Skocz do zawartości

Zatrzymany DR za usterki a OBT


Efendi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wykonujecie OBT na "żądanie" klienta jeżeli w Cepiku widnieje zatrzymanie DR za usterki/kolizję. Klient nie ma pokwitowania z Policji i twierdzi, że odblokuje DR na komendzie.

Wiadomo, że SKP nie odblokuje zatrzymania w systemie ale chodzi o sam fakt czy robić OBT czy nie widząc taki zapis w Cepiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Chodzi bardziej o podstawę prawną - "nie można zrobić OBT bo ma pan zatrzymany DR za coś tam". Wiadomo zakresy DBT i OBT się różnią w przypadku kolizji i tylko to wg mnie może być podstawą do odmowy OBT. Gorzej gdy zatrzymanie DR  dotyczy usterek tu zakresy badań się pokrywają - co wtedy.

Dla całkowitej jasności w temacie klient ma ważne OBT a chce następne do odwieszenia zatrzymanego DR (w jego przekonaniu, że to mu wystarczy).

Edytowane przez Efendi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś może być?

„6a. Zwrotu zatrzymanego dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, może dokonać również jednostka upoważniona do przeprowadzania badań technicznych po przeprowadzeniu badania technicznego odpowiadającego przyczynie zatrzymania, a w przypadku nieprawidłowo wyznaczonego terminu badania technicznego – po jego ponownym ustaleniu, przez przekazanie do centralnej ewidencji pojazdów informacji o zwrocie.”;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Efendi napisał:

Czy wykonujecie OBT na "żądanie" klienta jeżeli w Cepiku widnieje zatrzymanie DR za usterki/kolizję.

Nie ma podstawy prawnej żeby odmówić (w sensie że OBT można wykonać zawsze na podstawie  DR czy KP, nawet bez pokwitowania). A czy mu na tym odblokują DR w WK czy na komendzie to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Efendi napisał:

Czy wykonujecie OBT na "żądanie" klienta

Tak i po " szeryfowemu " w uwagi można dorzucić :

Cytat

Na wniosek klienta wykonano okresowe badanie techniczne pojazdu, które nie powinno stanowić podstawy zwrotu zatrzymanego dowodu rejestracyjnego z powodów innych niż "brak aktualnego badania technicznego pojazdu".

Cytat zapożyczony bez zgody jego właściciela ( brak kontaktu ) - wszystko biorę osobiście na klatę.  :evil:

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "majstersztyk" był już przerabiany. ;-)

Mam info z cepiku o zatrzymaniu dowodu, to najpierw czynności z tym powiązane zrobię, a dopiero po tym do klienckich życzeń przystąpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Efendi napisał:

Klient nie ma pokwitowania z Policji i twierdzi, że odblokuje DR na komendzie.

Chyba tu na forum jest legenda że policjant zza biurka odblokował na słowo klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a spytam w ciekawości - w CEP nie ma żadnych ograniczeń co do korzystania z pojazdu? W sensie zakaz dalszej jazdy bo to często jest pisane przy pokolizyjnych autach.

Bo coś mi świta że jest formatka do wybrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2020 o 22:34, Nikita_Bennet napisał:

w CEP nie ma żadnych ograniczeń co do korzystania z pojazdu?

Być może coś jest, ale SKP widzi tylko info o samym zatrzymaniu i skrótowiec dotyczący przyczyny. A te ostatnie, jak wiadomo, mają szeroki zakres. No może poza BBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam z ciekawości bo ostatnio przeglądałem i jak wprowadza się za usterki to rozwija się lista ograniczeń z tego co kojarzę. Niestety nie ja byłem zatrzymującym i nie bardzo było jak się przyjrzeć bo nie moje konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.