Skocz do zawartości

Tajemnicze przewody na słupach


sad_madman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Możliwe, że część osób o tym wie ale ja na przykład nie wiedziałem. Jakiś czas temu zaczęło mnie zastanawiać dlaczego na słupach (w różnych wsiach) pojawiają się światłowody.  Wygląda to mniej więcej tak (zdjęcie pobrane z internetu).

Jak się okazuje duża część osób nawet tego nie zauważyła, inni widzieli ale nie wiedzieli do czego (np. ja). Obecnie jest tego pełno. Poniżej wyjaśnienie:

 

 

Trochę poszperałem i okazało się, że jest to projekt współfinansowany przez Unię Europejską:

Program: Program Operacyjny Polska Cyfrowa

Działanie: 1.1. Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach

Perspektywa: 2014 - 2020 (nie mogę jednak znaleźć informacji do kiedy inwestycja powinna się zakończyć).

 

Tutaj jest mapa gdzie można sprawdzić czyi dom jest przewidziany do instalacji takiego przyłącza:

https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/?fbclid=IwAR0jjtNpqNx1wT7NmwQidszGfWkhkF4XBvqaedKcZ9nu_ZAAsRqujR9tEB0

Warto też wejść na stronę firmy, która przy danej miejscowości jest ujęta jako "beneficjent". Tam też mogą znajdować się mapy (w przypadku firmy z mojego regionu tak jest) gdzie są nie tylko zaznaczone punkty oznaczone jako w "realizacji" ale także te określone jako "planowane". 

siwatlo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko jaka będzie tego jakość bo wg mapki u mnie też jest w realizacji ale jeszcze na słupach nic nie ma. Bo wiadomo ze nowe to może będzie hulać, ale żeby tylko operator był też taki żeby to ładnie hulało.

W mojej wiosce to jedynie droga radiówka o małej prędkości lub z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Andrzej89 napisał:

Bo wiadomo ze nowe to może będzie hulać, ale żeby tylko operator był też taki żeby to ładnie hulało.

Na mapie, która jest odpowiedzialna za montaż w naszym regionie są wyszczególnieni tacy operatorzy (w załączniku)

6 minut temu, Jacdiag napisał:

Spotkałem się z opiniami, że u nich na wioskach przewody się pojawiły np. w 2015 ale do tej pory nie mają możliwości z tego korzystać.

 

 

 

operator.jpg

Edytowane przez sad_madman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.