościach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu niezwłocznie po ich wykonaniu zamieszcza się w rejestrze i przechowuje w nim przez okres 12 miesięcy. Po upływie tego okresu dane i informacje archiwizuje się na nośniku informatycznym i przechowuje przez okres 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na ostatnich kontrolach TDT nadal musieliście pokazywać papierowe wydruki Rejestru Badań Technicznych?

Od momentu wprowadzenia elektronicznego rejestru BT nikt z kontrolujacych mnie nie pytał o wydruki z rejestru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do mnie TDT na razie nie przyjeżdża , ale ja drukuję

Teraz rozumiem, dlaczego od niektórych TDT żąda na papierze," na wypadek gdyby padł komputer " (dosłownie),,,

 

[ Dodano: 08-01-2013, 11:53 ]

Drukujemy codziennie, ale nikt o nie nie pytał

Bo nie ma takiego wymogu,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Share

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.