Skocz do zawartości

zatrzymany dowód na stacji


ddaro

Rekomendowane odpowiedzi

zatrzymany dowód pojazdu na stacji kilka dni później badanie wykonano na innej stacji badanie z pozytywnym wynikiem czy wydział komunikacji ma prawo wydać dowód pojazdu nadmienie że nie minęło 14 dni od zatrzymania dowodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 dni na wykonanie badania polegającego na ponownym sprawdzeniu. Nikt nie zabrania jednak pojechać i wykonać od nowa OBT na innej stacji za pełną kwotę.

Edytowane przez veg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ddaro napisał:

dowód został zatrzymany na stacji x

W/g mnie nie ma to znaczenia, bo na tej drugiej SKP po wykonaniu OBT w zaświadczeniu powinien znaleźć się zapis o ustaniu przyczyny zatrzymania DR i wtedy do WK w celu odebrania DR i z powrotem na SKP po " pieczątkę ".

P.s jak SKP zatrzymała DR ( mus wysłać ) wydać może go tylko WK. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wydaje WK ale w zaświadczeniu jest zapisane badanie poprawkowe tylko na stacji która te usterki stwierdziła  w ciągu 14 dni a badanie na drugiej stacji na następny dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient ma 14 dni na wykonanie badania na stacji, na której usterki swierdzono ale jak pojedzie na inna stacje to może sobie zrobić okresowe np. na podstawie karty pojazdu i zaplacić pełną kwotę drugi raz. Pomijając już stan techniczny auto, tzn. za co był wynik negatywny i czy na drugi dzień był już sprawny. 

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty dajesz wynik negatywny USZ , zatrzymujesz DR i wysyłasz do starostwa. Gość nie chce u Ciebie robić poprawki za np 21 zł tylko jedzie na inną stację i robi całe BT za 99. Z tymże badaniem udaje się do starostwa, które (i tylko ono) może oddać DR. Po zmianach które mają wejść, SKP będzie blokowała DR elektronicznie i go odblokowywała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bartek24 napisał:

(...) jak pojedzie na inna stacje to może sobie zrobić okresowe np. na podstawie karty pojazdu

No OK, ale w systemie CEPiK będzie, że DR zatrzymany i ta druga SKP w zaświadczeniu po mojemu " musi " odnieść się co do tego faktu stosownym wpisem w uwagach. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, leski66 napisał:

powinien znaleźć się zapis o ustaniu przyczyny zatrzymania DR

Brak podstawy prawnej do zamieszczenia takiego zapisu po jakimkolwiek badaniu!

8 minut temu, Bartek24 napisał:

może sobie zrobić okresowe np. na podstawie karty pojazdu

No może o ile karta KP była wydana, a jak zidentyfikować pojazd w przypadku braku KP (przewidywana jest likwidacja KP w najbliższym czasie)?

5 minut temu, Rafi90 napisał:

Gość nie chce u Ciebie robić poprawki za np 21 zł

Nie musi to wcale być tak niska kwota,bo może nawet wynosić tyle co wartość OBT  a wówczas klient nic nie traci robiąc nowe OBT na innej SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, leski66 napisał:

No OK, ale w systemie CEPiK będzie, że DR zatrzymany i ta druga SKP w zaświadczeniu po mojemu " musi " odnieść się co do tego faktu stosownym wpisem w uwagach. :smile:

A to jak dowód zatrzyma stacja, to też jest info ?? Byłem pewien, że tylko jak służby zatrzymają.

Bo rozumiem, że zatrzymano fizycznie dowód na stacji w trakcie badania?? Czy źle rozumie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bartek24 napisał:

A to jak dowód zatrzyma stacja, to też jest info ??

Tak. :smile: I powiem więcej : jak byś zwrócił go właścicielowi " po poprawce " :silent: to dalej będzie wisiał w systemie CEPiK jako zatrzymany ! ( mimo pozytywnego wyniku )

 

6 minut temu, danielg539 napisał:

Brak podstawy prawnej do zamieszczenia takiego zapisu po jakimkolwiek badaniu!

No Ok. Mój WK nie zwróci DR bez takowego zapisu :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, danielg539 napisał:

 

 

Nie musi to wcale być tak niska kwota,bo może nawet wynosić tyle co wartość OBT  a wówczas klient nic nie traci robiąc nowe OBT na innej SKP.

Podałem że np 21 . Tak żeby zobrazować różnicę.

2 minuty temu, leski66 napisał:

 

 

No Ok. Mój WK nie zwróci DR bez takowego zapisu :silent:

Sam wynik POZYTYWNY  wedle przepisów obliguje do tego że DR się zwraca. Niektóre WK mają jeszcze przyzwyczajenia (jak i metody pracowników) z komuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, danielg539 napisał:

jak zidentyfikować pojazd w przypadku braku KP

Na podstawie pokwitowania za zatrzymany DR. W przypadku SKP takim pokwitowaniem jest zaświadczenie z informacją o zatrzymaniu DR.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, leski66 napisał:

No Ok. Mój WK nie zwróci DR bez takowego zapisu :silent:

Jak klient złoży "na dziennik" dokumenty o zwrot, to chciałbym zobaczyć podstawę prawną wymuszającą ten zapis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie kiedyś wpadł klient z powrotem z magistratu i mało nie bryknął na konstrukcję. Po telefonie (przy jego obecności) do przysłowiowej pani Krysi, że nie dokonam w prawidłowo wystawionym zaświadczeniu żadnych korekt, stwierdziła, że jak tak, to ona jednak zwróci DR. Mina klienta, bezcenna jak się dowiedział, że już na tym samym zaświadczeniu zwrot nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bartek24 napisał:

W rzeczywistości jest tak, że wszyscy robią, jak WK sobie życzy

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka!

Ja staram się robić zgodnie z przepisami, tz zgodnie z tym jak ja interpretuję te przepisy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, jak uraziłem. Niech będzie, że większość. Ale nie miałem tu na myśli łamania przepisów, gdy WK coś wymyśli tylko tego typu pierdoły, jak ów zapis, który nic nie wnosi do sprawy i nie ma tak na prawdę wpływu na poprawność wykonania badania. Dlatego większość już woli coś tak dopisać, jak WK chce niż się szaprać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafi90 napisał:

Po zmianach które mają wejść, SKP będzie blokowała DR elektronicznie i go odblokowywała.

a gdzie to ty wyczytałeś??? Bo nie słyszałem o tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.