Skocz do zawartości

Motocykl Dniepr MT-10 - Zabytek


Sucre9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pojazd Dniepr z kompletem dokumentów (DR, tablice, cło opłacone) zaświadczenie od konserwatora o wpisie do ewidencji, Chciałbym zarejestrować pojazd jako zabytkowy. Mogę zrobić przegląd zgodności z warunkami technicznymi, zabytek + przed pierwszą rejestracją, i z tymi dokumentami do WK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mecher napisał:

Jak coś, to ja tą stronkę znam (...)

Ja wcale nie przeczę, ale po ostatnich " perturbacjach z przeglądarkami - u Ciebie "  pomyślałem, że małymi kroczkami odnawiasz zasoby. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sucre9 napisał:

dowód rejestracyjny jest zza wschodniej granicy, nie ma to znaczenia

Do badania zgodności DR jest niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, danielg539 napisał:

Do badania zgodności DR jest niepotrzebny.

Mam jeszcze jeden motocykl, ale bez DR i tablicy rejestracyjnej, posiadam zaświadczenie od konserwatora. Muszę pobierać czerwone tablice do przeglądu ? Czy jechać przyczepka z motocyklem, zrobić przegląd i do WK ?

Edytowane przez Sucre9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, nie mogę znaleźć odpowiedzi co w przypadku pojazdu Romet Pony - motorynka. Brak fabrycznie drogomierza i tabliczki. Badanie co do zgodności z zabytkiem. Co wpisać w uwagach ? Dzięki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sucre9 napisał:

Brak fabrycznie drogomierza

To w niczym nie przeszkadza.

4 godziny temu, Sucre9 napisał:

i tabliczki

Właściciel powinien wystąpić o decyzję dla tabliczki zastępczej. Taki wymóg wynika z par. 2 ust. 9 rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscowy WK wymaga w przypadku pojazdu zarejestrowanego na terenie kraju wszystkich niezbędnych rzeczy przy rejestracji nawet na zabytek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2021 o 18:58, Sucre9 napisał:

Miejscowy WK wymaga

Jako właściciel pojazdu  składasz na dziennik  i w oświadczeniu o nieposiadaniu DR odsyłasz  do lektury. Prawo o ruchu drogowym,  konkretnie Art. 72.

Jako  diagnosta odsyłasz do rozporządzenia w sprawie badań co do zgodności a tam nie ma mowy o DR, PC czy TR, stan faktyczny porównujesz z wnioskiem o przeprowadzenie badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2021 o 15:06, michal_k napisał:

To w niczym nie przeszkadza.

Właściciel powinien wystąpić o decyzję dla tabliczki zastępczej. Taki wymóg wynika z par. 2 ust. 9 rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych.

a od kiedy ? pojazd fabrycznie nie był wyposażony i miec nie musi....

W dniu 9.01.2021 o 18:58, Sucre9 napisał:

Miejscowy WK wymaga w przypadku pojazdu zarejestrowanego na terenie kraju wszystkich niezbędnych rzeczy przy rejestracji nawet na zabytek 

 

to niech właściciel poprosi o odmowe  rejestracji na pismie spowodowana brakiem tablicy celem skierowanie sprawy do SKO

W dniu 10.01.2021 o 13:40, jarek1 napisał:

Każdy Wydział na swój strój ,a przepisy swoje

 

no raczej nie.... juz kilka WK naÓmiałem że nie są państwem w państwie, właśnie w tego typu sprawach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, motonita napisał:

pojazd fabrycznie nie był wyposażony i miec nie musi....

Dla TZ nie ma wyłączeń ani okresów przejściowych, więc jeśli pojazd jej nie posiada fabrycznie, to powinien mieć umieszczoną TZZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, motonita napisał:

pojazd fabrycznie nie był wyposażony i miec nie musi....

To może i numeru mieć nie musi jeśli nie miał fabrycznie? Na nadanie numeru i wykonywanie tabliczek są stosowne przepisy - jasne i jednoznaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, aboz napisał:

Dla TZ nie ma wyłączeń ani okresów przejściowych, więc jeśli pojazd jej nie posiada fabrycznie, to powinien mieć umieszczoną TZZ.

no chyba żartujesz :) zmuszał byś do ingerencji w pojazd.... prawo nie działa wstecz :) jak fabrycznie nie miał i ówczesne przepisy to dopuszczały to dalej nie musi mieć :) ... to tak jak byś każdemu T25a kazał nabijac numery....

30 minut temu, michal_k napisał:

To może i numeru mieć nie musi jeśli nie miał fabrycznie? Na nadanie numeru i wykonywanie tabliczek są stosowne przepisy - jasne i jednoznaczne.

no właśnie :) pokaż mi gdzie masz nabity numer ramy na jawie 50 Mustang p23 oprócz tabliczki znamionowej.....

albo na ciągniku T25a zwanym Władymirec :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.