Skocz do zawartości

Silnik benzynowy w dieslu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy da się wyprostować sprawę : BMW w dokumentach silnik diesla 320d, a faktycznie założony jest silnik benzynowy. Do tej pory ktoś badania robił a teraz zrobił się problem.

Więc jaki powinien być wynik badania?

Odnośnik do odpowiedzi
Rafi90

Jeśli oryginalnie, a tylko w DR jest błąd to oczywiste omyłki, jeśli była zmiana rodzaju zasilania to już z lekka problem. Na tabliczkach znamionowych BMW pisze zazwyczaj kod silnika np N47, M57 itd

Odnośnik do odpowiedzi
Bartek24

Może tylko rodzaj paliwa jest źle wpisany. Zwróć na pojemność i moc od jakiego silnika są wpisane.

Odnośnik do odpowiedzi
danielg539
Godzinę temu, Dan75 napisał:

w dokumentach silnik diesla 320d

49 minut temu, Bartek24 napisał:

Może tylko rodzaj paliwa jest źle wpisany.

Oj, chyba nie tylko o rodzaj zasilania się rozchodzi.

Odnośnik do odpowiedzi
dominik_z
1 godzinę temu, Dan75 napisał:

Więc jaki powinien być wynik badania?

widziałem wynik badania "znanej" terenówki pewnego Pana z popularnego kanału YT zaczynającego się na terenwizja. 
Koleś przerobił patrola motując do niego 3.0 diesla z BMW, wynik badania P  z usterką 0.2.e, jak widać da się :D 

Odnośnik do odpowiedzi
Czolgista

Ostatnio miałem BT, gdzie w poprzednim roku diagnosta wpisał 0.2.e. Więc szukałem tych niezgodność, ale wszystko zgodne z DR.

Tak się zastanawiam, czy przypadkiem program do BT nie namieszał.

Odnośnik do odpowiedzi
cezary
1 minutę temu, Czolgista napisał:

Więc szukałem tych niezgodność, ale wszystko zgodne z DR.

A może klient zastosował się do sugestii diagnosty i wykonał czynności powodujące usunięcie usterki, i dlatego już jej nie ma. :wink:

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, IVVO napisał:

Wejdź do etk bmw - i sprawdź jak wyszedł z fabryki

Wg katalogu po vin wychodzi właśnie 320d. Czyli tak jak w dokumentach

Odnośnik do odpowiedzi
Rafi90

A na tabliczce znamionowej jest kod silnika N47 lub M47? Jeśli to faktycznie był klekot to ZK + opinia rzeczoznawcy jeśli potrzebujesz (ja np bym wymagał jeśli zamiast 2.0d było by wsadzone 3.0 o 100 koni mocniejsze)

• Piwo 1
Odnośnik do odpowiedzi