Skocz do zawartości

Pasy bezpieczeństwa w autobusach


Anddiag1
 Share

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego w autobusach komunikacji miejskiej nie ma pasów bezpieczeństwa dla kierowcy, chodzi mi o podstawę prawną wyłączającą te pojazdy z warunków technicznych par.11 pkt 1 ust 7 i 8. Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to u nas bywa, są regulacje, są przepisy i jest komunikat.

 👉 https://www.prawodrogowe.pl/informacje/ekspert-wyjasnia/pasy-bezpieczenstwa-w-autobusie

 

👉 https://www.wnp.pl/wiadomosci/komunikacja-od-pazdzienika-2007-autobusy-musza-miec-pasy-bezpieczenstwa,9844.html

Cała reszta w regulaminach 14, 17, 80 EKG ONZ ale ciężko cokolwiek o siedzeniu szofera wyczytać.:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mu tak tak homologację dali i punktów kotwiczenia nie ma to tak ma i co Panie zrobisz jak nic nie zrobisz:)) Jeszcze warunki §11.1.8.c  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2021 o 13:09, Anddiag1 napisał:

chodzi mi o podstawę prawną wyłączającą te pojazdy z warunków technicznych par.11 pkt 1 ust 7 i 8. Dzięki za podpowiedź.

Chyba rozchodzi się o § 11 ust. 1, pkt 7 i 8. Przeczytaj do końca pkt siódmy, tam jest odpowiedź na Twoje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Adam ale osoba jak Paprock, o niskiej percepcji, nie daje sobie rady z tym paragrafem. Ja się domagam, ja żądam wyjaśnień w systemie zerojedynkowym. Ja oczekuję rozprawki na temat punktów kotwiczenia i pasów bezpieczeństwa co do ich niemania/nieposiadania w aucie. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przytoczonym zapisem punktów kotwiczenie nie wymaga się dla autobusów, które przewożą pasażerów stojących "...nie stosuje się do pojazdu z nadwoziem otwartym oraz autobusu przeznaczonego do przewozu pasażerów stojących..."

Autobus komunikacji miejskiej jest właśnie tego typu pojazdem. W następnym punkcie mamy takowe stwierdzenie "...w pasy bezpieczeństwa na siedzeniach wyposażonych w punkty kotwiczenia; przepis stosuje się do: ..." dalej "...siedzeń w pojazdach innych niż wymienione w lit. a i b, wyposażonych w punkty kotwiczenia pasów bezpieczeństwa ...".

Skoro punktów kotwiczenia nie wymaga się w takim pojeździe, to również nie wymaga się pasów.

 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko Boska!!! Tak byłem zaślepiony frazami "punkty kotwiczenia i pasy bezpieczeństwa" i zaś "punkty kotwiczenia i pasy bezpieczeństwa" i dalej "punkty kotwiczenia i pasy bezpieczeństwa, że pierwszy raz w życiu o "miejscach stojących" doczytałem! :faint: ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Share

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.