Skocz do zawartości

Motocykl Dniepr MT-10 - Zabytek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pojazd Dniepr z kompletem dokumentów (DR, tablice, cło opłacone) zaświadczenie od konserwatora o wpisie do ewidencji, Chciałbym zarejestrować pojazd jako zabytkowy. Mogę zrobić przegląd zgodności z warunkami technicznymi, zabytek + przed pierwszą rejestracją, i z tymi dokumentami do WK ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Mecher napisał:

Jak coś, to ja tą stronkę znam (...)

Ja wcale nie przeczę, ale po ostatnich " perturbacjach z przeglądarkami - u Ciebie "  pomyślałem, że małymi kroczkami odnawiasz zasoby. :smile:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
2 godziny temu, Sucre9 napisał:

dowód rejestracyjny jest zza wschodniej granicy, nie ma to znaczenia

Do badania zgodności DR jest niepotrzebny.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, danielg539 napisał:

Do badania zgodności DR jest niepotrzebny.

Mam jeszcze jeden motocykl, ale bez DR i tablicy rejestracyjnej, posiadam zaświadczenie od konserwatora. Muszę pobierać czerwone tablice do przeglądu ? Czy jechać przyczepka z motocyklem, zrobić przegląd i do WK ?

Edytowane przez Sucre9
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Witam, nie mogę znaleźć odpowiedzi co w przypadku pojazdu Romet Pony - motorynka. Brak fabrycznie drogomierza i tabliczki. Badanie co do zgodności z zabytkiem. Co wpisać w uwagach ? Dzięki za pomoc !

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
4 godziny temu, Sucre9 napisał:

Brak fabrycznie drogomierza

To w niczym nie przeszkadza.

4 godziny temu, Sucre9 napisał:

i tabliczki

Właściciel powinien wystąpić o decyzję dla tabliczki zastępczej. Taki wymóg wynika z par. 2 ust. 9 rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, a co w przypadku gdy jest zaświadczenie konserwatora, DR a brak jest tablicy rejestracyjnej ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejscowy WK wymaga w przypadku pojazdu zarejestrowanego na terenie kraju wszystkich niezbędnych rzeczy przy rejestracji nawet na zabytek 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k

Ale wymaga do czego? Jeśli do rejestracji to nie problem diagnosty (właściciel złoży stosowne oświadczenie).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wojteczek
W dniu 9.01.2021 o 18:58, Sucre9 napisał:

Miejscowy WK wymaga

Jako właściciel pojazdu  składasz na dziennik  i w oświadczeniu o nieposiadaniu DR odsyłasz  do lektury. Prawo o ruchu drogowym,  konkretnie Art. 72.

Jako  diagnosta odsyłasz do rozporządzenia w sprawie badań co do zgodności a tam nie ma mowy o DR, PC czy TR, stan faktyczny porównujesz z wnioskiem o przeprowadzenie badania.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2021 o 15:06, michal_k napisał:

To w niczym nie przeszkadza.

Właściciel powinien wystąpić o decyzję dla tabliczki zastępczej. Taki wymóg wynika z par. 2 ust. 9 rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych.

a od kiedy ? pojazd fabrycznie nie był wyposażony i miec nie musi....

W dniu 9.01.2021 o 18:58, Sucre9 napisał:

Miejscowy WK wymaga w przypadku pojazdu zarejestrowanego na terenie kraju wszystkich niezbędnych rzeczy przy rejestracji nawet na zabytek 

 

to niech właściciel poprosi o odmowe  rejestracji na pismie spowodowana brakiem tablicy celem skierowanie sprawy do SKO

W dniu 10.01.2021 o 13:40, jarek1 napisał:

Każdy Wydział na swój strój ,a przepisy swoje

 

no raczej nie.... juz kilka WK naÓmiałem że nie są państwem w państwie, właśnie w tego typu sprawach

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, motonita napisał:

pojazd fabrycznie nie był wyposażony i miec nie musi....

Dla TZ nie ma wyłączeń ani okresów przejściowych, więc jeśli pojazd jej nie posiada fabrycznie, to powinien mieć umieszczoną TZZ.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
6 godzin temu, motonita napisał:

pojazd fabrycznie nie był wyposażony i miec nie musi....

To może i numeru mieć nie musi jeśli nie miał fabrycznie? Na nadanie numeru i wykonywanie tabliczek są stosowne przepisy - jasne i jednoznaczne.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, aboz napisał:

Dla TZ nie ma wyłączeń ani okresów przejściowych, więc jeśli pojazd jej nie posiada fabrycznie, to powinien mieć umieszczoną TZZ.

no chyba żartujesz :) zmuszał byś do ingerencji w pojazd.... prawo nie działa wstecz :) jak fabrycznie nie miał i ówczesne przepisy to dopuszczały to dalej nie musi mieć :) ... to tak jak byś każdemu T25a kazał nabijac numery....

30 minut temu, michal_k napisał:

To może i numeru mieć nie musi jeśli nie miał fabrycznie? Na nadanie numeru i wykonywanie tabliczek są stosowne przepisy - jasne i jednoznaczne.

no właśnie :) pokaż mi gdzie masz nabity numer ramy na jawie 50 Mustang p23 oprócz tabliczki znamionowej.....

albo na ciągniku T25a zwanym Władymirec :)

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k

Cytowałem już przepis rozporządzenia, który wymaga tabliczki zastępczej. Dalsza dyskusja chyba jest zbędna.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.