Skocz do zawartości

OBT dowód zatrzymany przez organ kontroli, niemożliwość wprowadzenie do cepik


OSKPM

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, wrc69 napisał:

Ta opcja włączy Ci się 5 października. Chciałeś "robić" za OKR czy Starostę?

Chciałem wprowadzić badanie do CEPIK, jak zwykle i uważam ten komunikat za błąd. Podobnie zresztą się dzieje się kiedy chcę wprowadzić pojazd "z większą wartością przebiegu rocznego od średnie dla danego pojazdu" oraz dla "pojazdu starszego niż 15 lat" - badanie takie wchodzi w trybie awaryjnym, co uważam za niczym nie popartą głupotę.

Edytowane przez OSKPM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa, dnia 3 września 2020 r. Poz. 1517

38) w art. 132:

e) po ust. 6 dodaje się ust. 6a w brzmieniu:

„6a. Zwrotu zatrzymanego dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, może dokonać również jednostka upoważniona do przeprowadzania badań technicznych po przeprowadzeniu badania technicznego odpowiadającego przyczynie zatrzymania, a w przypadku nie-prawidłowo wyznaczonego terminu badania technicznego – po jego ponownym ustaleniu, przez przekazanie do centralnej ewidencji pojazdów informacji o zwrocie.”;

art. 1 pkt 33 i pkt 38 l it. e, które wchodzą w życie po upływie miesiąca od dnia ogłoszenia

3 minuty temu, OSKPM napisał:

badanie takie wchodzi w trybie awaryjnym, co uważam za niczym nie popartą głupotę.

W patronacie Kklikam" akceptuj wynik" i po ponownym wysyłaniu badanie w trybie "normalnym" trafia do CEPiK-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za wcześnie zrobił aktualizację oprogramowania, która dostosowuje program do odblokowywania DR po 4.10.2020

I teraz coś takiego się ukazuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2020 o 10:59, OSKPM napisał:

Podobnie zresztą się dzieje się kiedy chcę wprowadzić pojazd "z większą wartością przebiegu rocznego od średnie dla danego pojazdu" oraz dla "pojazdu starszego niż 15 lat"

W obu przypadkach potwierdzasz ponownie wysyłkę i CEP normalnie takie badanie przyjmuje. To jest na wypadek gdybyś się pomylił. Zawsze wtedy możesz wrócić do BT, poprawić jeśli jest błąd i wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aboz napisał:

To jest na wypadek gdybyś się pomylił

Niby w czym mam się pomylić? W wieku auta? Ponad 15 lat to u mnie norma, co drugie sprowadzone własnie tyle ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Np. w dacie pierwszej rejestracji, zamiast 2010 wpisując 2001. Dostajesz komunikat i wiesz, że coś może być na rzeczy. Jeśli pojazd jest faktycznie z 2001 to potwierdzasz wysyłkę i po temacie. O przebiegu nie wspominam, bo to oczywiste.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działanie wybiórcze. Może lepiej wymusić na diagnoście sprawdzenie poprawności wszystkich pól formularza i nakazać mu przeklikiwać każdą wstawioną wartość osobno :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.