Skocz do zawartości

Nowy pojazd specjalny , za ile nastepne BO ?


Rekomendowane odpowiedzi

Nowy pojazd specjalny - auto laweta do 3,5t , za ile nastepne BO ? Szukalem w PoRD 1260 ale nic nie ma na temat pojazdów specjalny...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daro92duc

W przypadku pojazdów specjalnych badanie ważne jest rok

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art.81.6 Prawo i ruchu drogowym. Wychodzi, że na 2 lata.

Edytowane przez Lisw
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale gdzei tam masz informacje na temat pojazdu specjalnego ? Czytam i nic nie widzę...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daro92duc

Art.81 ust.5. Badanie wykonuje się corocznie z zastrzeżeniem ust. 6-10. I tutaj 6-10 rozpisane jest dokładniej, które pojazdy mają na 3/2 lata itp. Pozostałe na rok

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli nie ma LPG, urządzeń dozorowych itp i nie jest wymieniony w żadnym punkcie/ustępie i art. to pasuje pod ustęp 6. Najlepiej niech doświadczony kolega się wypowie, lub ktoś kto miał taki przypadek. Ale mam wrażenie,że co stacją to obyczaje w tej sprawie. Albo jeszcze inaczej przy wydawaniu DR wydział komunikacji na ile podbił ważności badań na rok czy 3 lata?

Edytowane przez Lisw
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że na rok, gdyż jeżeli nie ma również w odstępstwach wymienionego specjalnego to co roku...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daro92duc

Również wydziały komunikacji się mylą i wbijają na 3 lata. Jest to błędem i wychodzi na to, że klient jeździł dwa lata bez badania :) temat przerabiałem nieraz, kierownik WK również ma takie stanowisko

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
14 minut temu, soraj napisał:

Myslę, że na rok, gdyż jeżeli nie ma również w odstępstwach wymienionego specjalnego to co roku..

Dokładnie tak.

10 minut temu, Daro92duc napisał:

Również wydziały komunikacji się mylą i wbijają na 3 lata. Jest to błędem i wychodzi na to, że klient jeździł dwa lata bez badania

To tez prawda. Pewne przepisy w pewnych WK się nie przyjęły...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojazd specjalny nie jest wymieniony w ust. 6, więc obowiązuje go ust. 5. Poza tym co to za pojazd auto laweta? Może to być specjalny/pomoc drogowa albo ciężarowy/przewóz pojazdów i to uzależnia termin następnego OBT.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ciekawe jak ma wpisane w DR czy pojazd specjalny, czy pojazd specjalny? No jeśli ma w rodzaj pojazdu wpisany ciężarowy a przeznaczenie laweta  to ja obstawiam na 2 lata. Chyba,że rodzaj pojazdu ma wpisane pojazd specjalny, przeznaczenie laweta to wtedy na ROK.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daro92duc
Ok ciekawe jak ma wpisane w DR czy pojazd specjalny, czy pojazd specjalny? No jeśli ma w rodzaj pojazdu wpisany ciężarowy a przeznaczenie laweta  to ja obstawiam na 2 lata. Chyba,że rodzaj pojazdu ma wpisane pojazd specjalny, przeznaczenie laweta to wtedy na ROK.
Racja

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
1 godzinę temu, Lisw napisał:

Art.81.6 Prawo i ruchu drogowym.

Został rozpisany na kolorowo lata temu

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lisw napisał:

Ok ciekawe jak ma wpisane w DR czy pojazd specjalny, czy pojazd specjalny? 

Ok, ciekawe czy umiecie czytać ... post pierwszy

 

5 godzin temu, soraj napisał:

Nowy pojazd specjalny - auto laweta do 3,5t , za ile nastepne BO ? Szukalem w PoRD 1260 ale nic nie ma na temat pojazdów specjalny...

Więc nie rozumiem tego dylematu, specjalny czy nie ... :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.