Skocz do zawartości

Spadek kradzieży aut w Polsce


berecik

Rekomendowane odpowiedzi

W ubiegłym roku każdego dnia ginęło w Polsce średnio 110 samochodów osobowych i blisko 70 tablic rejestracyjnych - poinformował w piątek instytut Samar, opierając się na danych Komendy Głównej Policji.

 

 

Najczęściej kradziony był Volkswagen Passat - w 2005 r. średnio ginęło 8 aut tej marki dziennie.

 

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w 2005 roku zostało skradzionych w Polsce 50 tys. 484 pojazdy, w tym 40 tys. 274 samochody osobowe (najmniej od ponad 10 lat), 4 tys. samochodów dostawczych i furgonów, 2 tys. 135 motocykli i motorowerów, 1.931 innych pojazdów, przyczep, ciągników, 1.861 samochodów ciężarowych oraz 282 autobusy i mikrobusy.

 

W 2004 roku skradziono 57 tys. 673 pojazdy, czyli o 7.169 więcej niż w 2005 roku.

 

Tradycyjnie już najwięcej aut osobowych skradziono w Warszawie - 8.104 sztuki. Również w przypadku samochodów ciężarowych Warszawa zajmuje pierwsze miejsce - 698 skradzionych egzemplarzy.

 

Z danych policji wynika, że najwięcej skradzionych samochodów zgłoszono w Warszawie - 9.616 egzemplarze (w tym najwięcej Fiatów Seicento - 813 sztuk).

 

źródło PAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
- Dlaczego Anglia wiedzie prym w kradzieżach skoro tam kierownica nie jest po właściwej stronie?

 

- (śmiech) Sam bardzo długo się nad tym zastanawiałem. Zwłaszcza, że w 2002 roku w Anglii i Walii skradziono ponad 300 tys. pojazdów, a w sąsiedniej Irlandii jedynie 137 sztuk. Okazuje się, że irlandzkie prawo zezwala na zabezpieczenie majątku przestępców już wówczas, kiedy zatrzyma się sprawcę i postawi mu zarzuty. Sprawca ma siedem lat, aby udowodnić, że jego majątek pochodzi legalnych źródeł. Jeżeli tego nie zrobi przepada on na rzecz skarbu państwa. Więc nie opłaca się kraść. Jeżeli chodzi o samą Anglię, liczba kradzieży aut zależy przede wszystkim od łatwości wywiezienia samochodu z kraju. Jest tam bardzo duży ruch morski, a praktycznie nie ma kontroli celnej. Samochody trafiają przede wszystkim do krajów afrykańskich.

 

Prawda, jakie proste ? Aż banalne w swojej prostocie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No banalne. U nas kradzież spadają a tam rosną czyli? Wszystkie ,,zawody" nie tylko hydralulicy są poszukiwani w Anglii. Poprostu ludzie wyjeżdżają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawca ma siedem lat, aby udowodnić, że jego majątek pochodzi legalnych źródeł. Jeżeli tego nie zrobi przepada on na rzecz skarbu państwa. Więc nie opłaca się kraść.

Bardziej to miałem na myśli ...

Tylko komu na tym zależy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Psuj ma na takie "luksusowe" auto

 

::D ::D::D

 

Dobra dobra... dzisiaj byłem na myjni i przekonałem się, że moje auto jest jednak granatowe i blachy rej. są białe a nie szare...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj to Ty nie myjesz swojej bryki?

 

Myję... umyłem 40 min temu.. dwa dni jeżdżenia do roboty i znowu będzie szara...

 

[ Dodano: 28-12-2006, 10:37 ]

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.