Skocz do zawartości

Pilna pomoc w sprawdzeniu homologacji e13*2002/24*0247*


meweric1

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli mamy podobną sytuację, jak w przypadku usunięcia środkowego miejsca w kanapie przy homologacji osobówki na ciężarówkę. Niby miejsce zlikwidowano (tak przynajmniej z dokumentów wynika) a w praktyce olano temat, lub co najwyżej środkowy pas odkręcono lub schowano pod kanapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale jak napisałeś to chociaż z dokumentów wynika, że usunięto miejsca. A tutaj fizycznie i w dokumentach jest źle. Auto tak śmiga po polskich drogach od 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla podanej nie ma, ale dla PL*2094*1 maksymalna liczba miejsc wynosi 5 i jest to samochód cięzarowy.

W dniu 16.01.2024 o 16:28, radekd2 napisał:

Auto fizycznie nadal ma 7-miejsc. Dwa rządy siedzeń, kratka i w bagażniku kolejne dwa miejsc siedzące. Wszystko wygląda profesjonalnie jak wypuszczone przez fabrykę.

To ktoś sobie przywrócił 7 miejscowe. W pierwszym etapie były to samochody osobowe z liczba miejsc 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, LimonQ napisał:

To ktoś sobie przywrócił 7 miejscowe.

A w WK ślepi i to klepnęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK pojazdu nie widzi, opierają się na tym co diagnosta opisze w zaświadczeniu.

Choć może i diagnosta nie widział, bo właściciel demontował przed badaniem ?

Więc tu bym akurat tak nie szarżował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cezary napisał:

L6e  Rodzaj - SAMOCHODOWY INNY, Podrodzaj  - CZTEROKOŁOWIEC LEKKI

Potrzebuję jeszcze masy pojemność i moc.

e13*2002/24*0651

Edytowane przez markes30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, markes30 napisał:

Potrzebuję jeszcze masy pojemność i moc.

 

Z jakiego to kraju? Nie ma dowodu rejestracyjnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, czy mógłbym prosić o sprawdzenie homologacji pojazdu:

VIN: VGAX1AAAAE0002189

nr homo: e2*2002/24*0056

z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję rurek777. Kupiłem tego trójkołowca bez wiedzy, że musi być wpisana kategoria L5e w dowodzie rejestracyjnym. Teraz nie wiem jak można rozwiązać ten problem. Motocykl jak wiele innych tego samego modelu, bez żadnych zmian konstrukcyjnych, ale brakuje tego wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, andrzejzietek napisał:

musi być wpisana kategoria L5e w dowodzie rejestracyjnym.

Do czego i na jakiej podstawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba,żeby i oczywiście na kat.B prawa jazdy,ale wg mnie to nie musi być w dr wpisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, krzysieknowak napisał:

wg mnie to nie musi być w dr wpisane.

Dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie tu jest problem całej sprawy. Diagnosta z którym się dzisiaj kontaktowałem stwierdził, że bez tego wpisu w dowodzie można prowadzić pojazd tylko z prawkiem kat.A. Pytałem w WK i tam Pan stwierdził, że mimo, że widzi w systemie L5e nie może dopisać tej kategorii i homologacji do dowodu bez dokumentu od producenta. Stwierdził również, że w razie wypadku czy kolizji ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania w sytuacji gdy kierowcą będzie człowiek bez kat.A. Mnie to dziwi, ponieważ motocykl spełnia wszystkie warunki, znajomy ma bliźniaczy sprzęt i wszystko w dowodzie to samo, oprócz właśnie wpisu L5e i homologacji. U mnie mam puste pola. 

Dodatkowo okazuje się, że motocykl kupiony w salonie w Niemczech (jako nowy) mógł zostać zarejestrowany bez wpisu L5e, ale zastanawia mnie w takim razie skąd informacja w systemie (załączona przez rurek777), że ten motocykl jest L5e. Dla mnie do wczoraj temat był czarną magią, także przepraszam z góry jeżeli piszę farmazony, ale kilka telefonów w różne miejsca i nikt nie jest w stanie powiedzieć - masz B możesz jeździć i nic za to nie grozi lub kupiłeś bubel prawny i bez kat.A zwróć go jak najszybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, andrzejzietek napisał:

Diagnosta z którym się dzisiaj kontaktowałem stwierdził, że bez tego wpisu w dowodzie można prowadzić pojazd tylko z prawkiem kat.A.

Bzdury opowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy przeczytać co na ten temat mówi ustawa o kierujących pojazdami, bo to w niej zawarte są wymagania dotyczące poszczególnych kategorii PJ. A mamy tam taki zapis

Cytat

4) kategorii B uprawnia do kierowania:
a) motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg, lub motocyklem trójkołowym, pod warunkiem że osoba posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat,

Żadnych wymagań co do kategorii homologacyjnej nie ma. Co nie zmienia faktu, że nie każdy motocykl posiadający trzy koła jest motocyklem trójkołowym.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość, że w Niemczech ten pojazd był zarejestrowany jako L3e i stąd brak wpisu w polskim dowodzie jakiegokolwiek? Pytam, ponieważ nie posiadam dokumentacji niemieckiej i zastanawiam się czy mógł być od nowości wpisany jako L3e 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, andrzejzietek napisał:

A czy jest możliwość, że w Niemczech ten pojazd był zarejestrowany jako L3e i stąd brak wpisu w polskim dowodzie jakiegokolwiek?

Bardzo często jest tak, że z zagranicznych DR nie jest przepisywany numer homologacji ani kategoria homologacyjna. Musiałbyś dotrzeć do pierwszego urzędu w Polsce, który ma kopie niemieckich dokumentów (inaczej to nic nie wnoszące gdybanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.