Skocz do zawartości

Od kiedy Stacja zdejmuje blokadę na DR ?


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, czmarek1 napisał:

Tak to wygląda np. jeżeli policjant zaznaczy kod "bezpieczeństwo' a diagnosta "wypadek " wtedy jest pewnie konflikt i nie można odblokować

I tak mogło być - Policjant wpisał zagrożenie bezpieczeństwa, ale ja wybrałem KRD-wypadek z uwagi na uszkodzenia które wymienił w skierowaniu: uszkodzony pas przedni, zderzak, maska, reflektor prawy, błotnik prawy. (na marginesie wynik badania N).

Wtedy ikona zwrot zatrzymanego dokumentu była nieaktywna - ale dziś gdybym chciał zrobić korektę tego badania z wynikiem P to ikona jest już aktywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na pokwitowaniu pisało KOLIZJA /WYPADEK? czy też  pisało zagrożenie bezpieczeństwa i wymieniono uszkodzone elementy?. Ja jeśli nie widzę słowa KOLIZJA/ WYPADEK to nie widzę też podstaw do robienia powypadkowego. Uszkodzony zderzak, lampy czy maska mogą powstać nie tylko podczas kolizji na drodzę. W tym wypadku to warunki techniczne i tak też odczytuje skierowanie jako WARUNKI TECHNICZNE okrd a nie WYPADEK.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mecher napisał:

Nie chciało się nawet na pierwszą stronę TEGO TEMATU popatrzeć ?

Przepraszam, czytałem ale z rana mi umknęło, jest mowa o okozaniu jedynie, teraz doczytałem. Miałem pojazd z zatrzymanym DR i wyszła rozbieżność. Na pokwitowaniu było wpisane: brak aktualnych badań technicznych i niesprawne oświetlenie zewnętrzne. Jak pobrałem dane z CEPIK, to wyskoczyło tylko BBT - brak aktualnych badań. Czyli policjant  na powkietowaniu napisał więcej, a zaznaczył tylko BBT w systemie, bo wegług pokwitowania powinno być jeszcze np. PZB - pojaz zagraża porządkowi ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, sebeklca napisał:

OKRD nie ma możliwości zaznaczenia więcej niż jednego punktu, stąd takie kwiatki jak w CEP brak badań technicznych, a na pokwitowaniu brak badań i np łyse opony. 

To w taki razie robiąc badanie sugerujemy się tym, co na pokwitowaniu, czy tym co w CEPIK?? Bo od tego też zalezy zakres badania??

Kolejne kwiatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafi90 napisał:

Jak nie ma jak ? miałem przyczepę z zatrzymanym DR i w CEP było 3 oddzielne usterki zaznaczone

Kodów usterek można wpisać kilka, ale czy można wpisać kilka przyczyn powodu zatrzymania DR? Logika podpowiada, że nie powinno być takiej możliwości, bo zatrzymanego DR nie można ponownie zatrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że w CEPiK-u można odblokować DR na podstawie kodu np: BBT czy PZB. Jeżeli OKRD zatrzyma DR za brak BT a dodatkowo odnotuje niesprawne oświetlenie to najprawdopodobniej zostanie wpisany tylko kod BBT a kodu PZB nie da się wpisać jako drugiej przyczyny zatrzymania DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ym momencie CEPIK przyjmuje zwroty elektronicznych zatrzymań tylko dla powodów PZP i WOS. Samo COI w żaden sposób nie ustosunkowuje się do pytań o to jak się ma rozporządzenie (czyli możliwość odblokowania PZP, PZB, BBT i WOS), do tego co się dzieje na serwerach CEPIK i dlaczego walidacja zwrotów jest niepoprawna. Sytuacja występuje w każdym programie dostępnym na rynku, nie ma wyjątków ;)

A na środowisku testowym (3.10.2020) przed wdrożeniem poprawek do systemu produkcyjnego dostępnego dla wszystkich SKP, była możliwość odwieszania dowodów przy wszystkich 5ciu powodach. W poniedziałek rano 5.10.2020 wyskakiwały błędy i możliwe było odwieszanie tylko przy PZP i WOS, natomiast w dniu dzisiejszym rano przeszło bez problemu PZB... by 30 minut temu już wychodził komunikat zwrotny z CEPIK że znowu możliwe jest odwieszanie tylko przy PZP i WOS.

Long story short - jest niesamowity "nieporządek", ciągłe zmiany, CEPIK ma to gdzieś, SKPy i producenci programowania mają sobie radzić sami i improwizować, czasem poza przepisami prawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Boże! nikt z decydentów się nie przejął i nie przejmuje, za to rzesza diagnostów nie może tego zdzierżyć. W imię czego tak zaciekle staracie się dowieść, że enty nieudolny przepis jest do d...y? 

Przecież naszym zadaniem jest wykonać żądane badanie i to należy zrobić, a jak reszta jest nie do zrealizowania z poziomu diagnosty pozostaje stary utarty szlak. A to że szlag może trafić klienta, trudno, może dać wyraz swojej frustracji przy urnie co i tak nie zmieni nieudolności "rządzicieli". Kółko się zamyka i w tej pętli diagnosta jest sam. I musi z tym żyć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek z wczoraj, program Stacja, samochód osobowy pokolizyjny (zderzak, reflektor, błotnik), po zaznaczeniu okienka "Zwrot zatrzymanego ..." i próbie wysyłki do Cepik wyskakuje komunikat :

Odblokowanie DR.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"BŁĄD W CEP (PZB)!

Próba zwrotu zatrzymanego elektronicznie dowodu rejestracyjnego z kodem PZB kończy się błędem:

"Wykonanie zwrotu przez SKP jest możliwe jedynie dla dokumentów zatrzymanych na podstawie art. 132 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym (DICT097_PZP, DICT097_WOS). Przekazany dokument jest zatrzymany z powodem: DICT097_PZB."

Problem jest zgłoszony do Help Desk CEPiK i dotyczy tylko badań dodatkowych np. skierowany przez OKRD po wypadku. W takich przypadkach do czasu usunięcia błędu zalecamy oddać czynność zwrotu dowodu rejestracyjnego, tak jak dotychczas, w ręce Policji lub Wydziału Komunikacji."   źródło  ITS

Edytowane przez pablos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się tej dyskusji, ale nigdzie nie mogę znaleźć,  definicji  co wchodzi w zakres tego PZP ? Mógłby ktoś podać taką informację ? Doszukałem się jedynie materiałów dydaktycznych Policji w Katowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.