Skocz do zawartości

PODEST DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH, PRE-REJESTRACJA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Czy jeżeli do Polski został sprowadzony samochód osobowy. (Ze Szwecji) w którym w Szwecji został zamontowany podest ruchomy dla osób niepełnosprawnych. To na pierwszym badaniu pre-rejestracji potrzebuje od właściciela pojazdu Protokół i decyzję TDT dla tego podnośnika?

Proszę o pomoc, dziękuję za każdą informację.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

To się nazywa Urządzenie do przemieszczania osób niepełnosprawnych

Masz to nawet wymienione na stronie UDT że podlega pod dozór

  • Lubię 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto:

§ 9h. W samochodzie osobowym (kategorii M1) o rodzaju nadwozia AF, AC lub ciężarowym (kategorii N1 i N2),
mogą być wprowadzone zmiany konstrukcyjne polegające na przystosowaniu pojazdu do przewozu osób niepełnosprawnych
na wózkach inwalidzkich, jeżeli pojazd spełnia wymagania, o których mowa w pkt 1–3 dodatku 3 załącznika
XI do dyrektywy 2007/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 5 września 2007 r. ustanawiającej ramy
dla homologacji pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, części i oddzielnych zespołów technicznych
przeznaczonych do tych pojazdów (dyrektywa ramowa), potwierdzone badaniami wykonanymi przez jednostkę
uprawnioną albo Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego; dodatkowo samochód ciężarowy (kategorii N)
powinien spełniać wymagania, o których mowa w pkt 3.5., pkt 3.6. oraz pkt 3.8. części A załącznika II do tej dyrektywy
Parlamentu Europejskiego i Rady.

  • Lubię 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Istenieje jakaś możliwość naprawienie swojej błędu jeśli badanie przeszło bez protokołu i dezycji TDT  tak bez większych konsekwencji?🤔

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej będziesz szedł w zaparte, że nie było windy tylko dostawiane ręcznie najazdy, chyba że masz tą windę na zdjęciach;)

Jeśli to nie była jakaś felerna winda, i niepełnosprawnemu nic się nie stanie to raczej masz luz, ale jakby zdarzył się wypadek to będą się zastanawiać kto dopuści pojazd do ruchu bez dozoru

To tak samo jak w przypadku pojazdów do przewozu pojazdów na dwóch poziomach gdzie widać że musi być UDT a niektórzy klepią bez i nic.

Dopóki nic się nie wydarzy

 

  • Lubię 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo podali z jakich przepisów wynika obowiązek kwitów dla innych aut niż autobus. A ktoś rzucił hasło, żeby popytać właśnie tych co autobusy robią.

  • Lubię 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Paprock napisał:

na zajezdniach trzaskają autobusy

Nie widziałem jeszcze miejskiego z windą czy jak to tam zwał. Widziałem za to jak pan kierowca ręcznie otwierał najazd.

 

7 godzin temu, Lukkas napisał:

w Szwecji został zamontowany podest ruchomy dla osób niepełnosprawnych

Miał to zapisane w DR? Pytam bo robiłem kiedyś z Niemiec i w uwagach miał adnotację o wózku inwalidzkim, nie miał windy tylko otwierany ręcznie najazd, miał za to zawieszenie przerobione z tyłu żeby można było go opuścić. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, Lukkas napisał:

podest ruchomy dla osób niepełnosprawnych

Tam jest podgląd na "kwit' z dozoru takiego sprzętu

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
W dniu 24.07.2020 o 17:57, Solaris napisał:

 

To tak samo jak w przypadku pojazdów do przewozu pojazdów na dwóch poziomach gdzie widać że musi być UDT a niektórzy klepią bez i nic.

Problem polega na tym, że nie każdy z tych pojazdów musi posiadać dozór techniczny.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikt nie wrócił z pismem od UDT, że jego pojazd do przewozu pojazdów na dwóch poziomach nie podlega pod dozór.

Być może są jakieś róznice między oddziałami UDT, ale w Warszawie mówią że każdy podlega. 

Klasyfikują to jako dźwigniki / podnośniki do parkowania samochodów -  w grupie urządzeń dźwigniki o ruchu nieprostoliniowym

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba, to jest tylko pojazd z obniżoną podłogą i najazd. Gdyby to była winda to by się opuściła całkowicie na płasko równo z podłożem. Poza tym winda ma uchwyty do trzymania się w czasie przemieszczania do góry

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
44 minuty temu, Solaris napisał:

Jeszcze nikt nie wrócił z pismem od UDT, że jego pojazd do przewozu pojazdów na dwóch poziomach nie podlega pod dozór.

Z tego co wiem, gdy pojazd przewożony jest na platformie, która jest pochylana (unosi się tylko jeden jej koniec) to nie podlega pod dozór.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, leski66 napisał:

To nie trza

Bo właśnie robiłem raz taki przegląd i nawet nie zastanawiałem się czy potrzeba dozór :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, leski66 napisał:

Jak  " załadunek " odbywa się tak :

rampa1.JPG.01347ec2354b209d3c49901c9b600c67.JPG

To nie trza . :smile:

 

Ja tak naprawdę nie wiem jak odbywa się tutaj załadunek. Często takie najazdy są wysuwane w sposób hydrauliczny. 

 

Tutaj przykład takiego rozwiązania ale na trochę większym aucie:

http://www.durisotti.com/sites/durisotti/files/products/pages_44_45_citroen.pdf

Edytowane przez sad_madman
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sad_madman napisał:

Często takie najazdy są wysuwane w sposób hydrauliczny.

A proszę mi powiedzieć,  co dla takiego najazdu/podjazdu za różnica, czy rozkłada on się w sposób hydrauliczny/pneumatyczny/elektryczny,  jak i tak " wózek " transportować - ( krótko mówiąc wpychać/wypychać ) do wewnątrz auta trza ręcznie ? :smile:

Godzinę temu, sad_madman napisał:

Ja tak naprawdę nie wiem jak odbywa się tutaj załadunek

Nie wiem, jak można by prościej to zobrazować ( no jeżeli mówimy o moje fotce zaiste ) :evil:

  • Lubię 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
13 godzin temu, sad_madman napisał:

Często takie najazdy są wysuwane w sposób hydrauliczny. 

Sposób rozkładania najazdu nie ma znaczenia ważne jest tylko czy wjazd wózka następuje na zasadzie pochylni (nie trzeba dozoru) czy na zasadzie windy (obowiązkowy dozór).

  • Lubię 2
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nas uczono, że dozorowi podlega jeżeli ładunek jest transportowany przez urządzenie a nie kiedy ładunek po nim transportujemy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.