Skocz do zawartości

Tablice tymczasowe - nalepki tymczasowe


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy diagności, jakie są wasze spostrzeżenia odnośnie nalepek tymczasowych na tablicach tymczasowych podczas badania. Nalepki są naklejane pojedynczo z wycięta data ważności tablic? Czy urzędy naklejają nalepka na nalepce żeby uniknąć określania ważności tablic? 

Zdaje sobie sprawę że ważność określa pozwolenie czasowe. 

Pytanie z czystej ciekawości. 🙂

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wioletta napisał:

Czy urzędy naklejają nalepka na nalepce żeby uniknąć określania ważności tablic? 

A co to znaczy? Możesz pokazać zdjęcie??

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie mam. Chodzi o sytuację gdy na tablicach tymczasowych naklejają nalepka na nalepce. Kilka nalepek na tablicy. Nie są oznaczone do kiedy ważne. Każda naklejona pod innym kątem więc nie są czytelne. Wygoda urzędu?

Tablice zjazdowe z DE są czytelne. Wycięta data ważności dokładnie oznaczone. Przy wydaniu tablic tymczasowych w PL urzędy naklejają po kilka nalepek tymczasowych jedna na drugiej. Nie jesteśmy w stanie odczytać daty ważności tablic. Czy są przepisy określające oznaczanie tablic tymczasowych? Rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania ani słowa o nalepkach... 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie. Wygoda, lenistwo, obyczaje lokalne etc.

Nalepki odpowiednio "podziurawione" na pewno są, ale zgodzę się, że przy kilku pod rząd jest to średnio czytelne. Z drugiej strony na usprawiedliwienie dodam, że skuteczne usunięcie jednej naklejki na miejsce drugiej jest bardzo problematyczne, czasochłonne i mało efektywne. I tak ostatecznie wszystko jest brudne, klejące, zamazane... A żaden WK nie pozwoli sobie z uwagi na koszty na jednokrotne wykorzystanie tablic czasowych tylko z uwagi na fakt kłopotu z wymianą nalepki.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
28 minut temu, blakop napisał:

WK nie pozwoli sobie z uwagi na koszty na jednokrotne wykorzystanie tablic czasowych

Ale to są koszty z kieszeni klienta 

Cytat

§ 5. 1. Organ rejestrujący pobiera opłatę za wydanie:
1) tymczasowych tablic samochodowych albo ich wtórnika – 30,00 zł;

 

Chyba czekają na awanturę z kimś, kto stwierdzi, że tablica przewiercona w celu przymocowania do pojazdu przez poprzedniego użytkownika nie odpowiada wzorowi z DzU

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jacdiag napisał:

Ale to są koszty z kieszeni klienta 

Ale koszt zamówienia  tablicy u producenta - za łożenia wielokrotnego użytku - na jeden raz to już koszt WK...

Poza tym tablica przewiercona co do zasady nie jest uznawana poza określonymi przypadkami za niezdolną do dalszego użycia.

A co z przerejetrowaniem w ramach tego samego powiatu i przewierconymi tablicami??? (normalnymi)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
26 minut temu, blakop napisał:

za łożenia wielokrotnego użytku

A jak to ma się do przepisu

Cytat

§ 28. 1. Numer rejestracyjny pojazdu stanowią litery i cyfry (cyfra) umieszczone na tablicy rejestracyjnej.
2. Każdemu pojazdowi przypisuje się jeden numer rejestracyjny.
3. Na tablicy rejestracyjnej zwyczajnej jest wytłoczony numer rejestracyjny barwy czarnej na białym tle, składający się
z wyróżnika województwa, wyróżnika powiatu i wyróżnika pojazdu.

7. Na tablicy rejestracyjnej tymczasowej jest wytłoczony numer rejestracyjny barwy czerwonej na białym tle, składający
się z wyróżnika województwa oraz wyróżnika pojazdu.

 

Dlaczego zwyczajna tylko dla jednego pojazdu, a tymczasowa "wielokrotna" skoro są w tym samym §

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k

5. Tablice rejestracyjne zwrócone organowi rejestrującemu, z zastrzeżeniem ust. 7, wycofuje się z użytku. Tablice te podlegają, co najmniej raz na kwartał, zniszczeniu w sposób uniemożliwiający ich powtórne wykorzystanie.

7. Zwrócone organowi rejestrującemu tablice rejestracyjne tymczasowe, które spełniają warunki techniczne określone w rozporządzeniu o rejestracji pojazdów, mogą zostać ponownie wydane.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czolgista

Czyli z w/w paragrafów wynika, jakoby tymczasowa tablica rejestracyjna wydana dla pojazdu A, powinna zostać schowana w archiwum i czekać na przypadek, gdy pojazd A znów będzie potrzebował tablicy tymczasowej. A sytuacja, że ta tablica krąży jeszcze na pojeździe B, C, D, E itd. nie powinna mieć miejsca.

Brzmi co najmniej absurdalnie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Czolgista napisał:

powinna zostać schowana w archiwum i czekać na przypadek, gdy pojazd A znów będzie potrzebował tablicy tymczasowej. A sytuacja, że ta tablica krąży jeszcze na pojeździe B, C, D, E itd. nie powinna mieć miejsca.

Może to dlatego, iż dzionek dopiero się zaczyna, jednak jakoś nie widzę z którego paragrafu i w którym jego miejscu, to wynika.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przypadek, że jednego dnia ( kilka godz. różnicy) wykonywałem dwóm różnym pojazdom badanie techniczne, posiadały ten sam nr rej. na tablicach tymczasowych i świat się nie zawalił, a może dlatego, że miały do tego różne nr VIN? :wink: :faint:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, cezary napisał:

Miałem przypadek, że jednego dnia ( kilka godz. różnicy) 

... za starych czasów, kiedy się samy rejestrowało że dostały ten sam nr ramy i na tą sama stacje trafiły ...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
11 godzin temu, blakop napisał:

A co z przerejetrowaniem w ramach tego samego powiatu i przewierconymi tablicami??? (normalnymi)

A nie jest przypadkiem tak, że wtedy przerejestrowanie jest tańsze o wartość tablic ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, duchu napisał:

Trojaczki ,same nie powstały

No nie, bo do tanga trzeba dwojga.

Tylko ciekawe jak in vitro zakwalifikować ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
Cytat

7. Zwrócone organowi rejestrującemu tablice rejestracyjne tymczasowe, które spełniają warunki techniczne określone w rozporządzeniu o rejestracji pojazdów, mogą zostać ponownie wydane.

W rozporządzeniu nie ma zapisu +/-

5 cm od brzegów tablicy w połowie wysokości są otwory Φ6 mm po śrubach mocujących

 

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.