Skocz do zawartości

decyzja zTDT na zbiornik


zoro

Rekomendowane odpowiedzi

Rok produkcji butli 2006.Protokół na butlę i wpis -następne badanie 2016 -07.Koniec eksploatacji 2026-07.Protokół wystawiony i odebrany w 2014 r.

Decyzja ważna do 2016 - 07.  i czy ta butla jest ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pierwszy post to raczej stwierdzenie faktu niż pytanie, bo gdzie pytajnik ? :silent:

35 minut temu, zoro napisał:

Protokół wystawiony i odebrany w 2014 r.

Zapewne duplikat protokołu i decyzji, który stracił ważność cztery "wiosny" temu.

 

41 minut temu, zoro napisał:

  i czy ta butla jest ważna.

Tak. Butla jest ważna, tylko dokumenty do niej są nieważne :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, zoro napisał:

przez 3 kolejne lata badania pozytywne.

Ktoś nie odróżnił terminu nastepnego badania od końca eksploatacji. W 2016 r właściciel powinien zrobić badanie butli i dostać decyzję na kolejne 10 lat, skoro koniec eksploatacji wypada na 2026 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bartek24 napisał:

 właściciel powinien zrobić badanie butli i dostać decyzję na kolejne 10 lat, skoro koniec eksploatacji wypada na 2026 r.

To, że koniec eksploatacji w 2026 nie oznacza, iż w 2016 dostałby na 10 lat decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mecher napisał:

nie oznacza, iż w 2016 dostałby na 10 lat decyzję.

No fakt, nie dodałem, że przy dobrych wiatrach dostanie na 10 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się z zapytaniem, jak właściwie rozumieć par. 6 ust. 7 zakresu? 

Cytat

Dla zbiorników gazu LPG, dla których nie określono numeru protokołu lub numeru decyzji wydanej przez 
właściwy organ dozoru technicznego, zamieszcza się numer zbiornika oraz datę ważności decyzji
wydanej przez ten organ.

Czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć, a najlepiej zobrazować przykładem sytuację przewidzianą w tym zapisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, aboz napisał:

Nie ma już tych decyzji

:OK:

A wyglądały podobnie jak obecne decyzje na windy lub inne urządzenia dźwigowe gdzie też nie ma nr. decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Podepnę się tutaj, Decyzja na butle wydana 07-03-2013 i ważna do: 2023-03 bez dokładnego dnia czyli wychodzi na to że jest ważna do 31.03.2023r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja błędnie wydana. Skoro ważność do "dnia", to powinien być on określony. Ja bym przyjął, że ważność do końca marca i dopisał sobie w rejestrze, jak wyglądała data w decyzji. Tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aboz napisał:

Decyzja błędnie wydana.

Wydana zgodnie z ówczesnym stanem prawnym. To z epoki gdy legalizacje manometrów kończyły się z końcem roku a analizatorów spalin z końcem miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielg539 napisał:

To z epoki gdy legalizacje manometrów kończyły się z końcem roku a analizatorów spalin z końcem miesiąca.

No nie. To ani manometr, ani analizator. Decyzja w treści ma dzień jako dookreślenie terminu ważności, a nie miesiąc. Mało tego, w przypadku określenia daty w tej postaci, to treść powinna brzmieć "do końca", chyba, że wynika to z przepisów szczegółowych, ale to nie w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2023 o 12:46, aboz napisał:

To ani manometr, ani analizator.

Ale to urządzenie podlegające pod dozór a niezależnie jaka instytucja dokonywała dozoru to metodologia wyznaczania terminów była taka sama.

W dniu 11.03.2023 o 14:55, adam1501 napisał:

Taka forma datowania wynika ze zmiany zapisów dniowych na miesięczne. Ta decyzja jest ważna do końca marca.

Dokładnie tak.

@aboz jak rozpoczynałem pracę w tym zawodzie to terminy wszystkich decyzji dozorowych na zbiorniki gazu wyznaczane były w formacie roku i miesiąca. Było to zbieżne z tym co wybite zostało na zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, smaug napisał:

Decyzje z tego okresu ta mialy

Tylko że od paru lat pracuje na stacji i nigdy takiej nie widziałem a miałem na pewno starsze decyzje, ale zawsze coś nowego się człowiek uczy w tej branży :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, bo trzeba znać źródło takiego datowania i do końca miesiąca naciągania. Więc albo zdobędziemy przepis, albo gdybanie pozostaje. Też się z takimi dokumentami spotkałem.

Jedyne co z takim sposobem datowania można zrobić, to do wyznaczania terminu kolejnego badania najlepiej przysposobić. A nie jakieś klocki-hocki, co to pojaiły się w projektach.

A z resztą komu ten dzień potrzebny.:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, BOY96 napisał:

Tylko że od paru lat pracuje na stacji i nigdy takiej nie widziałem

Ostatnio faktycznie takie decyzje są rzadkością ale jeszcze w ubiegłym tygodniu taka mi się trafiła. Do roku 2010 takie decyzje były normą a dopiero późniejsze miały termin wyznaczony na konkretny dzień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.